Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Po nekaterih kotlinah bo nastala megla. Burja na Primorskem bo slabela. najnižje jutranje temperature bodo od -14 do -9, ob morju ter ponekod v Vipavski dolini okoli -2 stopinji C.
-5°C | 10°C
sobota, 21.01.2017
-5°C | 10°C
nedelja, 22.01.2017
-4°C | 10°C
ponedeljek, 23.01.2017
-5°C | 12°C
torek, 24.01.2017
-3°C | 9°C
Opozorila
Petek, 20.1.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-5°C
10°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Škofijsko srečanje kolednikov v Vipavi


VERSKE

| |
20.01.2015      7:49
A A

Škofijsko srečanje kolednikov v Vipavi


Misijonsko središče Slovenije vsako leto ob zaključku Trikraljevske akcije organizira škofijska srečanja mladih kolednikov, ki so v času od božiča do praznika svetih treh kraljev obiskovali domove in prinašali veselje. Zbrana sredstva omogočijo uresničitev več projektov slovenskih misijonarjev.


Deli:

Letošnje srečanje kolednikov v Vipavi se je začelo s sveto mašo, ki jo je daroval upokojeni škof Metod Pirih. Po njej so mladi prisluhnili potopisnemu predavanju Urše Marinšek, ki je lansko poletje preživela na salezijanski misijonski postojanki v Mozambiku, kjer je skupina prostovoljcev prenovila šolo za tamkajšnje otroke. Misijonar Ivan Bajc pa je pokazal fotografije misijonske župnije, ki je nastala s pomočjo sredstev, zbranih s trikraljevsko akcijo leta 2009.

Koledniki so sklenili svoje srečanje z misijonsko tombolo, ki sta jo pripravili bivši dijakinji ŠGV Eva Ule in Urša Marinšek.

Nadja Ušaj Pregeljc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.