Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-12°C | 2°C
četrtek, 19.01.2017
-12°C | 2°C
petek, 20.01.2017
-12°C | 1°C
sobota, 21.01.2017
-12°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 1°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 16h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
-12°C
2°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

ZAKLJUČIL SE JE 25. OKARINA ETNO FESTIVAL


KULTURA

| |
10.08.2015      00:02
A A

ZAKLJUČIL SE JE 25. OKARINA ETNO FESTIVALDeli:

Na Bledu se je sinoči  s koncertom portugalske pevke Gisele João zaključil jubilejni mednarodni glasbeni OKARINA ETNO FESTIVAL. V 14 koncertnih večerih je organizator, Zavod za kulturo Bled, več kot 20.000 obiskovalcem ponudil raznoliko glasbeno doživetje z vrhunskimi izvajalci s celega sveta. Koncerti so potekali na Blejskem gradu, v Festivalni dvorani Bled in na blejski promenadi.

 

Jubilejni 25. OKARINA ETNO FESTIVAL se je začel že, 17. 7., ko so na novem prizorišču na blejski promenadi nastopili Neca Falk, Smaal Tokk in skupina Kontrabant. Teden dni kasneje,

24. 7. so člani najbolj vroče salsa skupine ta hip Mercadonegro Orquesta (Kuba, Peru, Brazilija) dvignili na noge poslušalce in pritegnili številne plesalce, ki so tako doživeli prvi večer salse na Bledu. Novo prizorišče na promenadi se je izkazalo kot izvrstno, saj je ob naravnem amfiteatru in postavitvi velikega odra na obalo jezera dajalo vtis, da lebdi na jezerski gladini.

 

Udarni del festivala je potekal med 29. 7. in 9. 8. 2015. Začel se je z atraktivno južnoafriško skupino Abavuki, nadaljeval pa z odlično poljsko zasedbo Vołosi, sardinskimi pevci tradicionalne glasbe Tenores di Bitti, duom  Frankie Lane in Paul Kelly z Irske, Lotus Duom iz Vietnama in bluesmanom Big Daddy Wilsonom iz ZDA. Nato pa vrhunski ženski glasovi: neponovljiva Josipa Lisac, irska pevka tradicionalne glasbe Cara Dillon, Carmen Paris iz Španije in energična ženska zasedba Simangavole z otoka Reunion. Eksploziven in barvit nastop skupine Calima iz Katalonije je potrdil odličen sloves, ki ga tako kot ostali letošnji izvajalci žanjejo tako pri poslušalcih kot pri kritikih.

Ob izvajalcih iz tujine so se prvič na Okarina etno festivalu predstavili tudi članice in člani domače Gorjanske godbe, ki so pritegnili poslušalce s svojim izdelanim in bogatim program, v katerem so se poklonili tudi dvema legendama slovenske narodne glasbe, Slavku Avseniku in Lojzetu Slaku.

Za odličen zaključek letošnjega Okarina etno festivala smo že imeli priložnost slišati izraelsko pevko etiopskih korenin, Ester Rado; danes pa bo kot omenjeno nastopila še portugalska pevka Gisela João

 

Direktor Zavoda za kulturo Bled Matjaž Završnik je ob koncu letošnjega festivala izpostavil vrhunski glasbeni program in kakovosten preskok v organizaciji samega festivala. »Menim, da smo si z letošnjim festivalom letvico postavili visoko tudi za prihodnje. Res je, da smo v organizacijo festivala letos, ob 25. jubilejni izvedbi, vložili še več napora in finančnih sredstev kot običajno, vendar pozitivni odzivi naših obiskovalcev dokazujejo, da smo se odločili prav in da je to prava pot ki se je bomo skušali držati tudi v prihodnje.« 

 

Programski direktor Okarina etno festivala Leo Ličof: «Festival se je v svoji 25-letni zgodovini nenehno spreminjal, vendar ves čas ohranjal svojo rdečo nit, korenine glasbe v etnu. Tudi v prihodnje etno glasbi ostajamo zvesti, vendar se želimo v skladu s trendi, ki smo jih slišali že na letošnjem festivalu tudi mi razvijati. Tako kot vrhunski glasbeni izvajalci posegajo v nedrja glasbenih izročil svojih narodov in jih predstavljajo v sodobnih glasbenih ritmih, želimo tudi mi festival zapeljati naprej po tej poti, predvsem k jazzu.« 

 

OKARINA ETNO FESTIVAL BLED je eden najstarejših glasbenih festivalov v evropskem prostoru. Etno v vseh odtenkih in z vseh koncev sveta, odet v sodobne glasbene ritme že četrt stoletja poslušalce na Bled privablja z jasnim sporočilom o pomembnosti multikulturnosti in sožitja. V četrt stoletja je pod okriljem Okarina etno festivala na Bledu nastopilo že več kot 220 zasedb in posameznikov z vseh celin. Tako kot v zadnjih osmih letih je tudi v letošnjem letu Okarina etno festival nastal pod okriljem Zavoda za kulturo Bled, kjer so že objavili termin za prihodnji,

26. Okarina etno festival, ki bo na Bledu potekal med 29. 7. in 7. 8. 2016.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.01.2017 | Tečaji in delavnice
Otroško srce je zaklad
19.01.2017 | Šole in vrtci
Dan odprtih vrat na EGSŠ Radovljica
19.01.2017 | Tečaji in delavnice
Nadaljevalni tečaj modernega mozaika Trencadis
19.01.2017 | Kultura
ALJASKA
20.09.2016 | Kultura
Popoldanski oratorij za osnovnošolce
20.01.2017 | Kultura
MEDVEDKA NA SNEGU
22.09.2016 | Tečaji in delavnice
Filmska delavnica
22.01.2017 | Kultura
Gledališka predstava Usodna pletna
22.01.2017 | Tečaji in delavnice
Začteni tečaj ARGENTINSKI TANGO
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
Neskončni šal, ki se ga dvakrat ovije okoli vratu
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice
27.01.2017 | Kultura
GOSPOD VESEL IN GOSPA MRAK
18.01.2017 | Tečaji in delavnice
Otroško srce je zaklad
19.01.2017 | Šole in vrtci
Dan odprtih vrat na EGSŠ Radovljica
19.01.2017 | Tečaji in delavnice
Nadaljevalni tečaj modernega mozaika Trencadis
19.01.2017 | Kultura
ALJASKA
20.09.2016 | Kultura
Popoldanski oratorij za osnovnošolce

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo