Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.01.2017

pretežno jasno
Popoldne bo nad okoli 900 m nad morjem ter na Koroškem in Primorskem pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka do zmerna burja, ki se bo proti večeru krepila. Drugod bo večinoma oblačno ali megleno, predvsem na jugu in vzhodu bo občasno rahlo snežilo. Najvišje dnevne temperature bodo od -7 do 0, na Primorskem do okoli 10 stopinj C.
-10°C | -1°C
sreda, 25.01.2017
-10°C | -1°C
četrtek, 26.01.2017
-10°C | 1°C
petek, 27.01.2017
-10°C | -2°C
sobota, 28.01.2017
-11°C | 5°C
Opozorila
Torek, 24.1.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-10°C
-1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Filmske projekcije v okviru cikla prireditev ......


TURIZEM, UMETNOST

| |
18.10.2015      00:07
A A

Filmske projekcije v okviru cikla prireditev 90. letnice KUD ZasipG. Ivan Marinček na projekciji filma Amandus (foto: Robert Pogačar)
G. Ivan Marinček na projekciji filma Amandus (foto: Robert Pogačar)
Deli:
V soboto, 10. oktobra in v petek, 16. oktobra so v okviru cikla 90. letnice KUD Zasip potekale projekcije filma Amandus, kratkih promocijskih videov skupine Vizualist in športnega filma Untouched Project: The Sunny Side of Alps. Na dogodkih so nas z obiskom počastili tudi gostje, ki sodelovali pri snemanju, bodisi za ali pred kamero.
Prvi filmski večer je bil posvečen kostumskemu filmu režiserja Franca Štiglica z naslovom Amandus, ki s v slovenski kinematografiji velja za prvi film posnet v cinemaskopski tehniki. Na projekciji se nam je pridružil direktor fotografije, g. Ivan Marinček. 93-letni filmski direktor omenjenega filma, ki je stal tudi za kamero nekaterih slovenskih najbolj uspešnih in znanih filmov (Na svoji zemlji, Ne joči Peter, Srečno Kekec, Deveti krog, To so gadi), nas je navdušil s svojo karizmo. Pripovedoval je o tehnikah snemanja v starih časih, svojih prvih napravah, primerjal staro in novo tehniko ter obujal spomine iz snemanja Amandusa na Homu. Povedal je, da so bili vaščani Zasipa kot statisti izredno disciplinirani in zato posnetkov ni bilo potrebno ponavljati. Tudi po projekciji filma je z veseljem poklepetal z obiskovalci prireditve. Posebej pa so mu teknile tudi tepke, ajdov kruh in prgina marmelada, s katerimi smo postregli vse prisotne.
Drugi filmski večer je bil posvečen mladim filmskim ustvarjalcem iz Zasipa. Le-ti so s svojim znanjem in spretnostjo soustvarili kratke promocijske filme skupine Vizualist in športni film Untouched Project. Na prireditev smo povabili Petra Podlogarja, člana slovenske reprezentance deskanja v prostem slogu in študenta ekonomije. V pogovoru nam je orisal razvoj in tekmovalne discipline deskanja na snegu. Spregovorili smo tudi o treningu, varnosti in zaščitni opremi v gorah.
Sklop projekcij filmov v okviru cikla 90. letnice KUD Zasip smo zaključili. Že naslednji teden pa bomo otvorili novega. V soboto, 24. oktobra ob 17. uri bomo na prireditvi Prgarski dan v Domu krajanov Zasip predstavili in poskusili jedi iz prgine moke. Že dopoldne (ob 10.30 uri) pa bomo organizirali delavnice za naše najmlajše.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KULTURNO-UMETNIŠKO DRUŠTVO ZASIP? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KULTURNO-UMETNIŠKO DRUŠTVO ZASIP
KULTURNO-UMETNIŠKO DRUŠTVO ZASIP
ZASIP, SEBENJE 6
Tel:041 924 498
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
Neskončni šal, ki se ga dvakrat ovije okoli vratu
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice
27.01.2017 | Kultura
GOSPOD VESEL IN GOSPA MRAK
30.01.2017 | Tečaji in delavnice
Osvežitvena delavnica smučanja ZA VSE
31.01.2017 | Tečaji in delavnice
Brezplačna delavnica: ŽELITE REGISTRIRATI S. P.?
31.01.2017 | Tečaji in delavnice
Uporaba Konoplje v kulinariki
31.01.2017 | Tečaji in delavnice
SAMOUGLAŠEVANJE Z ZVOKOM Z MINO KUNSTELJ
01.01. - 31.01.2017 | Umetnost
Z VODO IN BARVO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo