Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Danes bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo večinoma oblačno, predvsem v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rosilo ali rahlo deževalo. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 20, v vzhodnih krajih do okoli 22 stopinj C.
14°C | 18°C
sreda, 26.10.2016
14°C | 19°C
četrtek, 27.10.2016
7°C | 19°C
petek, 28.10.2016
4°C | 18°C
sobota, 29.10.2016
3°C | 20°C
Opozorila
Torek, 25.10.2016 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

40 dni brez alkohola


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
15.02.2016      16:54
A A

40 dni brez alkoholaAkcija 2016
Akcija 2016
Deli:

Ve­li­ko se go­vo­ri o šte­vil­nih dro­gah, vsi pa po­zab­lja­mo, da je dro­ga šte­vil­ka ena v Slo­ve­ni­ji še ved­no al­ko­hol. Naj­hu­je je, da je druž­be­no spre­jem­lji­va, se to­le­ri­ra. Pije se ob vsa­ki pri­lož­no­sti: ob rojs­tvu, smr­ti, pro­sla­vah – vedno je raz­log pit­je al­ko­ho­la. Al­ko­hol so ope­va­li že od nek­daj, že vča­sih so tudi opo­zar­ja­li na ško­dlji­ve učin­ke, če ga je bilo pre­več. S pit­jem al­ko­ho­la so po­ve­za­ni šte­vil­ni pre­go­vo­ri, reki. Al­ko­hol je zelo ne­var­na in za­hrbt­na dro­ga, ki je zas­vo­ji­la šte­vil­ne lju­di in uni­či­la nji­ho­ve dru­ži­ne in jih uni­ču­je še na­prej. Šte­vil­ni otro­ci, žen­ske in tudi mož­je tr­pi­jo ob part­ner­jih al­ko­ho­li­kih. Al­ko­ho­li­zem je zelo huda bo­le­zen in tež­ko je naj­ti pot iz nje. To za­go­to­vo vedo naj­bolj ti­sti, ki so to oku­si­li na last­ni ko­ži. Še­le ko so iz naj­huj­še­ga, po­ve­do, kako stra­šno je bilo.
V Slo­ve­ni­ji se uk­var­ja­jo z zdrav­lje­njem al­ko­ho­liz­ma psi­hia­trične bolnišnice, ambulante za odvisnost, splo­šni zdrav­ni­ki in klubi z usposobljenimi terapevti ki se vsa­kod­nev­no sre­ču­je­mo s to hudo te­ža­vo, ko je vsa dru­ži­na v sti­ski za­ra­di ene­ga čla­na.

Vzrok mnogim nesrečam leži na dnu vinskrega kozarca!

Bi tebi uspelo 40 dni brez alkohola?
Srečko Uršič

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 179
Izšla: 30.09.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.