Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.05.2017

oblačno
Popoldne bo spremenljivo do pretežno oblačno, pojavljale se bodo krajevne plohe in posamezne nevihte. Lahko se bodo zavlekle tudi v noč na četrtek. Ponekod bo pihal veter severnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 25, na Primorskem do 27 stopinj C.
12°C | 24°C
četrtek, 25.05.2017
12°C | 22°C
petek, 26.05.2017
8°C | 23°C
sobota, 27.05.2017
11°C | 25°C
nedelja, 28.05.2017
9°C | 27°C
Opozorila
Sreda, 24.5.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
24°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Pregled investicij v izvajanju


OBČINSKE

| |
24.03.2015      00:07
A A

Pregled investicij v izvajanjuDom na Bohinjski Beli
Dom na Bohinjski Beli
Deli:

Park pri OŠ odpira svoja vrata

Potem, ko je bilo po dobrem letu izvajanja investicije v decembru pridobljeno uporabno dovoljenje, na pomlad park pri OŠ Bled odpira svoja vrata. Prednostno je seveda namenjen izvajanju šolske športne vzgoje, popoldan, ob vikendih in med počitnicami pa je na voljo tudi drugim obiskovalcem. Vhod za zunanje obiskovalce je s parkirišča ob Seliški cesti, ponoči pa bo park zaklenjen. V park tudi ni možno vstopati s kolesi, motorji ali vozički. Občina kot lastnica in šola kot uporabnica prosita vse zunanje obiskovalce naj ta prostor spoštujejo, naj ne povzročajo škode in naj prednost vedno dajo mlajšim uporabnikom.

Sanacija atletske steze

Aprila bo zaključena sanacija Športnega parka Bledec, kjer je poškodba vodovodne cevi uničila približno 50 metrov atletske steze. Sočasno s sanacijo bo prestavljen odsek glavnega vodovoda v dolžini 200 metrov izpod športnega igrišča, kar bi sicer moralo biti zagotovljeno že ob izgradnji, vendar so takrat to zanemarili.

Ureditev prehodov za pešce

V teh dneh se zaključuje ureditev treh prehodov preko državne ceste iz Lesc proti Bohinju. Dela se izvajajo skladno s pogoji, ki jih predpisuje Direkcija RS za infrastrukturo (ceste), medtem ko je investitor občina. Zato sta med drugim dokončno zaprta prehoda na sicer nezakonito parkirišče pred Mercatrojem na Ljubljanski in prometno neustrezen priključek Zagoriške ceste. Občina bo uvedla modro cono na svojem delu parkirišča ob Ribenski cesti in strankam Mercatorja, Mojega kluba ter okoliških lokalov omogočila tudi brezplačno parkiranje do ene ure. Sicer pa se urejata še prehod pri TNP in nasproti Vile Bled. Z vso prometno signalizacijo bodo vsi trije prehodi tudi prometno neprimerno bolj varni.

Parkirišče na Selišah

V aprilu bo zaživelo novo osrednje parkirišče na Selišah, ki bo sicer začasno urejeno, saj kmalu načrtujemo popolno preureditev območja skladno z vizijo, ki je bila predstavljena na decembrski seji občinskega sveta. Sočasno se na novo ureja parkirini režim tudi drugje po Bledu s ciljem, da bi dnevni obiskovalci čim bolj uporabljali to parkirišče, v ožjem središču Bleda pa so parkirišča na voljo za kratkotrajno parkiranje zaradi različnih opravkov in drugih potreb.

Dom na Bohinjski Beli

S pomladjo je zaključen tudi prvi del gradnje doma na Bohinjski Beli, in sicer do podaljšane tretje gradbene faze. Z inštalacijskimi in obrtniškimi deli bomo nadaljevali po sezoni. Konstrukcija nad betonsko ploščo je montažna, tako da je bil dom postavljen v dobrem tednu dni.

Matjaž Berčon

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.05.2017 Ni kategorije
Počitniški program v Medgeneracijskem centru Bled
24.05.2017 | Umetnost
Slikanje z akrilnimi barvami
24.05.2017 | Umetnost
Slikanje z akrilnimi barvami
25.05.201 | Tečaji in delavnice
VODEN SPREHOD OB BLEJSKIH VILAH
25.05.2017 | Kultura
Odprtje razstave Narodni parki - v skrbi za naravo
01.05. - 31.05.2017 | Tečaji in delavnice
DOGODKI V MESECU MAJU V MEDGENERACIJSKEM CENTRU NA BLEDU
01.05. - 31.05.2017 | Tečaji in delavnice
DOGODKI V MESECU MAJU V MEDGENERACIJSKEM CENTRU NA BLEDU
24.05.2017 Ni kategorije
Počitniški program v Medgeneracijskem centru Bled
24.05.2017 | Umetnost
Slikanje z akrilnimi barvami
24.05.2017 | Umetnost
Slikanje z akrilnimi barvami
25.05.201 | Tečaji in delavnice
VODEN SPREHOD OB BLEJSKIH VILAH
25.05.2017 | Kultura
Odprtje razstave Narodni parki - v skrbi za naravo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo