Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.10.2016

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno, po nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Proti jutru se bo na Primorskem začela nabirati oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 4, ob morju okoli 9 stopinj C.
6°C | 16°C
torek, 24.10.2016
12°C | 19°C
sreda, 25.10.2016
15°C | 20°C
četrtek, 26.10.2016
14°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 22.10.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Oratorij v Budanjah 2013


VERSKE

| |
02.09.2013      7:34
A A

Oratorij v Budanjah 2013


Letos je oratorij v Budanjah z geslom 'Bog je z nami - nismo sami' potekal od 30. junija do 5. julija. Zbralo se je okrog 60 otrok in 17 animatorjev.


Deli:

Dan se je začel z zborom ob 9. uri pred budanjsko cerkvijo, kjer smo dvignili zastavo in zapeli himno. Skozi teden so otroci spoznavali zgodbo iz Narnije, njene junake in Aslana, ki je pravzaprav le metafora za naše življenje in Boga. Poleg vsakodnevne zgodbe so oratorijski dan dopolnjevale še kateheza prilagojena starosti otrok ter delavnice, pri katerih so se otroci lahko marsikaj novega naučili, spoznali ali pa se preprosto samo zabavali. Imeli smo pritrkovalsko, plesno, športno, dramsko-filmsko, cvetličarsko, ustvarjalno in eksperimentalno delavnico. Sledilo je kosilo ter molitev. Dan smo zaključili z veliko igro, nad katero so bili otroci vsakič zelo navdušeni, in spustom zastave.
Torek smo programsko popestrili s pohodom do cerkvice v Sanaboru. Za otroke 2. in 3. triade pa smo organizirali še nočni program z detektivskimi ugankami, športnimi igrami in večerno molitvijo ob ognju. Konec tedna so otroci pripravili še zaključno prireditev, s katero so staršem predstavili oratorijski teden.
Konec tedna smo bili vsi že malce izmučeni, a vseeno so nam igrali nasmehi na obrazih.Vsi smo bili zadovoljni s potekom oratorija in ponosni nase, da nam je projekt uspel.

Laura RasporPovezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 179
Izšla: 30.09.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.