Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.10.2016

jasno
Zvečer bodo krajevne plohe povsod ponehale. Noč bo večinoma oblačna, le na Primorskem bo deloma jasno. Burja se bo nekoliko okrepila.
9°C | 19°C
petek, 28.10.2016
5°C | 19°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 21°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 21°C
Opozorila
Sreda, 26.10.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
19°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Post v dijaškem domu Škofijske gimnazije ......


VERSKE

| |
21.03.2014      7:42
A A

Post v dijaškem domu Škofijske gimnazije Vipava


Post je za kristjane čas, ko se moramo zaustaviti, se zamisliti nad seboj in stopiti na novo pot. Tega se zavedamo tudi dijaki in vzgojitelji dijaškega doma Vipava. Pod vodstvom našega duhovnega vodje g. Marka Rijavca smo tudi letos poskrbeli za kar nekaj sprememb, ki naj bi nam pomagale, da bi si znali vzeti čas za sočloveka, mu pomagati, nameniti kakšno lepo besedo … K temu nas spodbujajo vrvice, izobešene v skupnih prostorih, kjer za vsako molitev in dobro delo, ki ga za nekoga storimo, naredimo vozel.


Deli:

Tudi naša kapela, srce dijaškega doma, se je spremenila; da bi se zavedali svoje majhnosti in nepomembnosti, sedimo na tleh. Ko se zbiramo k molitvi, prižgemo svečo, postavljeno v sredo kapele. Kakor se ta sveča použiva sama vase, tako se tudi naše življenje počasi použiva in se izteka. Če nekomu nekaj dobrega storiš, če mu nameniš kakšno lepo besedo, se tvoje življenje zasveti, postaneš luč. K temu nas spodbujajo koščki ogledala, ki ga zalepimo na vrvi, izobešene po kapeli. Več kot bo dobrih del, več bo ogledal in več kot bo ogledal, bolj bo prostor svetel.  Niti postaje križevega pota niso ostale na svojem mestu, za zidovi kapele. Kristus je trpel za nas in še vedno trpi z nami in nas spremlja, zato smo slike ponesli po celem dijaškem domu. Naj se nas post tako dotakne, da bomo na velikonočno jutro zapeli alelujo kot novi, boljši ljudje.

Boštjan Dolinšek

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 179
Izšla: 30.09.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.