Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.01.2017

delno oblačno
Popoldne bo v hribovitem svetu severne Slovenije jasno, drugod bo večinoma oblačno, ponekod po nižinah v notranjosti tudi megleno. Najvišje dnevne temperature bodo od -5 do 2, na Primorskem do 10 stopinj C.
-9°C | 0°C
sreda, 25.01.2017
-10°C | -1°C
četrtek, 26.01.2017
-10°C | 2°C
petek, 27.01.2017
-12°C | -1°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.1.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-9°C
0°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Ceste v Ribnem


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
24.07.2015      00:02
A A

Ceste v RibnemAleksander Đukanović
Aleksander Đukanović
Deli:

Ribno - V krajevni skupnosti Ribno so zadovoljni z dosedanjimi občinskimi investicijami v infrastrukturo. Predsednik krajevne skupnosti, Dušan Žnidaršič je povedal, da je Občina Bled obnovila cesto v Bodeščah na Peči in cesto na Koritnem, asfaltirala in uredila je cesto na spodnjem delu vasi Selo, kjer je potekalo srečanje Selana. Predsednik KS se ob tem zahvaljuje vsem krajanom za sodelovanje, še posebej pa podžupanu Toniju Mežanu in županu Janezu Fajfarju.

 

Kljub omenjenim investicijam pa v krajevni skupnosti pričakujejo, da bo občina dokončala urejanje cestne razsvetljave na Koritnem in Gorenjski cesti v Ribnem, da bodo asfaltirali Savsko cesto v Ribnem, uredili dovoz na prireditveni prostor, obnovili cesto preko polja med Ribnim in Koritnim, nujno potrebujejo pločnik od Bleda do Ribnega, prav tako pa v krajevni skupnosti čakajo na ureditev pokopališča.

 

V Ribnem so zelo zadovoljni tudi z novo trgovino v vasi, ki krajankam in krajanom veliko pomeni. Kot še pravi Dušan Žnidaršič, krajevna skupnost zelo dobro sodeluje z Občino Bled in javnim podjetjem Infrastruktura, odnosi pa so odlični z domačimi društvi in podružnično šolo. Hkrati pa je opozoril tudi na velik problem, ki ga bo rešila šele južna obvoznica - namreč na gnečo po vaških cestah ob koncu tedna, ko obiskovalci iščejo obvozne poti do Bleda. Najbolj so izpostavljene vasi Koritno, Bodešče in Selo.

 

V Ribnem pa živi tudi Aleksander Đukanović, 18- letni fant s posebnimi potrebami, ki dosega izvrstne uspehe v športu. Prislužil si je naslova državnega in evropskega prvaka v namiznem tenisu, v domačem Zadružnem domu s pomočjo očeta trenira in se pripravlja na naslednje preizkušnje. Poleg njega njegov oče v Ribnem trenira še nekaj otrok s posebnimi potrebami, za kar so mu zelo hvaležni, Aleksander poleg namiznega tenisa trenira še judo.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
Neskončni šal, ki se ga dvakrat ovije okoli vratu
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice
27.01.2017 | Kultura
GOSPOD VESEL IN GOSPA MRAK
30.01.2017 | Tečaji in delavnice
Osvežitvena delavnica smučanja ZA VSE
31.01.2017 | Tečaji in delavnice
Uporaba Konoplje v kulinariki
31.01.2017 | Tečaji in delavnice
SAMOUGLAŠEVANJE Z ZVOKOM Z MINO KUNSTELJ
01.01. - 31.01.2017 | Umetnost
Z VODO IN BARVO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo