Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.01.2017

jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Po nekaterih kotlinah bo nastala megla. Burja na Primorskem bo slabela. Najnižje jutranje temperature bodo od -14 do -9, ob morju ter ponekod v Vipavski dolini okoli -2 stopinji C.
-2°C | 8°C
torek, 23.01.2017
-4°C | 13°C
sreda, 24.01.2017
-2°C | 8°C
četrtek, 25.01.2017
-1°C | 7°C
Opozorila
Petek, 20.1.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
8°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Lahko zelišča uporabimo kot okrasne rastline? ......


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
27.05.2014      13:51
A A

Lahko zelišča uporabimo kot okrasne rastline?


Zeliščni vrt je enkratna priložnost, da se naučimo prisluhniti naravi in ji dovoliti, da nam pomaga, ne da bi jo silili v igro po naših pravilih. Simbol sreče in odganjalec zlih urokov - majaron, omamni rožmarin, čudoviti zeleni odtenki drobnjaka, šopki timijana in še marsikaj se najde v zeliščnem vrtu, ki nam prinaša številne radosti, budi domišljijo in nudi meditacijo posebne sorte.


Dr. Janko Rode
Dr. Janko Rode
Deli:
Kot ga poetično opiše W. Shakespeare v svojem delu Romeo in Julija: »Med vlakni drobne te cvetlice, skrit je strup poguben in sok zdravilen: njen vonj srce nam poživi in čute,

okus zbudi, vsem udom krče ljute. Tako dva kralja križata si pota v rastlinah in ljudeh: zlo in dobrota.«

Biolog dr. Janko Rode se je povsem predal čarobnim rastlinam s tipičnimi aromami, zdravilnimi učinki in raznovrstno uporabnostjo, sodeluje v različnih projektih, povezanih z zelišči, vodi delavnice in obuja tradicionalno znanje o uporabi zelišč. Je tudi avtor in prevajalec knjig o zeliščih, morda najbolj znana med njimi pa je Zeliščni vrt, domača lekarna.

Skupaj z njim se bomo vprašali: »Ali lahko zelišča uporabimo kot okrasne rastline?«

Ljudska univerza Ajdovščina vas vabi 13. junija 2014, ob 18. uri, v Mladinski center in hotel Ajdovščina in vam želi podariti popotovanje v prebujajoči zeliščni svet.

Dr. Rode bo predstavil uporabo zelišč za okrasne zasaditve od okrasne gredice in balkona do zeliščne spirale. Kaj je potrebno upoštevati pri zasajanju, kako razvrstiti zelišča za najlepši učinek in kako opremiti okrasni zeliščni nasad? Predavanje bo ilustrirano s primeri iz vrtov slovenskih ljubiteljev in zeliščarjev. V pogovoru po predavanju pa bomo skupaj odgovorili še na kakšno vprašanje o zeliščih.

Nives Derman
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.01.2017
Danes ni dogodkov.
28.01.2017 | Družabni dogodki
Koncert skupine: Ottone Pesante (ITA)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.