Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 10.12.2016

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, ob morju bo lahko občasno nizka oblačnost, po nižinah v notranjosti bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -2, ob morju in v višjih legah od 2 do 7 stopinj.
-4°C | 8°C
nedelja, 11.12.2016
-2°C | 8°C
ponedeljek, 12.12.2016
1°C | 14°C
torek, 13.12.2016
-4°C | 9°C
sreda, 14.12.2016
2°C | 9°C
Opozorila
Petek, 9.12.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-4°C
8°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Škofijsko srečanje kolednikov v Vipavi


VERSKE

| |
20.01.2015      7:49
A A

Škofijsko srečanje kolednikov v Vipavi


Misijonsko središče Slovenije vsako leto ob zaključku Trikraljevske akcije organizira škofijska srečanja mladih kolednikov, ki so v času od božiča do praznika svetih treh kraljev obiskovali domove in prinašali veselje. Zbrana sredstva omogočijo uresničitev več projektov slovenskih misijonarjev.


Deli:

Letošnje srečanje kolednikov v Vipavi se je začelo s sveto mašo, ki jo je daroval upokojeni škof Metod Pirih. Po njej so mladi prisluhnili potopisnemu predavanju Urše Marinšek, ki je lansko poletje preživela na salezijanski misijonski postojanki v Mozambiku, kjer je skupina prostovoljcev prenovila šolo za tamkajšnje otroke. Misijonar Ivan Bajc pa je pokazal fotografije misijonske župnije, ki je nastala s pomočjo sredstev, zbranih s trikraljevsko akcijo leta 2009.

Koledniki so sklenili svoje srečanje z misijonsko tombolo, ki sta jo pripravili bivši dijakinji ŠGV Eva Ule in Urša Marinšek.

Nadja Ušaj Pregeljc

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.