Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.04.2017

delno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno, ponekod še pretežno oblačno in po nekaterih nižinah zjutraj megleno. Na Primorskem bo proti jutru zapihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 9, v Gornjesavski dolini okoli 0 stopinj C.
6°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
0°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
3°C | 20°C
torek, 02.05.2017
6°C | 18°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
16°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Bled in Rakovica za sodelovanje


NOVICE

| |
01.02.2013      1:28
A A

Bled in Rakovica za sodelovanjeDeli:
Bled - Župan občine Bled Janez Fajfar in predsednik beograjske mestne občine Rakovica Milosav Milinković sta včeraj na Bledu podpisala pismo o nameri za sodelovanje med obema občinama, predvsem na področju turizma in evropskih projektov.

 

V prostorih občine Bled sta župan Bleda Janez Fajfar in predsednik mestne občine Rakovica Milosav Milinković podpisala pismo o nameri, s katerim sta vzpostavila sodelovanje med obema občinama. Do podpisa je po informacijah občine Bled prišlo na pobudo veleposlanika Republike Srbije v Sloveniji Aleksandra Radovanovića, ki je izrazil željo po pobratenju Bleda in Rakovice. Sodelovanje med občinama je predvideno na področju turizma, izobraževanja in urejanja jezera v Rakovici, ki je v slabem stanju, želijo pa ga turistično urediti. Kot je povedal blejski župan Janez Fajfar: "Bled je mednarodno odprta občina. Imamo različne pogodbe o sodelovanju s kar šestimi občinami, tudi že s sosednjo Beograjsko občino Vračar. Izrazili so željo po tesnejšem sodelovanju, saj se tudi Srbija odpira Evropi, pismo o nameri pa lahko pomaga pri pridobivanju evropskih sredstev." V sklopu sodelovanja med občinama tako na Bledu v teh dneh gostijo že drugo skupino najboljših srednješolcev iz Rakovice, kar pa je po prepričanju župana Fajfarja garancija za sodelovanje in razumevanje v prihodnje. Po besedah predsednika mestne občine Rakovica Milosava Milinkovića od podpisa pisma namere pričakujejo predvsem uporabne izkušnje, ki jih je Bled pridobil v sklopu evropskih povezav: "Želimo izkoristiti izkušnje, ki sta jih občina Bled in Slovenija pridobila pri postopkih vstopa v Evropsko unijo, kamor si želi tudi Srbija, največ priložnosti za sodelovanje pa vidimo predvsem na področju turizma in izobraževanja."

Obisk delegacije iz občine Rakovica spremlja večje število srbskih medijev, kar predstavlja svojevrstno priložnost za promocijo Bleda na srbskem trgu.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
01.05. - 31.05.2017 | Tečaji in delavnice
DOGODKI V MESECU MAJU V MEDGENERACIJSKEM CENTRU NA BLEDU
01.05. - 31.05.2017 | Tečaji in delavnice
DOGODKI V MESECU MAJU V MEDGENERACIJSKEM CENTRU NA BLEDU
03.05. - 29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Brazplačni začetni tečaj računalništva
04.05.201 | Tečaji in delavnice
IZDELAVA REPELENTA V STIKU IN RAZPRŠILU
05.05.2017 | Kultura
Škrat Kuzma dobi nagrado
01.05. - 31.05.2017 | Tečaji in delavnice
DOGODKI V MESECU MAJU V MEDGENERACIJSKEM CENTRU NA BLEDU
01.05. - 31.05.2017 | Tečaji in delavnice
DOGODKI V MESECU MAJU V MEDGENERACIJSKEM CENTRU NA BLEDU
03.05. - 29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Brazplačni začetni tečaj računalništva
04.05.201 | Tečaji in delavnice
IZDELAVA REPELENTA V STIKU IN RAZPRŠILU
05.05.2017 | Kultura
Škrat Kuzma dobi nagrado

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo