Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bodo padavine ponehale tudi v vzhodnih krajih. Delno se bo zjasnilo. Na severozahodu bo ostalo bolj oblačno, občasno bodo še krajevne plohe. Pihal bo jugozahodnik. Temperature bodo od 9 do 15, na Primorskem do 17 stopinj C.
13°C | 16°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 18°C
nedelja, 30.04.2017
5°C | 20°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 19°C
torek, 02.05.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Postni večeri 2015 navdušili številne ......


VERSKE

| |
23.03.2015      17:27
A A

Postni večeri 2015 navdušili številne obiskovalce


Postni večeri verskega poglabljanja so v organizaciji Kluba krščanskih izobražencev Ajdovščina in Karitas vipavske dekanije letos potekali že štiriindvajsetič. Tri četrtke v postu smo obiskovalci napolnili dvorano Srednje šole Veno Pilon v Ajdovščini.


Gregor Čušin
Gregor Čušin
Deli:

V prvem večeru smo gostili znanega igralca Gregorja Čušina s svojo izpovedjo »Peti evangelij«. V tokratno svoje pričevanje je vključil lastno uglasbeno poezijo, povzeto po evangelijih. Tudi tokrat ni šlo le za prenos svetopisemskega znanja, pač pa za njegov osebni odnos z Bogom. Svoje razmišljanje je dopolnil s svojimi izkušnjami, pa tudi s hudomušnimi vložki na svoj račun. V njegovem izvajanju je center dogajanja Jezus Kristus, ki ga postavlja v znane situacije od rojstva do neznanega odraščanja in v čas prvih čudežev. 

V drugem večeru je mag. Helena  Zevnik Rozman na temo pod naslovom:»Med minljivostjo in upanjem« - spregovorila  o paliativni oskrbi in evtanaziji. O smrti največkrat ne želimo govoriti. Predvsem to velja za srednjo generacijo. V modernem času je tega strahu več, manj je tega tam, kjer je vera močna. Umiranje je pot v neznano. Danes največkrat slišimo: umrli bomo, trpeli pa ne – to največkrat  poslušamo od zagovornikov evtanazije. Vsaka oseba je ljubljena od Boga. Strah v trpljenju je normalen, vprašanje je kje črpati moč, da grem na pot trpljenja, da uvidim Očetovo voljo. Trpljenje je čas, ki je podarjen in milosten. Pomembno je, da v teh trenutkih nismo sami, da imamo nekoga zraven. Cilj paliativne oskrbe je lajšanje trpljenja. Pri nas se to šele razvija. Pomemben je celosten pristop k človeku, kar pri aktivnem zdravljenju tega ne zasledimo .

V tretjem večeru je mag. Božo Rustja spregovoril o Svobodi govora in nestrpnosti v medijih – v svetu in pri nas. Za stanje duha v svetu so v veliki meri odgovorni mediji. Dnevno se veliko pogovarjamo o tem, kar smo zjutraj prebrali ali prejšnji večer gledali. Mediji oblikujejo naš način razmišljanja. V Sloveniji je to še posebej prisotno, ker smo prešli iz totalirizma v demokracijo, prave demokracije pa ni. Pri nas ni pluralnih medijev. Svoboda govora je pri nas okrnjena. Večina novinarjev sicer tega ne čuti. Nekorektno pisanje, ki ne upošteva dejstev, ustvarja nestrpnost. Zlasti na udaru  po objavljenih senzacijah  je katoliška cerkev in njeni predstavniki. Ob koncu je spregovoril  o aktualni temi teoriji spola in jasno opredelil, da zakon moža in žene ni isto kot zakon dveh istega spola.

Člani Kluba KKI Ajdovščina voščimo blagoslovljeno veliko noč.

Niko Ličen
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 185
Izšla: 31.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
April 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
01.05. - 02.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Anne m. Christiansen + Pacino
05.05. - 06.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Buran
06.05. - 07.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Canine
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
29.04.2017 | Družabni dogodki
Hardcore v žilo: Mališa Bahat, Mysery for a living in Nailed in
01.05. - 02.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Anne m. Christiansen + Pacino
03.03. - 30.11.2017 | Tečaji in delavnice
PREDAVANJA IN DELAVNICE PREDELAVE SADJA, ZELIŠČ V UČNEM CENTRU BRJE 2017
05.05. - 06.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Buran

Bodite prvi pri oddaji mnenja.