Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 29.03.2017

jasno
Ponoči bo večinoma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, ob morju okoli 6 stopinj C.
-1°C | 23°C
četrtek, 30.03.2017
4°C | 21°C
petek, 31.03.2017
5°C | 22°C
sobota, 01.04.2017
3°C | 22°C
nedelja, 02.04.2017
2°C | 23°C
Opozorila
Torek, 28.3.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
23°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Grad pričakuje poletno sezono


KULTURA

| |
12.04.2013      15:51
A A

Grad pričakuje poletno sezono


Na Blejskem gradu se v organizaciji Zavoda za kulturo Bled s srednjeveško predstavo Janičarjevo srce in razstavo Odtenki zlate začenja letošnje bogato kulturno dogajanje


Deli:
Bled - Vabimo vas na odprtje razstave Odtenki zlateavtorice Neže Semič, ki bo

v soboto, 13. aprila 2013 v Galeriji Stolp na Blejskem gradu. Odprtje razstave bo pospremila letošnja noviteta grajske Gledališke skupine viteza Lambergarja Janičarjevo srce. Srednjeveško predstavo bodo člani skupine uprizorili ob 16. uri na zgornji grajski terasi, sledilo bo odprtje razstave v Galeriji Stolp.

 

Neža Semič je 23-letna študentka umetnostne zgodovine iz Kamnika. Izdelovalka nakita in ljubiteljska slikarka je svoje umetniško ustvarjanje na samostojni razstavi prvič prikazala v lanskem letu. Razstava Odtenki Zlate prikazuje dekorativno slikarstvo v tehniki akrila in gvaša na platnu v kombinaciji z žico, drobnimi kamenčki in peskom. Prevladujejo žive in kontrastne barve ter preplet naravnih organskih oblik in materialov z barvnimi ploskvami, črkovnimi in drugimi tiskarskimi simboli ter žico. Vsaka slika vsebuje odtenek zlate, saj je zlata barva po mnenju mlade avtorice nepogrešljiva povsod tam, kjer želimo ustvariti vtis pomembnosti, občudovanja ali veličastnosti, uporablja pa jo tudi kot zelo zaželen poudarek v interierjih, ki jih krasi s svojimi deli.

 

Gledališka skupina viteza Gašperja Lambergerja v letošnjem letu praznuje že osemindvajseto leto svojega delovanja. Od prvih nastopov v graščini Grimšče, kjer so uprizarjali baročne poroke, so kasneje svoj program, že na Blejskem gradu, razširli s srednjeveškimi predstavami.  Na sporedu 30-članske zasedbe, ki jo vodita Matjaž in Matej Mužan, je danes bogat program srednjeveških in baročnih predstav, med katerimi so Kralj Matjaž, Martin Krpan, Povodni mož in Zvon želja. Člani skupine so s svojim bogatim in odlično izvajanim programom postali redni gostje srednjeveških taborov v Romuniji, na Madžarskem, v Nemčiji in Hrvaški.

 

V predstavi Janičarjevo srce, ki bo svojo premierno uprizoritev doživela v soboto, 13. aprila, ob 16. uri, spremljamo usodo grajskega princa, ki ga tatinska služkinja iz maščevanja proda Turkom za janičarja, čez leta pa se kot odrasel moški v vlogi poveljnika turške vojske vrne v domače kraje, kjer se spopade z vojsko svojega očeta. Tudi v tej srednjeveški uprizoritvi z orientalskim pridihom bodo gledalci lahko občudovali bogate kostume, srednjeveške plese in spretnosti v mečevanju.

 

Gledališka skupina viteza Gašperja Lambergarja bo v letošnjem letu predstavi Janičarjevo srce in Pogumne Blejke uprizarjala vsak torek in četrtek, od 20. junija do 12. septembra, ob 17. uri.

Zavod za kulturo Bled
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6
28.03.2017 | Tečaji in delavnice
Zeliščne tinkture, toniki in osvežilci
29.03.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA FILCANJA PIRHOV
28.03.2017 | Tečaji in delavnice
Zeliščne tinkture, toniki in osvežilci
29.03.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA FILCANJA PIRHOV
30.03.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA IZDELAVE KREME ZA SONČENJE
30.03.2017 | Kultura
Predstavitev kulturne dediščine vasi Grad in Rečica
01.04.2017 | Kultura
Gledališka predstava Usodna pletna

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo