Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 29.03.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno. Na Primorskem bo čez dan prehodno zapihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
-1°C | 23°C
četrtek, 30.03.2017
4°C | 21°C
petek, 31.03.2017
5°C | 22°C
sobota, 01.04.2017
3°C | 22°C
nedelja, 02.04.2017
2°C | 23°C
Opozorila
Sreda, 29.3.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
23°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

23. Okarina etno festival


NOVICE

| |
26.07.2013      1:01
A A

23. Okarina etno festivalDeli:

Blejski grad, od 2. do 4. 8., ob 20.30 / v primeru dežja v Viteški dvorani

Park ob jezeru, od 9. do 11. 8., ob 20.30 / v primeru dežja v Festivalni dvorani Bled

 

V prvih dveh avgustovskih vikendih, od 2. do 4. avgusta in od 9. do 11. avgusta bodo na Bledu ponovno prišli na svoj račun etno sladokusci, saj je pred nami že 23. Okarina etno festival. V prvem delu se bodo na Blejskem gradu predstavili: Dragan Dautovski, Makedonija (2. 8.), Taksim Trio, Turčija (3. 8.) in Brina, Slovenija (4. 8.). Teden dni kasneje, v Zdraviliškem parku, pa: Sia Tolno, Sierra Leone (9. 8.), Aziz Sahmaoui, Mali & Maroko in Mlada beltinška banda kot predskupina, Slovenija (10. 8.) ter Vanja Muhović, Bosna in Hercegovina (11. 8.).

 

Po besedah programskega vodje festivala Lea Ličofa bi v letošnjem programu težko izpostavili posameznega umetnika, med vrhunske in izjemne glasbene izvajalce pa vsekakor sodi makedonski glasbenik Dragan Dautovski iz Skopja.  Dautovski je izjemen zato, ker med drugim igra tudi na nadvse nenavadno glasbilo, prazgodovinsko, 6000 let staro, kroglasto keramično flavto – okarino. Instrument iz neolitika so našli med arheološkimi raziskovanji v bližini mesta Veles. Poleg njega velja omeniti Taksim Trio iz Turčije, ki v svojem rahločutnem izvajanju združuje tradicionalno glasbeno izročilo, klasično glasbo in jazz.

 

Na letošnji festival prihaja tudi ena žarečih afriških glasbenih zvezd, Sia Tolno. Čeprav je preživela svojo mladost v senci nemirov in vojnih grozot Sierra Leone, prihaja k nam s ponosom in barvo sodobne in razsvetljene afriške ženske. Pela nam bo v mešanici afriških plemenskih jezikov kisi, mendi, sousu, kreolščini in angleščini. Aziz Sahmaoui je odraščal v Marakešu ob poslušanju glasbe gnawa, tuareške glasbe širnih prostranstev puščav. Tudi danes nadaljuje s predstavitvijo tradicionalnih glasb, ki pa jih posreduje na sodoben način.

 

Vanja Muhović, ki na Bled prihaja iz Bosne in Hercegovine, ne predstavlja samo urbano tradicionalno glasbo te dežele, ampak tudi tradicionalno glasbo vseh delov Balkana, predvsem pa izvaja sevdalinke. Z debitantskim albumom Dert je omogočil, da so nekatere pesmi, ki jih je posnel ne samo postale poznane, ampak so bile s tem ohranjene kot pomemben tradicionalni in folklorni zaklad BiH in Balkana. Med slovenskimi izvajalci bodo na festivalu nastopili Skupina Brina s pevko in ustanoviteljico zasedbe Brino Vogelnik ter prekmurska zasedba Mlada beltinška banda.

 

PROGRAM

 

  • DRAGAN DAUTOVSKI, Makedonija, petek, 2. 8., ob 20.30, / Blejski grad
  • TAKSIM TRIO, Turčija, sobota, 3. 8., ob 20.30 / Blejski grad
  • BRINA, Slovenija, nedelja, 4. 8., ob 20.30 / Blejski grad

 

  • SIA TOLNO, Sierra Leone, petek, 9. 8., ob 20.30 / Park ob jezeu
  • AZIZ SAHMAOUI, Mali & Maroko; predskupina MLADA BELTINŠKA BANDA, Slovenija, sobota, 10. 8., ob 20.30 / Park ob jezeru
  • VANJA MUHOVIĆ, Bosna in Hercegovina, nedelja, 11. 8., ob 20.30 / Park ob jezeru0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7
29.03.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA FILCANJA PIRHOV

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo