Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo oblačno in deževno, vmes lahko tudi zagrmi.
10°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 17°C
nedelja, 30.04.2017
2°C | 19°C
ponedeljek, 01.05.2017
2°C | 19°C
torek, 02.05.2017
8°C | 18°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 6h
Danes bodo predvidoma naraščale še reke v Posočju, v porečjih Vipave, Savinje in Dravinje ter Sava v srednjem toku. Močneje bo narasla tudi Sava v spodnjem toku.
10°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Gradnja obvoznic je vse bližje


NOVICE

| |
27.12.2013      1:37
5
A A

Gradnja obvoznic je vse bližjeDeli:
Bled - Na blejski občini se intenzivno pripravljajo na gradnjo obeh razbremenilnih cest, tako južne kot severne. Pri vseh aktivnostih sodeluje Direkcija za ceste, direktor občinske uprave Matjaž Berčon pa pravi, da je za odkup zemljišč na trasi južne razbremenilne ceste, kar mora storiti Direkcija in ne Občina Bled, že vse nared. Pri dokončni verziji načrta obvoznice so veliko truda vložili predvsem v prilagajanje ceste na tistih točkah, kjer se najbolj približa ljudem.

 Na Bledu pričakujejo, da bo gradbeno dovoljenje za južno razbremenilno cesto izdano prihodnje leto, za severno pa je prav tako v teku priprava potrebne dokumentacije. Podobnih zapletov, kot se dogajajo pri gradnji Poljanske obvoznice, na Bledu ne pričakujejo. Za gradnjo obeh obvoznic tako država kot občina pričakujeta evropska sredstva.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 5 komentarjev
Janez Šefman
Janez Šefman Se strinjam0 Se ne strinjam0
No, zdaj se je potrdila moja trditev glede obvoznice in njenega financiranja s strani državnih institucij. Nič do najmanj 2020. leta.

03.04.2014 ob 11:24:02 Odgovor Prekliči
Janez Šefman
Janez Šefman Se strinjam0 Se ne strinjam0
Danes, glej datum, še vedno nihče ne bere komentarjev. Zakaj imate rubriko 'KOMENTIRAJ' ?

21.02.2014 ob 23:00:21 Odgovor Prekliči
Janez Šefman
Janez Šefman Se strinjam0 Se ne strinjam0
Očitno nihče ne bere komentarjev, ne pričakujem več odziva na tale moja opažanja. Preštevajte nočitve še naprej in se lepo imejte .

01.02.2014 ob 14:36:58 Odgovor Prekliči
Janez Šefman
Janez Šefman Se strinjam0 Se ne strinjam0
Spoštovani!

Kot sem pred kratkim prebral do leta 2020 obvoznice ne bo !!! Po tem letu pa se zadeva šele obravnava do okoli 2030, tako da glede na to da sem letnik '54 mislim da obvoznice ne bom doživel. Žalostno, toda za tako stanje ste krivi tudi na občini in to ne samo zadnja garnitura, temveč še kdo od prej. Če nimam prav me prosim popravite.

Glede na to da izhajam iz turistične družine in živim na Bledu od malega, sem prav žalosten nad stanjem Bleda, kakršno se je ustvarilo. Bila so leta, ko je Bled nekaj veljal, zdaj se pa slepimo z raznimi priznanji iz tujine, ki pa ne prinesejo pozitivnih finančnih rezultatov. Hvaljenje s številom nočitev v blejskih hotelih mi gre pa že močno na živce, tudi večina prebivalcev je podobnega mišljenja, ali bi že lahko enkrat nekdo objavil kaj je ostalo v 'žaklju' ko od prihodkov odštejemo stroške. Pa še nekaj, cel kup enega hvaljenja kakšne goste imamo, oziroma pripeljali bomo take z denarjem. A kdo upa povedati na glas, da so v hotelih samo reveži, ki razen plačila aranžmajev nimajo, kot mladi rečejo, za burek. Več let sem delal v hotelu Golf, pa sem videl strukturo gostov. Iz trgovin nosijo hrano in pijačo. Še to napišite v blejske novice, da bojo ostali prebivalci Bleda dobili sliko kakšen turizem se gremo. Na ta račun iz hotelov odhajajo stalni gostje z malo več denarja v žepu in razočarani komentirajo, češ s takšnimi gosti v hotelu ne bomo skupaj.

Kar se pa dogajanja na Bledu tiče pa samo tole, najlepše za nekatere bi bilo, da še racam in labodom zavežejo kljune, potem pa bo mir in tišina. Zabava za mlade in malo manj mlade, kaj je že to ?

Ko turistični delavci hodijo po tujini in nabirajo izkušnje, hmm ...Ni videti da so kaj odnesli od tega kar so doživeli tam, sicer pa ni treba ven , samo po Sloveniji naj malo pogledajo kako se z malo denarja, pa malo več volje da marsikaj narediti.

Na koncu bi rad kaj pohvalil, pa nimam kaj Pozdrav Ja

16.01.2014 ob 17:24:00 Odgovor Prekliči
Janez Šefman
Janez Šefman Se strinjam0 Se ne strinjam0
Aja, še nekaj glede obvoznice. Edina možnost na žalost je državljanska nepokorščina. Čez vikend zapreti most čez Savo pa štrajk.

16.01.2014 ob 17:38:15
5 komentarjev
Stran


Koledar dogodkov Preglej vse
April 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
01.05. - 31.05.2017 | Tečaji in delavnice
DOGODKI V MESECU MAJU V MEDGENERACIJSKEM CENTRU NA BLEDU
01.05. - 31.05.2017 | Tečaji in delavnice
DOGODKI V MESECU MAJU V MEDGENERACIJSKEM CENTRU NA BLEDU
04.05.201 | Tečaji in delavnice
IZDELAVA REPELENTA V STIKU IN RAZPRŠILU
05.05.2017 | Kultura
Škrat Kuzma dobi nagrado
01.05. - 31.05.2017 | Tečaji in delavnice
DOGODKI V MESECU MAJU V MEDGENERACIJSKEM CENTRU NA BLEDU
01.05. - 31.05.2017 | Tečaji in delavnice
DOGODKI V MESECU MAJU V MEDGENERACIJSKEM CENTRU NA BLEDU
04.05.201 | Tečaji in delavnice
IZDELAVA REPELENTA V STIKU IN RAZPRŠILU
05.05.2017 | Kultura
Škrat Kuzma dobi nagrado
06.05.2017 | Kultura
Gledališka predstava Usodna pletna

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo