Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 16.01.2017

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno, predvsem v južni in deloma osrednji Sloveniji bo občasno rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem popoldne in zvečer zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do -1, na Primorskem do 5 stopinj C.
-1°C | 3°C
torek, 17.01.2017
2°C | 4°C
sreda, 18.01.2017
0°C | 5°C
četrtek, 19.01.2017
-1°C | 5°C
petek, 20.01.2017
-5°C | 6°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.1.2017 ob 12h
Danes bo na Primorskem sprva pihala zmerna burja, ki se bo popoldne in zvečer krepila in v sunkih dosegala hitrosti od 100 do 120 km/h. Še nekoliko močnejšo burjo pričakujemo v torek in sredo, ko bo v sunkih dosegala hitrost okoli 140 km/h.
-1°C
3°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Poznavanje in povezovanje kultur omogoča ......


SOSED SOSEDU, VERSKE

| |
30.06.2014      7:50
A A

Poznavanje in povezovanje kultur omogoča življenje v sožitju


V torek, 3. junija, sem se v župnišču v Vipavskem Križu udeležila enega od srečanj mladinske skupine, ki deluje pod okriljem društva Vozel. Mladinska skupina se srečuje vsak teden in na srečanjih debatirajo o različnih temah, tokrat je bila tema islam.


Članice društva Vozel
Članice društva Vozel
Deli:

Kot članico Islamske skupnosti v Ajdovščini so me povabili na eno od srečanj, da bi jim predstavila islam 'iz prve roke', vsakdanje življenje muslimanov v Sloveniji in bošnjaško kulturo. Na srečanju sem mladincem poskušala prikazati, kakšen je vsakdan muslimanov v Sloveniji, govorili smo o praznikih, skupaj smo pripravili tudi značilno bosansko sladico 'kajmačnico', ki se pogosto pripravlja ob praznikih. Tako smo ob pripravljanju sladice ugotavljali tudi podobnosti in razlike obeh ver, islama in krščanstva, ter govorili o značilnih bosanskih jedeh in njihovi pripravi.

V spomin in zahvalo za sodelovanje mi je skupina podarila priročno knjigo o katolištvu. Tako smo se na tem srečanju vsi skupaj zbližali in bolje spoznali različne kulture in vere, s katerimi se v Sloveniji pogosto srečujemo, saj nam ravno poznavanje in povezovanje z ljudmi, ki izhajajo iz različnih kultur, omogoča lepše življenje v sožitju.

Sabina Halilović

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.