Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.10.2016

pretežno oblačno
Danes bo pretežno oblačno, še se bodo pojavljale padavine, ki bodo bolj pogoste na severu države. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem zmerna burja. Temperature bodo od 9 do 16, na Primorskem do 22 stopinj C.
12°C | 21°C
četrtek, 27.10.2016
9°C | 20°C
petek, 28.10.2016
4°C | 18°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 19°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 26.10.2016 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Silva Karim razstavljala v galeriji Družina


KULTURA, VERSKE

| |
26.05.2014      8:22
A A

Silva Karim razstavljala v galeriji Družina


Od 6. do 26. maja 2014 je bila v Ljubljani na ogled razstava priznane ajdovske umetnice, ki je pred ljubitelje likovnega ustvarjanja postavila slike in keramiko.


Deli:
Ob odprtju razstave je avtorico in njena dela predstavila likovna kritičarka Anamarija Stibilj Šajn: »Komunikativna umetnost Silve Karim je izjemna z njeno grafiko in ilustracijo; je vitalna forma, polna energije. Risba je vir njenega likovnega uresničenja in hkrati vezni člen pri medijskem prestopanju v keramiko, modelirano iz bele in črne gline. Osnovni elementi slik so ptica, lestev in drevo kot vezni členi med zemljo in nebom, razpeti med skrajnimi točkami, na vedno novih ozadjih in likovnih rešitvah.«

Razstavo je odprl gospod Milan Knep in v svojem nagovoru razmišljal o zakramentalnem odnosu med vero in kulturo, o odnosu presežnosti, osvobojenemu vsiljene dileme o umetnosti kot potrati v današnjem času.

Nadja Ušaj Pregeljc

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 179
Izšla: 30.09.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.