Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 30.04.2017

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno, predvsem v hribovitem svetu občasno zmerno oblačno. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do 20 stopinj.
1°C | 17°C
ponedeljek, 01.05.2017
4°C | 21°C
torek, 02.05.2017
7°C | 20°C
sreda, 03.05.2017
7°C | 19°C
četrtek, 04.05.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Nedelja, 30.4.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

ZAKLJUČIL SE JE 25. OKARINA ETNO FESTIVAL


KULTURA

| |
10.08.2015      00:02
A A

ZAKLJUČIL SE JE 25. OKARINA ETNO FESTIVALDeli:

Na Bledu se je sinoči  s koncertom portugalske pevke Gisele João zaključil jubilejni mednarodni glasbeni OKARINA ETNO FESTIVAL. V 14 koncertnih večerih je organizator, Zavod za kulturo Bled, več kot 20.000 obiskovalcem ponudil raznoliko glasbeno doživetje z vrhunskimi izvajalci s celega sveta. Koncerti so potekali na Blejskem gradu, v Festivalni dvorani Bled in na blejski promenadi.

 

Jubilejni 25. OKARINA ETNO FESTIVAL se je začel že, 17. 7., ko so na novem prizorišču na blejski promenadi nastopili Neca Falk, Smaal Tokk in skupina Kontrabant. Teden dni kasneje,

24. 7. so člani najbolj vroče salsa skupine ta hip Mercadonegro Orquesta (Kuba, Peru, Brazilija) dvignili na noge poslušalce in pritegnili številne plesalce, ki so tako doživeli prvi večer salse na Bledu. Novo prizorišče na promenadi se je izkazalo kot izvrstno, saj je ob naravnem amfiteatru in postavitvi velikega odra na obalo jezera dajalo vtis, da lebdi na jezerski gladini.

 

Udarni del festivala je potekal med 29. 7. in 9. 8. 2015. Začel se je z atraktivno južnoafriško skupino Abavuki, nadaljeval pa z odlično poljsko zasedbo Vołosi, sardinskimi pevci tradicionalne glasbe Tenores di Bitti, duom  Frankie Lane in Paul Kelly z Irske, Lotus Duom iz Vietnama in bluesmanom Big Daddy Wilsonom iz ZDA. Nato pa vrhunski ženski glasovi: neponovljiva Josipa Lisac, irska pevka tradicionalne glasbe Cara Dillon, Carmen Paris iz Španije in energična ženska zasedba Simangavole z otoka Reunion. Eksploziven in barvit nastop skupine Calima iz Katalonije je potrdil odličen sloves, ki ga tako kot ostali letošnji izvajalci žanjejo tako pri poslušalcih kot pri kritikih.

Ob izvajalcih iz tujine so se prvič na Okarina etno festivalu predstavili tudi članice in člani domače Gorjanske godbe, ki so pritegnili poslušalce s svojim izdelanim in bogatim program, v katerem so se poklonili tudi dvema legendama slovenske narodne glasbe, Slavku Avseniku in Lojzetu Slaku.

Za odličen zaključek letošnjega Okarina etno festivala smo že imeli priložnost slišati izraelsko pevko etiopskih korenin, Ester Rado; danes pa bo kot omenjeno nastopila še portugalska pevka Gisela João

 

Direktor Zavoda za kulturo Bled Matjaž Završnik je ob koncu letošnjega festivala izpostavil vrhunski glasbeni program in kakovosten preskok v organizaciji samega festivala. »Menim, da smo si z letošnjim festivalom letvico postavili visoko tudi za prihodnje. Res je, da smo v organizacijo festivala letos, ob 25. jubilejni izvedbi, vložili še več napora in finančnih sredstev kot običajno, vendar pozitivni odzivi naših obiskovalcev dokazujejo, da smo se odločili prav in da je to prava pot ki se je bomo skušali držati tudi v prihodnje.« 

 

Programski direktor Okarina etno festivala Leo Ličof: «Festival se je v svoji 25-letni zgodovini nenehno spreminjal, vendar ves čas ohranjal svojo rdečo nit, korenine glasbe v etnu. Tudi v prihodnje etno glasbi ostajamo zvesti, vendar se želimo v skladu s trendi, ki smo jih slišali že na letošnjem festivalu tudi mi razvijati. Tako kot vrhunski glasbeni izvajalci posegajo v nedrja glasbenih izročil svojih narodov in jih predstavljajo v sodobnih glasbenih ritmih, želimo tudi mi festival zapeljati naprej po tej poti, predvsem k jazzu.« 

 

OKARINA ETNO FESTIVAL BLED je eden najstarejših glasbenih festivalov v evropskem prostoru. Etno v vseh odtenkih in z vseh koncev sveta, odet v sodobne glasbene ritme že četrt stoletja poslušalce na Bled privablja z jasnim sporočilom o pomembnosti multikulturnosti in sožitja. V četrt stoletja je pod okriljem Okarina etno festivala na Bledu nastopilo že več kot 220 zasedb in posameznikov z vseh celin. Tako kot v zadnjih osmih letih je tudi v letošnjem letu Okarina etno festival nastal pod okriljem Zavoda za kulturo Bled, kjer so že objavili termin za prihodnji,

26. Okarina etno festival, ki bo na Bledu potekal med 29. 7. in 7. 8. 2016.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 30 1 2 3 4 5 6 7 8 9
01.05. - 31.05.2017 | Tečaji in delavnice
DOGODKI V MESECU MAJU V MEDGENERACIJSKEM CENTRU NA BLEDU
01.05. - 31.05.2017 | Tečaji in delavnice
DOGODKI V MESECU MAJU V MEDGENERACIJSKEM CENTRU NA BLEDU
03.05. - 29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Brazplačni začetni tečaj računalništva
04.05.201 | Tečaji in delavnice
IZDELAVA REPELENTA V STIKU IN RAZPRŠILU
05.05.2017 | Kultura
Škrat Kuzma dobi nagrado
09.05. - 16.05.2017 | Tečaji in delavnice
BREZPLAČNI TEČAJ VARNE VOŽNJE
09.05.2017 | Kultura
Nerodna Avguština
09.05.2017 | Tečaji in delavnice
IZMENJAVA LASTNIH IZDELKOV
01.05. - 31.05.2017 | Tečaji in delavnice
DOGODKI V MESECU MAJU V MEDGENERACIJSKEM CENTRU NA BLEDU
01.05. - 31.05.2017 | Tečaji in delavnice
DOGODKI V MESECU MAJU V MEDGENERACIJSKEM CENTRU NA BLEDU
03.05. - 29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Brazplačni začetni tečaj računalništva
04.05.201 | Tečaji in delavnice
IZDELAVA REPELENTA V STIKU IN RAZPRŠILU
05.05.2017 | Kultura
Škrat Kuzma dobi nagrado

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo