Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 23.02.2017

oblačno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno in povečini suho.
6°C | 10°C
petek, 24.02.2017
8°C | 11°C
sobota, 25.02.2017
4°C | 12°C
nedelja, 26.02.2017
-1°C | 11°C
ponedeljek, 27.02.2017
-4°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 23.2.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
10°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Proč z alkoholom


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
25.02.2015      11:07
A A

Proč z alkoholom


Ajdovsko - vipavsko društvo za pomoč odvisnikom in svojcem pri zdravljenju odvisnosti od alkohola so ustanovili zdravljenci sami med prvimi v Sloveniji pred 43. leti. Glavna naloga našega društva je ohraniti abstinenco in nadaljevanje začetega zdravljenja v bolnišnici ali v kateri drugi ustanovi. Uspešni smo tudi pri odvisnikih, ki se predhodno niso nikjer zdravili.


Logotip društva zdravljenih alkoholikov
Logotip društva zdravljenih alkoholikov
Deli:

»Aktivna kritičnost in samokritičnost nas članov in naših svojcev v društvu ima veliko vlogo. Pomembno je, da o problemu, ki nas združuje, naglas spregovorimo. Menim, da nam to uspeva z aktivno udeležbo članov in svojcev na terapevtskih srečanjih, s poglabljanjem znanja in z vzpostavljanjem dobrih medsebojnih odnosov«.

Po končanem bolnišničnem zdravljenju pacienti še eno leto obiskujejo terapevtska srečanja v bolnišnici, zatem pa vlogo prevzame društvo skupaj z usposobljeno terapevtko s področja odvisnost od alkohola. V ajdovsko - vipavskem društvu delujeta dve skupini, v katerih se srečuje veliko število zdravljenih alkoholikov.  Terapevtska srečanja, ki se jih udeležujejo tudi svojci, imamo ob ponedeljkih po uro in pol na skupino. Poleg tega društvo skrbi za strokovna predavanja s področja zdravstva, strokovne ekskurzije po Sloveniji ter sodelovanje z drugimi društvi in klubi zdravljenih alkoholikov s Primorske, Notranjske in z zamejci v Furlaniji Julijski krajini. Pripravljamo tudi rekreativne pohode, družabna srečanja in izlete za člane in naše svojce. 

Cilji našega društva so, da nekdanjega odvisnika od alkohola usposobimo za enakovredno in kvalitetno življenje brez alkohola. Želimo si, da bomo še naprej uspešni in se skupaj borili proti alkoholizmu, ter pomagali ljudem in družinam, ki so potrebni te pomoči. Trudimo se, da  posebno mladim predstavimo naše poglede glede zlorabe alkohola in njegovih posledic.

Leta 2007 smo ajdovsko - vipavsko, novogoriško in tolminsko društvo ustanovili Zvezo društev zdravljenih alkoholikov in še istega leta se vključili v mednarodno združenje WACAT.

To združenje klubov zdravljenih alkoholikov med drugimi skrbi za širitev mreže po svetu, za sodelovanje  med društvi in klubi in za poenotenje terapevtskih pristopov pri zdravljenju odvisnosti od alkohola.

AKO IMAŠ TEŽAVE ALI IMA KODO V DRUŽINI Z PREKOMERNIM UŽIVANJEM ALKOHOLNIH PIJAČ, SE OBRNITE NA NAS. RADI VAM BOMO POMAGALI, TAKO KOT SMO POMAGALI SEBI IN MNOGIM DRUGIM.

Obiščete nas lahko vsak delavni ponedeljek od18,00 do 19,30 v Zdravstvenem domu Ajdovščina v učilnici za zdravstveno vzgojo (prvo nadstropje levo). Priporočeno je predhodni individualnem pogovoru s terapevtko, ki je dosegljiva vsak delavnik v času od 13.00 ure do 14.00 ure na tel. Št. 05 3655115.

 

Srečko Uršič, član društva
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 183
Izšla: 27.01.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 23 24 25 26 27 28 1 2 3 4
23.02.2017
Danes ni dogodkov.
25.02.2017 | Kultura
Ilustracije treh
28.02.2017 | Umetnost
Zimske počitniške delavnice v Pilonovi galeriji
28.02.2017 | Tečaji in delavnice
Excel za osnovno vodenje financ
28.02.2017 | Družabni dogodki
Disco večer – ples v maskah, DJ Janko
24.02.2017 | Kultura
MOSTOVA ČITALNICA V PILONOVI GALERIJI: PRGIŠČE BESED
24.02.2017 | Družabni dogodki
Koncert skupin: Shallov (AZ) + Koromač (SLO
25.02.2017 | Kultura
Ilustracije treh
28.02.2017 | Umetnost
Zimske počitniške delavnice v Pilonovi galeriji
28.02.2017 | Tečaji in delavnice
Excel za osnovno vodenje financ

Bodite prvi pri oddaji mnenja.