Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 25.05.2017

delno oblačno
Od severa se bo delno zjasnilo. Dan bo razmeroma sončen z nekaj spremenljive oblačnosti. Popoldne tu in tam ni izključena kakšna kratkotrajna ploha. Ponekod bo pihal severni do severovzhodni veter, na Primorskem dopoldne šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 22, na Primorskem do 24 stopinj.
11°C | 20°C
petek, 26.05.2017
8°C | 24°C
sobota, 27.05.2017
9°C | 26°C
nedelja, 28.05.2017
8°C | 26°C
ponedeljek, 29.05.2017
10°C | 29°C
Opozorila
Četrtek, 25.5.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
20°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

53. Prvomajska regata in evropsko prvenstvo ......


ŠPORT

| |
19.04.2012      8:38
A A

53. Prvomajska regata in evropsko prvenstvo za mladince


Tradicionalna prvomajska regata in evropsko mladinsko sta pred vrati!


Deli:

Blejsko jezero bo 21. in 22. aprila gostilo tradicionalno 53. prvomajsko regato, na kateri se bodo predstavili vsi kandidati za reprezentančne posadke, temu bo prilagojen tudi program. Regate se udeležuje 160 veslačev iz vseh sedmih slovenskih klubov. Oba dneva bodo dopoldne potekala predtekmovanja, v popoldanskih urah pa finalna tekmovanja.

 

Prvomajska regate bo še zadnji preizkus kandidatov za člansko reprezentanco pred težkimi mednarodnimi nastopi in sestavo posadk za olimpijske kvalifikacije, čez dva tedna je namreč na sporedu že prva tekma svetovnega pokala v Beogradu, čez dober mesec pa olimpijska kvalifikacijska regata v Luzernu, in temu bodo namenjene tudi spremembe programa in izpeljava trening tekem. Zaradi bližine pomembnih tekmovanj in že opravljene delne selekcije kandidati za članske reprezentančne čolne ne bodo tradicionalnih obveznih nastopov manjših čolnih v soboto in v večjih v nedeljo.

 

Kandidati za sestavo četverca brez krmarja Tomaž Pirih, Rok Kolander, Jernej Jurše, Aleš Zupan in Urban Ulčar bodo oba dneva že dopoldne nastopili v finalni tekmi dvojcev, popoldne pa v četvercu, kjer bo sobotni nastop trening tekma, nedeljski pa uradna tekma. Iz petih veslačev bodo v teh štirih nastopih sestavljene različne kombinacije, ki naj bi dale končni odgovor glede sestave te posadke.

Članki dvojnega četverca Marko Grace, Grega Domanjko, Janez Jurše in Gašper Fistravec bodo nastopili le v tem čolnu in v tej sestavi. S progo bodo v dveh dneh morali opraviti kar štirikrat, saj bodo na trening tekmah startali tudi v soboto in nedeljo dopoldne. Popoldanska nastopa bodo za boljšo primerjavo opravili v handicapu s četvercem brez krmarja.

Lahki veslači Jure Cvet, Jure Grace, Matevž Malešič in Rajko Hrvat  bodo oba dneva nastope opravili le v dvojnih dvojcih, in sicer v postavah Cvet-Grace in Malešič-Hrvat. V soboto bodo nastopili dopoldne na trening tekmi, v nedeljo pa v absolutni konkurenci.

V enojcu bodo oba dneva nastopili Jan Špik, Matej Rojec in Andraž Krek.

 

Iztok Čop in Luka Špik bosta v dvojnem dvojcu nastopila v nedeljo, do takrat naj bi bil Luka že povsem nared po krajši bolezni, zaradi katere sta odpovedala nastop v finalu Zagreba pretekli vikend. V sobotni tekmi enojcev bo tako nastopil samo Iztok Čop.

 

Zanimive tekme se obetajo v mladinski kategoriji, saj je le še slaba dva meseca do mladinskega evropskega prvenstva, ki ga bo 8.-10. junija gostil prav Bled. Prva resna mednarodna preizkušnja čaka mladince čez dva tedna v Münchnu, so sporočili iz Veslaškega kluba Bled.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
25.05.201 | Tečaji in delavnice
VODEN SPREHOD OB BLEJSKIH VILAH
25.05.2017 | Kultura
Odprtje razstave Narodni parki - v skrbi za naravo
01.05. - 31.05.2017 | Tečaji in delavnice
DOGODKI V MESECU MAJU V MEDGENERACIJSKEM CENTRU NA BLEDU
01.05. - 31.05.2017 | Tečaji in delavnice
DOGODKI V MESECU MAJU V MEDGENERACIJSKEM CENTRU NA BLEDU
03.05. - 29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Brazplačni začetni tečaj računalništva
25.05.201 | Tečaji in delavnice
VODEN SPREHOD OB BLEJSKIH VILAH
25.05.2017 | Kultura
Odprtje razstave Narodni parki - v skrbi za naravo
01.05. - 31.05.2017 | Tečaji in delavnice
DOGODKI V MESECU MAJU V MEDGENERACIJSKEM CENTRU NA BLEDU
01.05. - 31.05.2017 | Tečaji in delavnice
DOGODKI V MESECU MAJU V MEDGENERACIJSKEM CENTRU NA BLEDU
03.05. - 29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Brazplačni začetni tečaj računalništva

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo