Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.02.2017

oblačno
Danes bo oblačno, ponekod na Primorskem tudi megleno. Padavine se bodo sprva pojavljale predvsem v zahodni polovici države, čez dan pa se bodo okrepile in razširile nad vso državo. Jugozahodni veter bo dopoldne oslabel, popoldne se bo veter obračal na severovzhodno smer.
6°C | 9°C
sobota, 25.02.2017
0°C | 12°C
nedelja, 26.02.2017
-5°C | 10°C
ponedeljek, 27.02.2017
-4°C | 15°C
torek, 28.02.2017
2°C | 13°C
Opozorila
Petek, 24.2.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
9°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Dogodki

8. državni Gledališki festival otroških dramski...


Šole in vrtci
 | 
13.04.2016, 8:20 - 12:10
A A

8. državni Gledališki festival otroških dramskih skupin Društva učiteljev podružničnih šol Slovenije


Kje: Zadružni dom, Ribno, 4260 Bled
Kdaj: 13.04.2016, 8:20 - 12:10
Organizator: 

Podružnična šola RibnoŽe tretje leto PŠ Ribno organizira gledališki festival otroških gledaliških skupin. Dogodek se odvija v Zadružnem domu v Ribnem, kamor bomo tudi letos v goste povabili otroke iz OŠ Bled , PŠ Bohinjska Bela in PŠ Ribno, ki so vse šolsko leto pridno prebirali zanimive knjige ter zgodbe in tako uspešno opravili Finžgarjevo bralno značko. Kot mladi igralci nas na odrskih deskah našega kulturnega doma, obiščejo otroci nekaterih podružnic iz bližnjih občin, saj s tem želimo pokazati tudi povezovanje med podružnicami. Letos nas bodo obiskali otroci PŠ Trstenik s predstavo Sapramiška in PŠ Goriče z Žogico Nogico. Predstavili pa se bomo tudi domači mladi igralci iz naših podružnic. Z Bohinjske Bele prihaja Obisk z Marsa, s PŠ Ribno pa Čebelica leti po pomoč in Mala baletka. Program bo pester in zanimiv. Še bolj zanimivo pa je, da se ta festival ne dogaja samo pri nas. Hkrati, istega dne, ob isti uri se bo odvijal še na OŠ Ivana Kavčiča - PŠ Mlinše ter OŠ Toneta Okrogarja - PŠ Šentlambert in OŠ Rovte - PŠ Vrh Svetih Treh Kraljev.  Kljub temu, da smo majhni, smo zelo povezani in stremimo k temu, da bi bili dnevi na podružnicah še bolj sončni, zato letošnje srečanje teče pod sloganom : »Umetnikova naloga je ustvariti sončen dan, kadar ga ni.« (Henry Louis Mencken). To srečanje pa je šele začetek letošnjega, 16. strokovnega srečanja DUPŠ Slovenije, ki se vsako leto odvija na drugi lokaciji . Letos 15. in 16. aprila na PŠ Ponikva in PŠ Gotovlje, z naslovom Narava, naša učiteljica. Tema je času primerna, saj želimo naše mlade vzgojiti v ljudi, ki bodo spoštovali naravo, jo znali čuvati in se od nje marsikaj naučiti. 

 


Lokacija: Zadružni dom
Deli z ostalimi:
Komentiraj dogodek

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta dogodek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!