Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 06.12.2016

jasno
Ponoči se bo oblačnost od jugozahoda prehodno širila tudi nad osrednjo in del vzhodne Slovenije. Po nekaterih nižinah bo zjutraj megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -2, na Primorskem od 0 do 5 stopinj C.
-3°C | 6°C
sreda, 07.12.2016
-4°C | 4°C
četrtek, 08.12.2016
-5°C | 4°C
petek, 09.12.2016
-6°C | 8°C
Opozorila
Nedelja, 4.12.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
6°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Grad pričakuje poletno sezono


KULTURA

| |
12.04.2013      15:51
A A

Grad pričakuje poletno sezono


Na Blejskem gradu se v organizaciji Zavoda za kulturo Bled s srednjeveško predstavo Janičarjevo srce in razstavo Odtenki zlate začenja letošnje bogato kulturno dogajanje


Deli:
Bled - Vabimo vas na odprtje razstave Odtenki zlateavtorice Neže Semič, ki bo

v soboto, 13. aprila 2013 v Galeriji Stolp na Blejskem gradu. Odprtje razstave bo pospremila letošnja noviteta grajske Gledališke skupine viteza Lambergarja Janičarjevo srce. Srednjeveško predstavo bodo člani skupine uprizorili ob 16. uri na zgornji grajski terasi, sledilo bo odprtje razstave v Galeriji Stolp.

 

Neža Semič je 23-letna študentka umetnostne zgodovine iz Kamnika. Izdelovalka nakita in ljubiteljska slikarka je svoje umetniško ustvarjanje na samostojni razstavi prvič prikazala v lanskem letu. Razstava Odtenki Zlate prikazuje dekorativno slikarstvo v tehniki akrila in gvaša na platnu v kombinaciji z žico, drobnimi kamenčki in peskom. Prevladujejo žive in kontrastne barve ter preplet naravnih organskih oblik in materialov z barvnimi ploskvami, črkovnimi in drugimi tiskarskimi simboli ter žico. Vsaka slika vsebuje odtenek zlate, saj je zlata barva po mnenju mlade avtorice nepogrešljiva povsod tam, kjer želimo ustvariti vtis pomembnosti, občudovanja ali veličastnosti, uporablja pa jo tudi kot zelo zaželen poudarek v interierjih, ki jih krasi s svojimi deli.

 

Gledališka skupina viteza Gašperja Lambergerja v letošnjem letu praznuje že osemindvajseto leto svojega delovanja. Od prvih nastopov v graščini Grimšče, kjer so uprizarjali baročne poroke, so kasneje svoj program, že na Blejskem gradu, razširli s srednjeveškimi predstavami.  Na sporedu 30-članske zasedbe, ki jo vodita Matjaž in Matej Mužan, je danes bogat program srednjeveških in baročnih predstav, med katerimi so Kralj Matjaž, Martin Krpan, Povodni mož in Zvon želja. Člani skupine so s svojim bogatim in odlično izvajanim programom postali redni gostje srednjeveških taborov v Romuniji, na Madžarskem, v Nemčiji in Hrvaški.

 

V predstavi Janičarjevo srce, ki bo svojo premierno uprizoritev doživela v soboto, 13. aprila, ob 16. uri, spremljamo usodo grajskega princa, ki ga tatinska služkinja iz maščevanja proda Turkom za janičarja, čez leta pa se kot odrasel moški v vlogi poveljnika turške vojske vrne v domače kraje, kjer se spopade z vojsko svojega očeta. Tudi v tej srednjeveški uprizoritvi z orientalskim pridihom bodo gledalci lahko občudovali bogate kostume, srednjeveške plese in spretnosti v mečevanju.

 

Gledališka skupina viteza Gašperja Lambergarja bo v letošnjem letu predstavi Janičarjevo srce in Pogumne Blejke uprizarjala vsak torek in četrtek, od 20. junija do 12. septembra, ob 17. uri.

Zavod za kulturo Bled

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
December 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
05.12.2016
Danes ni dogodkov.
07.12.2016 | Umetnost
ROKODELSKE DELAVNICE
08.12.2016 | Kultura
KRONOSOVA ŽETEV
09.12.2016 | Kultura
MALI PINGVINČEK
09.12.2016 | Umetnost
OTVORITEV RAZSTAVE "SRČNI DOTIK"
11.12.2016 | Družabni dogodki
Mamma mia!
11.12.2016 | Kultura
Gledališka predstava Usodna pletna
12.07.2016 | Šport
JOGA na Bledu
14.12.2016 | Umetnost
ROKODELSKE DELAVNICE 2.
06.12.2016 | Ostalo
Oblikujmo skupaj prihodnost našega mesta in občine
07.12.2016 | Umetnost
ROKODELSKE DELAVNICE
08.12.2016 | Kultura
KRONOSOVA ŽETEV
09.12.2016 | Kultura
MALI PINGVINČEK
09.12.2016 | Umetnost
OTVORITEV RAZSTAVE "SRČNI DOTIK"

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo