Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.05.2017

pretežno oblačno
Zvečer se bodo nevihte prenehale pojavljati. Ponoči in zjutraj bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 15 stopinj C.
14°C | 26°C
četrtek, 25.05.2017
13°C | 24°C
petek, 26.05.2017
10°C | 24°C
sobota, 27.05.2017
13°C | 25°C
Opozorila
Torek, 23.5.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Škofijski pastoralni dan v Vipavi


VERSKE

| |
18.11.2015      11:35
A A

Škofijski pastoralni dan v Vipavi


Številni pastoralni delavci iz Koprske škofije smo v soboto,14. novembra, napolnili športno dvorano v Škofijski gimnaziji Vipava. Ta dan je potekal škofijski pastoralni dan za škofijo Koper.


Deli:

 S skupno molitvijo nas je v dan uvedel koprski škof dr. Jurij Bizjak, sledilo je izvajanje generalnega vikarja mag. Jožeta Korena. V svojem predavanju je povzel sklepni dokument škofovske sinode v Rimu. Sinoda je obravnavala poklicanost in poslanstvo družine v današnjem svetu. Mladi tudi danes hrepenijo po družini, cerkev želi in je dolžna oznanjati pomembnost družine, obenem pa spoštovati svobodo vesti. Temelj družine je zakonska zveza moža in žene, ki ustvarjata mrežo ljubezenskih odnosov. Moč družine je, da ljubi in uči ljubiti. Vera nas pri tem opogumlja.
Sledilo je škofovo predavanje z naslovom "Družina zaklad cerkve". Ponovno moramo v družini odkrivati tri stvari: molitev, poslušanje Božje besede in prizadevanje za karitas. Družina naj bo nosilka cerkvenega oznanila. Oče in mati pa  nosilca kateheze. Pomembna so telesna in duhovna dela usmiljenja ter odpuščanje, ki naj  v družini zavzame pomembno mesto.
Za tem pa je sledilo še krajše predavanje škofovega vikarja za pastoralo msgr. Slavka Rebca z naslovom "Med dnevno sobo in veroučno učilnico". Podal nam je kar nekaj praktičnih napotkov za utrditev nekaterih navad v domači družini, ki nam pomagajo ohraniti vero.
Predavanjem je sledil pogovor v skupinah, v katerem smo bili udeleženci povabljeni, da se odzovemo  na predstavljena stališča. Ob zaključku so bili podani številni predlogi za prihodnje delo na pastoralnem področju v škofiji in izražena želja, da so taka srečanja koristna in naj postanejo tradicionalna.
Niko Ličen
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 186
Izšla: 26.04.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.