Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.04.2017

oblačno
Ponoči se bo na Primorskem od zahoda oblačnost povečala. Drugod bo spremenljivo do pretežno oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, na Primorskem do 8 stopinj C.
4°C | 13°C
torek, 25.04.2017
9°C | 19°C
sreda, 26.04.2017
12°C | 20°C
četrtek, 27.04.2017
11°C | 16°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Obisk Sunite Williams in Čarobni dan


NOVICE

| |
16.05.2013      10:23
A A

Obisk Sunite Williams in Čarobni danDeli:

Bled - V nedeljo bo na Bledu zelo zanimivo in zelo pestro - potekal bo namreč Čarobni dan, nedelja pa je tudi dan obiska ameriške astronavtke Sunite Williams, ki sicer na Bled prihaja že v soboto zvečer, v Sloveniji pa bo ostala kar nekaj dni. Dogodka sta sovpadla po naključju, vendar pa si, kot pravi predsednik Muzejskega društva Bled, Srečo Vernig, ki je eden izmed organizatorjev njenega obiska na Bledu, nikakor nista v nasprotju. V nedeljo si bo slovita ameriška astronavtka s slovenskimi koreninami dodobra ogledala Bled, sodelovala bo na dobrodelnem teku, srečala se bo z vodstvom Občine Bled in veslači - olimpijci, v Festivalni dvorani, kjer bo od 12h naprej pa vse do 17h postavljen planetarij, ki bo odprt tudi za vse obiskovalce Bleda, bo pogledala ''v zvezdno nebo'', osrednji dogodek pa ob 19h prav tako v Festivalni dvorani, ko bo slovita  predavala o pogledu iz vesolja.  

Na NASO (Nacionalna zrakoplovna in vesoljska uprava) je prispelo okoli 10.000 prošenj v katerih so posamezne inštitucije, stranke, združenja in organizacije prosile za obisk astronavtke Sunite Williams. Njen prvi obisk, potem ko se je vrnila iz vesoljske postaje, je namenjen Sloveniji. Če vemo, da so predniki Sunite Williams po ženski liniji iz Leš pri Tržiču (Marija Bohinc) je odločitev več kot razumljiva. Po končanem šolanju na Pomorski akademiji v Annapolisu je Sunita začela pilotirati helikopter in zelo hitro je postala testna pilotka. To je že nekaj. Toda, če temu dodamo še 3.000 ur letenja na 30 različnih letalih, ali nas to že prepriča o njenih izjemnih sposobnosti? Če nas ne, ali nas o tem prepriča štirimesečno bivanje na vesoljski postaji, ali 50 ur in 40 minutno bivanja izven mednarodne vesoljske postaje, ki kroži nad Zemljo? V brezzračnem prostoru torej; spredaj v smeri Sonca vročina, zadaj v smeri Zemlje led. Kako se vidi Zemlja iz višine 400 km, kako se vidi Slovenija, mogoče tudi njena družbena ureditev,  mogoče njena politična ureditev, življenje ljudi, socialna varnost, njena zgodovina, meje, ...? Ničesar se ne vidi. Ni ne mej, ne ovir, ne ureditve, je samo Zemlja, ena sama, mogoče edina.

Čarobni dan pa bo na Bledu potekal ves dan. Na glavnem odru se bodo zvrstili različni glasbeni izvajalci, družine bodo lahko obiskale blejske znamenitosti, se udeležile različnih delavnic in podobno.

Parkiranje bo urejeno na posebnih parkiriščih ob Seliški cesti, tam, kjer je sicer vsako leto urejeno tudi ob Blejskih dnevih.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.04.2017
Danes ni dogodkov.
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo