Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Ponoči bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo oblačno, v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 9 do 15, ob morju in na Goriškem okoli 17 stopinj C.
16°C | 19°C
sreda, 26.10.2016
15°C | 19°C
četrtek, 27.10.2016
8°C | 19°C
petek, 28.10.2016
4°C | 18°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
19°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Postne akcije in vzpodbude


PROSTOVOLJSTVO, VERSKE

| |
24.03.2014      14:21
A A

Postne akcije in vzpodbude


Karitas želi v postu spodbuditi k molitvi, odpovedi in dobrim delom. V teh dneh je med bralce Primorskih novic prišla zgibanka Ne pozabimo, s podnaslovom Streha nad glavo. Z zbranimi sredstvi bo nabavljen gradbeni material, s katerim bodo poleti v delovnem taboru mladi, predvsem dijaki Škofijske gimnazije iz Vipave in starejši mojstri, pomagali do strehe nad glavo socialno ogroženi družini v Bosni.


Deli:

Iz lanske postne akcije se je za nabavo gradbenega materiala porabilo 9.000 EUR, delovni tabor  je bil štirinajsti po vrsti. Skromno streho nad glavo  je dobila štiričlanska družina v majhnem zaselku, 13 km od Banja Luke. V svoj dnevnik so zapisali: »Gospa Slađana je srečna opazovala, kako se njeno življenje iz dneva v dan obrača na bolje. Moti se, kdor meni, da je današnja mladina brezčutna. Moti se tudi tisti, ki meni, da mladi dandanes nismo pripravljeni poprijeti za (težja) fizična dela. Dijaki ŠGV smo potrdili, da nam je fizično delo v veliko zadoščenje ter da nam ni vseeno za nesrečo drugih. Po desetih dneh smo se poslovili z obljubo, da se drugo leto v enaki zasedbi, morda pa tudi še s kakšnim prostovoljcem več, ponovno vrnemo v Bosno.«

Poleg Strehe nad glavo Karitas nadaljuje in nadgrajuje dosedanje akcije:

40 dni brez alkohola, kjer z odpovedjo kažemo solidarnost do vseh, ki trpijo zaradi posledic pretiranega uživanja alkohola. S to akcijo želimo opozoriti na stiske posameznikov, družin in družbe, ki so posledica pretiranega uživanja alkohola. Podnaslov letošnje akcije je 'Ali si upaš?' V Koprski škofiji bo v ta namen 30.  marca križev pot na Sveto goro.

Pomagajmo preživeti je akcija, s katero zbiramo sredstva za pomoč družinam in posameznikom doma.

Plamen upanja za otroke v stiski je namenjen predvsem veroučnim skupinam, da se na različne načine odpovedo nečemu ali dejavno sodelujejo (npr. zbiranje starega papirja, priprava dobrodelnega koncerta …) za pomoč sovrstnikom doma ali v BIH.

Petkov postni dar je namenjen poglobitvi posta v skromnosti, solidarnosti in v božji bližini z Bogom in sočlovekom.

Nabirka velikega četrtka je po nekaterih župnijah že tradicionalno namenjena družinam in posameznikom, ki jih je v domači župniji ali širše doletela stiska (brezposelnost, bolezen, smrt, nesreča). To je veliko znamenje za tiste, ki dajo, kot za tiste, ki prejmejo.

Karitas vabi, da bi v postnem času živeli preprosto, predvsem pa, da bi to, kar bi zaradi naše odpovedi prihranili, namenili ljudem, ki so v stiski. Za nekatere so postni dnevi odpoved hrani, za druge pijači, nekateri se odrečejo 'tehniki' ali raznim razvadam.

Papež Frančišek nam v postni poslanici naroča naj se soočimo z revščino svojih bratov in sester ter si dejansko prizadevamo, da bi jo olajšali.

Jožica Ličen

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 179
Izšla: 30.09.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.