Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 30.05.2017

delno oblačno
Popoldne bo sončno. Ponekod bo pihal šibak veter južnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 29 stopinj C.
14°C | 28°C
sreda, 31.05.2017
14°C | 29°C
četrtek, 01.06.2017
14°C | 28°C
petek, 02.06.2017
15°C | 28°C
Opozorila
Ponedeljek, 29.5.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
28°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Romanje ostarelih, bolnih in invalidov na ......


DOGODKI, DRUŠTVA, ZAVODI, VERSKE

| |
27.06.2016      14:24
A A

Romanje ostarelih, bolnih in invalidov na Brezje


Vseslovensko romanje ostarelih, bolnih in drugače prizadetih bratov sester, ki ga že 48 let organizira revija Ognjišče je za nami. Vsako leto med somaševanjem številnih duhovnikov s posebnim spoštovanjem gledam ustanovitelja romanja Franca Boleta. Oče Franc, Bog ga živi! Letos je somaševanje vodil predsednik Slovenske karitas nadškof Alojzij Cvikl. Sprehod med romarji in sama sveta maša je mnogim dalo vedeti, da v stiski niso sami.


Deli:

In prav to se je pokazalo v številnih spremljevalcih, ki so nesebično pomagali. Ko smo na Vipavskem zbirali prijave za romanje je marsikdo rekel, da se boji, da ne bo zmogel, ker težko hodi ali stoji v gneči. Vsakemu smo povedali, da so na Brezjah prostovoljci, ki radi pomagajo. In tako je letos iz Vipavske dekanije na Brezje šlo šest avtobusov. Morda se bo kdo vprašal: »Zakaj dekanijsko romanje?« Odgovor je preprost, edini in glavni cilj sodelavcev karitas je, da omogočimo romanje vsem, ki to želijo. Pri nas je kar 24 župnij,  nekatere so majhne in v nobenem primeru ne bi napolnili avtobusa. Tako je solidarno druženje istočasno srečanje prijateljev; sodelavci ŽK pa poskrbimo 'vsak za svoje'. In to nam uspeva vse od leta 2007, ko smo 'ugriznili' v ta izziv in danes lahko rečem, da nas večina preloži vse druge obveznosti samo zato, da gremo tretjo soboto v juniju, skupaj s svojimi župljani na Brezje.

Letos je bilo še posebej slovesno, saj smo se Mariji Pomagaj zahvalili za 25 let samostojne Slovenije. Poseben dogodek je bila slovenska zastava, ki jo je 25 klekljaric iz celotne Slovenije naredilo prav v ta namen. Prav ta zastava bo blagoslovljena romala v Državni zbor na dan naše samostojnosti. Tudi na ta način 'Bog blagoslavlja Slovenijo'.

Tako kot vsako leto je bilo za štiri avtobuse tudi letos skupno kosilo pri Avseniku v Begunjah. Vedno znova smo lepo sprejeti in ko smo odhajali mi je 88 letna gospa rekla: »Že danes se vpišem za prihodnje leto, če bom živa seveda.«

Jožica Ličen
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7
03.03. - 30.11.2017 | Tečaji in delavnice
PREDAVANJA IN DELAVNICE PREDELAVE SADJA, ZELIŠČ V UČNEM CENTRU BRJE 2017
03.06. - 04.06.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Holografic human element (BIH)
04.06.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Spike Polite (Reagan Youth) + GUB)
06.06. - 07.06.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Aviana + Awake the Dreamer (SE)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.