Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.05.2017

oblačno
Zvečer se bodo nevihte prenehale pojavljati. Ponoči in zjutraj bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 15 stopinj C.
11°C | 26°C
četrtek, 25.05.2017
9°C | 23°C
petek, 26.05.2017
7°C | 23°C
sobota, 27.05.2017
11°C | 23°C
Opozorila
Torek, 23.5.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

25. OKARINA FESTIVAL - BLED 2015


KULTURA

| |
25.07.2015      00:02
A A

25. OKARINA FESTIVAL - BLED 2015Smaal Tokk na otvoritenem koncertu.
Smaal Tokk na otvoritenem koncertu.
Deli:

Jubilejni 25. OKARINA FESTIVAL v organizaciji ZAVODA ZA KULTURO BLED in pod programsko taktirko Lea Ličofa letos prinaša 18 koncertov. V četrt stoletja  je pod okriljem Okarina festivala na Bledu nastopilo že več kot 220 zasedb in posameznikov z vseh celin. Koliko je bilo obiskovalcev bi težko prešteli,  festival pa tako kot vsa pretekla leta na široko odpira svoja vrata vsem željnim glasbe svetov.

 

Za nami so že štirje koncertni večeri letošnjega mednarodnega glasbenega festivala, na katerih so nastopili Smaal  Tokk, Neca Falk in Kontrabant (17. 7.), salsa skupina Orquesta Mercadonegro (24. 7.) in južnoafriška skupina Abavuki (29. 7.).

 

V sinočnjem (30. 7.) prvem večeru na Blejskem gradu pa smo slišali poljski godalni kvintet Volosi in švicarskega harmonikarja Nanda. Slednji je koncertiral v okviru čezmejnega glasbenega sodelovanja Akkordeon festival,Kaernten Gorenjska, ki ga vodita naš priznani harmonikar Gašper Primožič in Roman Pechmann, profesor harmonike na Celovškem deželnem konzervatoriju. S festivalom, ki poteka tudi na avstrijskem gradu Landskron skušata približati različne pedagoške izkušnje ter različno kulturo.

 

Etno v vseh odtenkih in z vseh koncev sveta, odet v sodobne glasbene ritme

 

Nocoj (31. 7.) ob 20.30 bodo na Blejskem gradu nastopili znameniti sardinski pevci tradicionalne glasbe Tenores di Bitti »Mialinu Pira«, ob 21.30 pa duo  Frankie Lane & Paul Kelly z Irske.

 

Tudi jutri, 31. 7. festival še ostaja na Blejskem gradu, kamor iz daljnega Vietnama prihaja Lotus Duo. Predstavila se bosta ob 20.30, uro kasneje, ob 21.30 pa s povsem drugega konca sveta bluesman Big Daddy Wilson iz ZDA.

 

V nedeljo, 2. 8. se festivalsko dogajanje spet (kjer so bili uvodni trije koncerti) seli na veliki oder na blejski promenadi, kjer se bodo vsi koncerti začeli ob 20.30. Nastopila bo neponovljiva Josipa Lisac. Pevka z več kot 40-letno kariero, izjemnim vokalom ter posebnimi interpretacijami in nekonvencionalnim slogom. Ne zamudite njenega prvega koncerta na Bledu!

 

Prvič bo v ponedeljek, 3. 8. na Okarina festivalu nastopila tudi domača Gorjanska godba.

Od l. 1986, ko so njeni člani in članice prvič gostovali v Franciji in navdušili publiko, redno obiskujejo festivale v različnih mestih po svetu, prisotni pa so tudi na večini večjih domačih dogodkov.

 

Cara Dillon, mlada irska pevka z angelskim glasom kot jo označujejo kritiki bo nastopila

v torek, 4.  8. Poje in nastopa že vse od zgodnjih šolskih let, njena ljubezen do irske tradicije pa je neskončna.

 

Španska pevka in skladateljica Carmen París se bo na velikem odru predstavila v sredo, 5. 8.  Tekom svoje glasbene kariere je razvila povsem lasten glasbeni slog: kombinacijo zvrsti jota iz regije Aragón, jazza, andaluzijske glasbe, flamenka in drugih glasbenih zvrsti.

 

Zasedba Simangavole, ki prihaja na obalo Blejskega jezera naslednji večer, 6. 8.  izvaja tradicionalne ritme maloya, značilne za glasbo sužnjev z otoka Reunion. Energična predstava otoških div in lirika, ki navdih črpa iz čustev in občutkov, sta zagotovilo za nepozabno doživetje glasbe v živo.

 

Zasedba Calima iz Katalonije bo svojo izvrstno mešanico flamenka in skrajno inovativne ljudske glasbe, ki jo dokazuje že od leta 2007 predstavila na koncertnem večeru v petek, 7. 8.

 

Etiopske korenine pevke Ester Rada pronicajo skozi njeno edinstveno mešanico globalnega ubranega groova in etno džeza. Z močnimi vplivi mogočnih soul ustvarjalk iz zgodnjih 20. let prejšnjega stoletja, kot sta Nina Simone in Ella Fitzgerald, vokalnim razponom v slogu Arethe Franklin in velikim občudovanjem sodobnejših temnopoltih zvezd, kot so Eryka Badu, Lauryn Hill in Jill Scott, Rada v soul vnaša nov glas, nad katerim so navdušeni tako glasbeni ktiriki kot občinstvo.

 

Portugalska pevka Gisela João, ki bo v velikem slogu v nedeljo, 9.8. zaokrožila letošnji jubilejni 25. Okarina festival je s svojim prvim albumom (2013) navdušila občinstvo in kritike. Slednji so ga označili za najpomembnejši albumski prvenec katerega koli portugalskega izvajalca v 20. stoletju, Gisela João pa je prejela nagrado Amália za obetavno mlado umetnico, ki se imenuje po znani fado pevki, s katero jo po nadarjenosti pogosto primerjajo.

 

Vabljeni na jubilejni 25. Okarina festival!

 

Spletna stran Okarina festivala www.festival-okarina.si

 

 

Zavod za kulturo Bled

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
24.05.2017 Ni kategorije
Počitniški program v Medgeneracijskem centru Bled
24.05.2017 | Umetnost
Slikanje z akrilnimi barvami
24.05.2017 | Umetnost
Slikanje z akrilnimi barvami
25.05.201 | Tečaji in delavnice
VODEN SPREHOD OB BLEJSKIH VILAH
25.05.2017 | Kultura
Odprtje razstave Narodni parki - v skrbi za naravo
01.05. - 31.05.2017 | Tečaji in delavnice
DOGODKI V MESECU MAJU V MEDGENERACIJSKEM CENTRU NA BLEDU
01.05. - 31.05.2017 | Tečaji in delavnice
DOGODKI V MESECU MAJU V MEDGENERACIJSKEM CENTRU NA BLEDU
24.05.2017 Ni kategorije
Počitniški program v Medgeneracijskem centru Bled
24.05.2017 | Umetnost
Slikanje z akrilnimi barvami
24.05.2017 | Umetnost
Slikanje z akrilnimi barvami
25.05.201 | Tečaji in delavnice
VODEN SPREHOD OB BLEJSKIH VILAH
25.05.2017 | Kultura
Odprtje razstave Narodni parki - v skrbi za naravo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo