Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
2°C | 6°C
petek, 20.01.2017
-2°C | 6°C
sobota, 21.01.2017
-5°C | 11°C
nedelja, 22.01.2017
-3°C | 11°C
ponedeljek, 23.01.2017
-2°C | 12°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 18h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
2°C
6°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Okrasni zeliščni vrt


ZDRAVJE IN LEPOTA, VSEŽIVLJENJSKO UČENJE

| |
01.07.2014      17:15
A A

Okrasni zeliščni vrt


Okrasni zeliščni vrt postane realnost po uvodnem razmisleku, kaj želimo doseči z zasaditvijo primernih zelišč. Upoštevamo okolje, v katerem živimo, koliko prostora imamo na razpolago in kakšen vtis želimo doseči.


Deli:

V Ajdovščini smo v petek, 13. junija, prisluhnili predavanju biologa dr. Janka Rodeta, ki ima bogate izkušnje z zelišči in zeliščnim vrtom. Zelišča so široko uporabna tudi v kulinariki, predstavljajo bogat vir antioksidantov, lahko so odganjalci - repelenti, nekatera imajo tudi afrodiziakalne učinke.

Dr. Rode je poudaril, da je zgodba vrta pomembna. Vprašati se moramo, kaj hočemo. Ali želimo dati poudarek na barve ali želimo dišeči, mogoče zdravilni vrt ali takega, ki privablja metulje in čebele? Da dobimo čim bolj popoln vrt, moramo pri ureditvi upoštevati kar nekaj ključnih dejavnikov, npr. razporeditev rastlin od nižjih proti višjim, pa od tistih, ki potrebujejo več vlage do sredozemskih zeli, ki jim ustrezajo bolj sušne razmere.

Dr. Rode nas je s fotografijo popeljal skozi mnogo različnih ureditev in kombinacij slovenskih zeliščnih vrtov, omenil zanimive recepte; sirni namaz z listi melise, žajblja in mete, pa hruškov kompot, ki mu za aromo dodamo vejico timijana. Skratka omejitev ni, domišljija ima prosto pot in tudi naravni, na videz divji vrtovi imajo svoj čar.

Nives Derman
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.