Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-9°C | -1°C
sobota, 19.01.2017
-8°C | 1°C
nedelja, 21.01.2017
-12°C | 0°C
ponedeljek, 22.01.2017
-10°C | 0°C
torek, 23.01.2017
-10°C | 3°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-9°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Oktober je fest' na Bled'


KULTURA

| |
23.10.2015      00:07
A A

Oktober je fest' na Bled'Deli:

Kulturno umetniško društvo Bled je pripravilo že 3. prireditev »Oktober je fest' na Bled'«, ki bo 24. oktobra 2015 ob 20. uri v Festivalni dvorani. Prepričani smo, da vam bo lepo in da se boste imeli res dobro!

Za del programa bomo poskrbeli člani Kulturno umetniškega društva Bled - Folklorna skupina Bled, Pevci spod Osojnice in godci ljudskih viž Šmentana muha. Poleg članov Kulturno umetniškega društva Bled bo nastopil tudi ansambel Žargon.


Ansambel Žargon je bil ustanovljen v letu 2010. Sestavljajo ga basist Mitja Bogdan, kitarist Dario Šnajder, pevka Maja Založnik, pevec Andrej Gabrovec in harmonikar Matevž Sodič. 
Izvajajo narodno-zabavno glasbo s štiriglasnim ubranim petjem in zabavno glasbo. Žargonovci so si si nabrali veliko izkušenj na raznih zabavah, pa tudi festivalski odri jim niso tuji. Kot izjemen uspeh si prištevajo zmago na festivalu Vurberk 2015. 


Poleg ansambla Žargon bo na naši prireditvi nastopil tudi Ansambel Amadeus s štajerskega konca, ki bo poskrbel za veselo in zabavno vzdušje. Člani ansambla so igrali pri različnih narodno-zabavnih ansamblih in imajo za seboj dolgoletne izkušnje na glasbenih odrih tako doma kot v tujini.

Skozi program nas bo popeljal naš dolgoletni častni član Franci Černe, ki je tudi eden izmed glavnih soavtorjev naše prireditve. Podrobnosti prireditve naj ostanejo zaenkrat še skrivnost, zagotavljamo pa vam obilico dobre glasbe, smeha, plesa in enkratnega vzdušja.


V Kulturno umetniškem društvu Bled vedno radi pomagamo ljudem, ki so potrebni pomoči, zato smo se tudi letos odločili, da bomo po 1 evro od vsake prodane vstopnice namenili otroku s posebnimi potrebami. Tako bo tudi letošnji izkupiček od vstopnic prejel Luka Por, ki smo ga vzeli pod botrstvo Kulturno umetniškega društva Bled. Luka je šestletni, nasmejan, radodaren in bister fantek, ki se sooča z boleznijo, imenovano spinalna mišična atrofija. Zaradi te bolezni je Luka prikovan na voziček in tako odvisen od pomoči svojih staršev in drugih. Z zbranim denarjem bomo Luku in njegovim staršem pomagali pri nakupu pripomočkov, ki jim bodo olajšali premagovanje ovir na poti. Prav tako bomo tudi letos podarili vstopnice varovancem Doma Matevža Langusa iz Radovljice ter varovancem doma starostnikov.


Vstopnice so na voljo v TIC Bled ter pri članih Kulturno umetniškega društva Bled.

 

Kulturno umetniško društvo Bled

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.09.2016 | Kultura
Popoldanski oratorij za osnovnošolce
20.01.2017 | Kultura
MEDVEDKA NA SNEGU
22.09.2016 | Tečaji in delavnice
Filmska delavnica
22.01.2017 | Tečaji in delavnice
Začteni tečaj ARGENTINSKI TANGO
22.01.2017 | Kultura
Gledališka predstava Usodna pletna
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
Neskončni šal, ki se ga dvakrat ovije okoli vratu
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice
27.01.2017 | Kultura
GOSPOD VESEL IN GOSPA MRAK
20.09.2016 | Kultura
Popoldanski oratorij za osnovnošolce
20.01.2017 | Kultura
MEDVEDKA NA SNEGU
22.09.2016 | Tečaji in delavnice
Filmska delavnica
22.01.2017 | Tečaji in delavnice
Začteni tečaj ARGENTINSKI TANGO
22.01.2017 | Kultura
Gledališka predstava Usodna pletna

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo