Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.04.2017

oblačno
Danes bo v zahodni in osrednji Sloveniji zmerno do pretežno oblačno, na vzhodu pa delno jasno. Popoldne je na zahodu možen občasen rahel dež. Pihati bo začel južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17 stopinj C.
6°C | 11°C
torek, 25.04.2017
10°C | 18°C
sreda, 26.04.2017
10°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
13°C | 18°C
petek, 28.04.2017
6°C | 13°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.4.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
11°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Obvestilo o praznjenju greznic in prevzemu ......


NOVICE

| |
23.03.2015      00:07
A A

Obvestilo o praznjenju greznic in prevzemu blata iz malih čistilnih napravCentralna čistilna naprava Bled.
Centralna čistilna naprava Bled.
Deli:

Občinski svet je na zadnji seji potrdil cenik prevzema in ravnanja z vsebino iz greznic ter malih čistilnih naprav, ki se mesečno obračuna glede na porabo vode, in sicer v višini 0,2934 €/m3. Ta cena vključuje en odvoz na vsake tri leta, medtem ko izredni odvoz stane 189,44 €.

Izvajanje javne službe odvajanja in čiščenja komunalne in padavinske odpadne vode kot obvezno lokalno gospodarsko javno službo varstva okolja opredeljujejo Zakon o varstvu okolja, Uredba o metodologiji za oblikovanje cen storitev obveznih gospodarskih javnih služb varstva okolja, Uredba o odvajanju in čiščenju komunalne odpadne in padavinske vode, Odlok o načinu opravljanja lokalne gospodarske javne službe odvajanja in čiščenja komunalne in padavinske odpadne vode in koncesijski akt za podelitev koncesije za izgradnjo kanalizacijskega omrežja in čistilnih naprav in izvajanje gospodarske javne službe odvajanja in čiščenja  komunalnih, odpadnih in padavinskih voda v Občini Bled.

Praznjenje greznic in MKČN se izvaja od 1. aprila do 31. oktobra. V primeru višje sile ali neugodnih vremenskih razmer (nizkih temperatur, večje količine snega) se lahko časovni termin tudi spremeni. Uporabniki stanovanjskih stavb boste predhodno pisno obveščeni o nameri prevzema blata oziroma komunalne odpadne vode. Obvestilo vam bo poslano priporočeno s povratnico. Prosimo vas, da boste uredili in omogočili dostop do greznic in pokrovov. Uporabniki greznic in MKČN boste lahko v primeru upravičenih razlogov prestavili najavljeni datum praznjenja greznic in MKČN v skladu z dogovorom. O takšni nameri nas pokličete na tel. št. 04 588 50 70 vsak delovni dan med  8.00 in 12.00 uro ali nam pošljete mail na naslov info@wte.si vsaj tri delovne dni pred začetkom opravljanju storitve. V primeru, da se na obvestilo ne boste odzvali, bomo kršitev prijavili pristojnemu inšpektorju.

Izčrpane greznične gošče se bodo predelale na centralni čistilni napravi. Po odstranitvi mehanskih nečistoč se bodo gošče očistile po postopku čiščenja odpadne vode v očiščeno odpadno vodo in dehidriran mulj.

Praznjenje greznic (prevzem blata) in čiščenje grezničnih muljev enkrat na tri leta se uporabnikom ne zaračuna, ker je ta storitev že obračunana pri mesečnih obračunih komunalnih storitev. V primeru, da se pojavi potreba po praznjenju greznice in MKČN pogosteje kot na tri leta, ste uporabniki dolžni o tem obvestiti izvajalca javne službe ČD – SHW d.o.o. in naročiti praznjenje greznice. V tem primeru se storitev zaračuna po veljavnem ceniku, ki je objavljen na spletni strani http://wte.si/wte-bled-d-o-o/. Praznjenje greznic in prevzem blata iz MKČN izvaja izključno izvajalec javne službe ČD – SHW d.o.o. in od njega pooblaščeni drugi izvajalci. Nepooblaščenim izvajalcem ni dovoljeno praznjenje greznic in prevzemanje blata iz MKČN. V primeru ugotovljenih kršitev bomo uporabnika greznice in MKČN ter izvajalca dolžni prijaviti pristojnemu inšpektorju.

Občane tudi obveščamo, da odvoz in razsip grezničnih gošč v okolje (njive, travniki, potoki) ni dovoljen. Tudi te kršitelje bomo prijavili pristojnemu inšpektorju. Izjema so kmetijska gospodarstva, ki imajo s strani izvajalca javne službe izdano soglasje k oprostitvi plačila praznjenja grezničnih gošč oz. blata iz MKČN za kmetijska gospodarstva.   Za dodatne informacije o eventuelni oprostitvi obveznosti odvoza grezničnih gošč in čiščenja le teh na ČN  (za kmetijska gospodarstva na osnovi Uredbe o obdelavi biološka razgradljivih odpadkov in Uredbe o odvajanju in čiščenju komunalne in padavinske odpadne vode nas kontaktirajte.

 

Robert Bizjak, direktor WTE Projektne družbe Bled
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.04.2017
Danes ni dogodkov.
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo