Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 02.03.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno, ponekod po kotlinah bo proti jutru nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -4 do 1, na Primorskem okoli 4 stopinje.
-1°C | 14°C
petek, 03.03.2017
3°C | 11°C
sobota, 04.03.2017
3°C | 15°C
nedelja, 05.03.2017
4°C | 11°C
ponedeljek, 06.03.2017
3°C | 13°C
Opozorila
Sreda, 1.3.2017 ob 19h
Predvsem v južnih in zahodnih Julijcih je velika nevarnost snežnih plazov (4. stopnja).
-1°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

53. Prvomajska regata in evropsko prvenstvo ......


ŠPORT

| |
19.04.2012      8:38
A A

53. Prvomajska regata in evropsko prvenstvo za mladince


Tradicionalna prvomajska regata in evropsko mladinsko sta pred vrati!


Deli:

Blejsko jezero bo 21. in 22. aprila gostilo tradicionalno 53. prvomajsko regato, na kateri se bodo predstavili vsi kandidati za reprezentančne posadke, temu bo prilagojen tudi program. Regate se udeležuje 160 veslačev iz vseh sedmih slovenskih klubov. Oba dneva bodo dopoldne potekala predtekmovanja, v popoldanskih urah pa finalna tekmovanja.

 

Prvomajska regate bo še zadnji preizkus kandidatov za člansko reprezentanco pred težkimi mednarodnimi nastopi in sestavo posadk za olimpijske kvalifikacije, čez dva tedna je namreč na sporedu že prva tekma svetovnega pokala v Beogradu, čez dober mesec pa olimpijska kvalifikacijska regata v Luzernu, in temu bodo namenjene tudi spremembe programa in izpeljava trening tekem. Zaradi bližine pomembnih tekmovanj in že opravljene delne selekcije kandidati za članske reprezentančne čolne ne bodo tradicionalnih obveznih nastopov manjših čolnih v soboto in v večjih v nedeljo.

 

Kandidati za sestavo četverca brez krmarja Tomaž Pirih, Rok Kolander, Jernej Jurše, Aleš Zupan in Urban Ulčar bodo oba dneva že dopoldne nastopili v finalni tekmi dvojcev, popoldne pa v četvercu, kjer bo sobotni nastop trening tekma, nedeljski pa uradna tekma. Iz petih veslačev bodo v teh štirih nastopih sestavljene različne kombinacije, ki naj bi dale končni odgovor glede sestave te posadke.

Članki dvojnega četverca Marko Grace, Grega Domanjko, Janez Jurše in Gašper Fistravec bodo nastopili le v tem čolnu in v tej sestavi. S progo bodo v dveh dneh morali opraviti kar štirikrat, saj bodo na trening tekmah startali tudi v soboto in nedeljo dopoldne. Popoldanska nastopa bodo za boljšo primerjavo opravili v handicapu s četvercem brez krmarja.

Lahki veslači Jure Cvet, Jure Grace, Matevž Malešič in Rajko Hrvat  bodo oba dneva nastope opravili le v dvojnih dvojcih, in sicer v postavah Cvet-Grace in Malešič-Hrvat. V soboto bodo nastopili dopoldne na trening tekmi, v nedeljo pa v absolutni konkurenci.

V enojcu bodo oba dneva nastopili Jan Špik, Matej Rojec in Andraž Krek.

 

Iztok Čop in Luka Špik bosta v dvojnem dvojcu nastopila v nedeljo, do takrat naj bi bil Luka že povsem nared po krajši bolezni, zaradi katere sta odpovedala nastop v finalu Zagreba pretekli vikend. V sobotni tekmi enojcev bo tako nastopil samo Iztok Čop.

 

Zanimive tekme se obetajo v mladinski kategoriji, saj je le še slaba dva meseca do mladinskega evropskega prvenstva, ki ga bo 8.-10. junija gostil prav Bled. Prva resna mednarodna preizkušnja čaka mladince čez dva tedna v Münchnu, so sporočili iz Veslaškega kluba Bled.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
01.03.2017
Danes ni dogodkov.
03.03.2017 | Tečaji in delavnice
IZZIVI IN UGANKE
03.03.2017 | Kultura
Goljata čakam
04.03.2017 | Kultura
Komedija: Butelj za večerjo
07.03.2017 | Tečaji in delavnice
Kaj je primerno oblačilo za službo?
09.03.2017 | Turizem
S trebuhom za kruhom
10.03.2017 | Umetnost
Pikapolonica in pike
03.03.2017 | Tečaji in delavnice
IZZIVI IN UGANKE
03.03.2017 | Kultura
Goljata čakam
04.03.2017 | Kultura
Komedija: Butelj za večerjo
07.03.2017 | Tečaji in delavnice
Kaj je primerno oblačilo za službo?
09.03.2017 | Turizem
S trebuhom za kruhom

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo