Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.03.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 21 stopinj C.
-3°C | 19°C
sreda, 29.03.2017
0°C | 22°C
četrtek, 30.03.2017
4°C | 22°C
petek, 31.03.2017
4°C | 22°C
sobota, 01.04.2017
3°C | 22°C
Opozorila
Torek, 28.3.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
19°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Obisk Sunite Williams in Čarobni dan


NOVICE

| |
16.05.2013      10:23
A A

Obisk Sunite Williams in Čarobni danDeli:

Bled - V nedeljo bo na Bledu zelo zanimivo in zelo pestro - potekal bo namreč Čarobni dan, nedelja pa je tudi dan obiska ameriške astronavtke Sunite Williams, ki sicer na Bled prihaja že v soboto zvečer, v Sloveniji pa bo ostala kar nekaj dni. Dogodka sta sovpadla po naključju, vendar pa si, kot pravi predsednik Muzejskega društva Bled, Srečo Vernig, ki je eden izmed organizatorjev njenega obiska na Bledu, nikakor nista v nasprotju. V nedeljo si bo slovita ameriška astronavtka s slovenskimi koreninami dodobra ogledala Bled, sodelovala bo na dobrodelnem teku, srečala se bo z vodstvom Občine Bled in veslači - olimpijci, v Festivalni dvorani, kjer bo od 12h naprej pa vse do 17h postavljen planetarij, ki bo odprt tudi za vse obiskovalce Bleda, bo pogledala ''v zvezdno nebo'', osrednji dogodek pa ob 19h prav tako v Festivalni dvorani, ko bo slovita  predavala o pogledu iz vesolja.  

Na NASO (Nacionalna zrakoplovna in vesoljska uprava) je prispelo okoli 10.000 prošenj v katerih so posamezne inštitucije, stranke, združenja in organizacije prosile za obisk astronavtke Sunite Williams. Njen prvi obisk, potem ko se je vrnila iz vesoljske postaje, je namenjen Sloveniji. Če vemo, da so predniki Sunite Williams po ženski liniji iz Leš pri Tržiču (Marija Bohinc) je odločitev več kot razumljiva. Po končanem šolanju na Pomorski akademiji v Annapolisu je Sunita začela pilotirati helikopter in zelo hitro je postala testna pilotka. To je že nekaj. Toda, če temu dodamo še 3.000 ur letenja na 30 različnih letalih, ali nas to že prepriča o njenih izjemnih sposobnosti? Če nas ne, ali nas o tem prepriča štirimesečno bivanje na vesoljski postaji, ali 50 ur in 40 minutno bivanja izven mednarodne vesoljske postaje, ki kroži nad Zemljo? V brezzračnem prostoru torej; spredaj v smeri Sonca vročina, zadaj v smeri Zemlje led. Kako se vidi Zemlja iz višine 400 km, kako se vidi Slovenija, mogoče tudi njena družbena ureditev,  mogoče njena politična ureditev, življenje ljudi, socialna varnost, njena zgodovina, meje, ...? Ničesar se ne vidi. Ni ne mej, ne ovir, ne ureditve, je samo Zemlja, ena sama, mogoče edina.

Čarobni dan pa bo na Bledu potekal ves dan. Na glavnem odru se bodo zvrstili različni glasbeni izvajalci, družine bodo lahko obiskale blejske znamenitosti, se udeležile različnih delavnic in podobno.

Parkiranje bo urejeno na posebnih parkiriščih ob Seliški cesti, tam, kjer je sicer vsako leto urejeno tudi ob Blejskih dnevih.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6
28.03.2017 | Tečaji in delavnice
Zeliščne tinkture, toniki in osvežilci
29.03.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA FILCANJA PIRHOV
28.03.2017 | Tečaji in delavnice
Zeliščne tinkture, toniki in osvežilci
29.03.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA FILCANJA PIRHOV
30.03.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA IZDELAVE KREME ZA SONČENJE
30.03.2017 | Kultura
Predstavitev kulturne dediščine vasi Grad in Rečica
01.04.2017 | Kultura
Gledališka predstava Usodna pletna

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo