Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-9°C | -1°C
sobota, 19.01.2017
-8°C | 1°C
nedelja, 21.01.2017
-12°C | 0°C
ponedeljek, 22.01.2017
-10°C | 0°C
torek, 23.01.2017
-10°C | 3°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-9°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Gorenjska turistična ponudba povezana z ......


TURIZEM

| |
26.10.2012      10:17
A A

Gorenjska turistična ponudba povezana z Zeleno kartico gosta Gorenjske


Bled, 26. oktober - Gorenjci smo izredno ponosni na čudovito gorsko pokrajino in le to vsakič znova radi pokažemo gostom, ki nas obiščejo. Ker verjamemo, da se tudi v lastnem žepu skriva še kakšen skriti kotiček in ker bi želeli, da se Gorenjci med seboj še bolj spoznamo in družimo, ustvarjamo številne aktivnosti tudi z mislijo na domače prebivalstvo.


Deli:

Turizem Bled je v začetku leta 2011 prevzel vodenje projekta Razvojne destinacijske organizacije Gorenjske, ki je delno financiran s strani Evropske unije in Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo. V okviru projekta želimo povezati vse občine Gorenjske v enotno turistično destinacijo (Slovenske Alpe – Gorenjska), ki bo z regionalnim združevanjem znanj, ljudi in sredstev na mednarodnem turističnem trgu dosegla večjo privlačnost in konkurenčnost -  s tem pa tudi večjo prepoznavnost in povečano povpraševanje, povezovanje za skupen razvoj, trženje in upravljanje destinacije.

 

V letih 2011 in 2012 smo v okviru tega projekta izvedli številne predstavitve gorenjskega turističnega gospodarstva v tujini, vzpostavili mrežo pametnih vodnikov – QR kod - po vseh občinah Gorenjske, postali aktivni na družabnih omrežjih, pridobili več avtorskih fotografij občin Gorenjske, natisnili zemljevide Gorenjske, koledarje prireditev na Gorenjskem v letu 2012. Zadnja skupna pridobitev je brošura Motoristične poti na Gorenjskem, ki je dosegljiva tako v tiskani kot elektronski obliki na spletni strani www.slovenske-alpe.si. Kot najpomembnejši produkt skupnega sodelovanja, pa smo razvili Zeleno kartico gosta Gorenjske, s katero želimo podaljšati dolžino obiska Gorenjske in povečati obiskanost turističnih zanimivosti.

V pilotni fazi je v projekt Zelene kartice gosta Gorenjske vključenih preko 90 ponudnikov kartic in ugodnosti, predvsem v večjih turističnih krajih na Gorenjskem. Imetniki kartice bodo že med jesenskimi počitnicami lahko koristili ugodnosti. Kartica je brezplačna in je veljavna 30 dni od datuma aktivacije pri prenočitvi na Gorenjskem. Do novega leta bodo v kartico vključene atrakcije vseh občin na Gorenjskem. Zelena kartica bo vzpodbujala vožnjo z javnimi prevoznimi sredstvi, imetniki kartice si bodo lahko na TICih po Gorenjskem za eno uro brezplačno izposodili kolo, kartica je na voljo tudi v elektronski obliki, v kratkem pa bo na voljo tudi preko mobilne aplikacije. Več informacij o Zeleni kartici gosta Gorenjske je na voljo na http://www.slovenian-alps.com/si/zelena-kartica/o-kartici.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.09.2016 | Kultura
Popoldanski oratorij za osnovnošolce
20.01.2017 | Kultura
MEDVEDKA NA SNEGU
22.09.2016 | Tečaji in delavnice
Filmska delavnica
22.01.2017 | Tečaji in delavnice
Začteni tečaj ARGENTINSKI TANGO
22.01.2017 | Kultura
Gledališka predstava Usodna pletna
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
Neskončni šal, ki se ga dvakrat ovije okoli vratu
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice
27.01.2017 | Kultura
GOSPOD VESEL IN GOSPA MRAK
20.09.2016 | Kultura
Popoldanski oratorij za osnovnošolce
20.01.2017 | Kultura
MEDVEDKA NA SNEGU
22.09.2016 | Tečaji in delavnice
Filmska delavnica
22.01.2017 | Tečaji in delavnice
Začteni tečaj ARGENTINSKI TANGO
22.01.2017 | Kultura
Gledališka predstava Usodna pletna

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo