Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.04.2017

oblačno
Danes bo zmerno, občasno pretežno oblačno. Popoldne je na zahodu možen občasen rahel dež. Pihati bo začel južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17 stopinj C.
6°C | 11°C
torek, 25.04.2017
10°C | 18°C
sreda, 26.04.2017
11°C | 20°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 17°C
petek, 28.04.2017
6°C | 13°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.4.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
11°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Gledališko srečanje in strokovni posvet ......


KULTURA, OSNOVNA ŠOLA

| |
27.05.2015      00:02
A A

Gledališko srečanje in strokovni posvet podružničnih šolgledalisko srecanje, PŠ Ribno
gledalisko srecanje, PŠ Ribno
Deli:

V torek, 19. maja, je v Zadružnem domu v Ribnem potekalo 7. republiško gledališko srečanje podružničnih šol Slovenije. Na začetku so vse zbrane pozdravili podžupan Občine Bled, gospod Toni Mežan, predsednik KS Ribno, gospod Dušan Žnidaršič, predsednica KD Rudija Jedretiča Ribno, gospa Mihaela Pesrl ter vodja PŠ Ribno, gospa Meri Poklukar. Predstave so se odvijale ne samo v Ribnem, temveč tudi na PŠ Mlinše (občina Zagorje) in na PŠ Vrh Svetih Treh Kraljev (občina Logatec). Tekom dopoldneva se je na treh lokacijah zvrstilo kar 15 predstav. V Ribnem so nastopile PŠ Trboje, PŠ Goriče, PŠ Trstenik, PŠ Bohinjska Bela, OŠ Bled in PŠ Ribno. Učencem in učenkam od 1. do 5. razreda iz OŠ Bled, PŠ Bohinjska Bela in PŠ Ribno so bili ogledi predstav nagrada za uspešno opravljeno bralno značko. Z gledališko dejavnostjo nudimo mladim, da spoznavajo sebe in druge pod različnimi koti žarometov, si razvijajo osebnost in samozavest ter skrbijo za slovenski jezik. S to dejavnostjo ohranjamo kulturno dediščino našega naroda. Otroci na gledališkem odru s kreativnostjo pričarajo odlično vzdušje, prikažejo svoje delo in hkrati te bogate izkušnje delijo z drugimi. Na ta način širimo zavedanje pomena podružničnih šol na podeželju.

 

Gledališkemu srečanju je v petek in soboto, 22. in 23. maja 2015, sledil že 15. strokovni posvet Društva učiteljev podružničnih šol Slovenije, ki ga je organizirala OŠ Frana Albrehta v Kamniku s svojimi štirimi podružničnimi šolami: PŠ Tunjice, PŠ Mekinje, PŠ Nevlje in PŠ Vranja Peč. V petek so vse zbrane nagovorili ravnatelj OŠ Frana Albrehta, gospod Rafko Lah, glavni tajnik SVIZ, gospod Branimir Štrukelj in predsednica DUPŠ, gospa Katja Bolko. Učitelji smo spoznavali primere dobre prakse, prisluhnili predavanju gospe Klare Ramovš: Učinkovita komunikacija je ključ do dobrih medosebnih odnosov, aktivno sodelovali ob predstavitvi prispevkov učiteljic, si ogledali nastop gledališke skupine DUPŠ Smreka ter se družili ob kulturnem programu. V soboto nas je  nagovoril še župan občine Kamnik, gospod Marjan Šarec. V okviru bogatega kulturnega programa so gostitelji podelili priznanja literarnega in likovnega natečaja. Sledil je obisk sejma učencev šole ter občni zbor DUPŠ, na katerem je učiteljica PŠ Ribno, gospa Alenka Čeh prejela priznanje za večletno uspešno delo, izjemen prispevek k prepoznavnosti in ugledu podružnice ter izjemne dosežke pri razvoju in uvajanju novosti v vzgojno-izobraževalno prakso. Iskrene čestitke!

 

                                                                                                          
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OŠ PROF. DR. JOSIPA PLEMLJA BLED? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


OŠ PROF. DR. JOSIPA PLEMLJA BLED
OŠ PROF. DR. JOSIPA PLEMLJA BLED
SELIŠKA CESTA 3
Tel:(04) 578 06 20
Koledar dogodkov Preglej vse
April 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.04.2017
Danes ni dogodkov.
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo