Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo na Primorskem sončno. Drugod bo spremenljivo oblačno in ponekod bodo občasno še manjše krajevne padavine. Pihal bo veter severnih do vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do 19 stopinj C.
4°C | 14°C
ponedeljek, 24.04.2017
5°C | 16°C
torek, 25.04.2017
9°C | 19°C
sreda, 26.04.2017
11°C | 19°C
četrtek, 27.04.2017
10°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Film Blejski grad med dobitniki nagrad na ......


NOVICE

| |
13.12.2014      00:01
A A

Film Blejski grad med dobitniki nagrad na festivalu v SolinuŽupan Janez Fajfar je prevzel kar tri nagrade, med drugim tudi za nagrajeni film Blejski grad režiserja Rožleta Bregarja.
Župan Janez Fajfar je prevzel kar tri nagrade, med drugim tudi za nagrajeni film Blejski grad režiserja Rožleta Bregarja...
Deli:

Letošnja turistična sezona je bila vremensko zelo nepredvidljiva. Po lepem in sončnem juliju je sledilo deževno poletje, kar se je vsekakor odražalo v zasedenosti predvsem v kampu.

Kljub vremenu pa so številni gostje na Bledu uživali in poiskali tudi dodatne aktivnosti – od kulture do športa – namesto poležavanja na plaži in kopanja v jezeru.  Leto 2014 bo po ustvarjenih nočitvah na lanskoletnem nivoju, po finančnih prilivih pa zelo različno; nekateri so bili z letošnjo sezono zelo zadovolji drugi bistveno manj.

Da je Bled lep in romantičen kraj vedno radi poudarjamo, veseli pa nas ko to izpostavijo drugi.

Spletna stran TripAdvisor je Bled uvrstila na seznam 10 krajev, ki so kot podoba iz pravljice.

Spletna stran CNN Travel / Style pa je konec novembra objavila članek o 7 najlepših lokacijah ob jezeru in v njem izpostavila tudi Vilo Bled, nekdanjo rezidenco jugoslovanskega predsednika Tita, ki ponuja enega najlepših razgledov na jezero.

 

V hrvaškem Solinu je novembra potekala prireditev, ki združuje več  turističnih  dogodkov – Mednarodni festival turizma in Mednarodni festival turističnega filma ter Festival mest, ki jih povezuje sodelovanje pri aktivnostih Entante Florale. 

Ob festivalskih dogodkih, ki so vključevali tudi okrogle mize in projekcije filmov, ki so prišli v ožji izbor, smo Blejci imeli tudi svojo predstavitveno stojnico in tako priložnost, da smo turistično ponudbo predstavili mednarodni strokovni javnosti.

Na slavnostni podelitvi nagrad je župan Janez Fajfar prejel priznanje za osebni prispevek za razvoj turizma na Bledu ter Občina Bled posebno priznanje za razvoj turizma v soglasju s kulturo, športom, kakovostjo življenja in zaščite okolja.

Mednarodni filmski festival ime že 17. letno tradicijo zato ne preseneča, da je za tekmovalni del prispelo 243 filmov iz 58 držav sveta. Od tega jih je finalni izbor prišlo 55 – 11 hrvaških in 44 tujih filmov; med njimi oba blejska - Bled Imago Paradisi in Blejski grad.

Film Blejski grad, režiserja Rožleta Bregarja, ki ga je  naročil Zavod za kulturo Bled je v končnem izboru prejel posebno nagrado na 17. ITF'CRO 2014.

 

Turizem Bled

Eva Štravs podlogar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.04.2017
Danes ni dogodkov.
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo