Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 25.05.2017

pretežno jasno
Ponoči bo povečini jasno, le v vzhodni in deloma osrednji Sloveniji bo več oblačnosti, ponekod bodo možne tudi krajevne padavine.
13°C | 25°C
petek, 26.05.2017
10°C | 25°C
sobota, 27.05.2017
12°C | 27°C
nedelja, 28.05.2017
12°C | 28°C
ponedeljek, 29.05.2017
12°C | 28°C
Opozorila
Sreda, 24.5.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
25°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Oratorij na Colu


VERSKE

| |
17.07.2014      7:44
A A

Oratorij na Colu


V tednu od 30. junija do 6. julija 2014 je na Colu potekal oratorij za župniji Col in Podkraj. Udeležilo se ga ja 50 otrok in 17 animatorjev. V teh sedmih dneh smo doživeli res veliko lepega.


Deli:

Vsak dan smo pričeli z jutranjo molitvijo in prižigom oratorijske sveče. Sledila je dramska igra o sv. Petru ter skupna kateheza župnika Alojza Šinkovca. Nato smo imeli kateheze po skupinah, po njih pa delavnice (izdelovanje map,senčnikov in lončkov, šivanje, kuhanje in poslikava stekla). V prav posebnem spominu nam bo zagotovo ostal obisk skritih gostov – Tilna Mlakarja s psičkom Maksijem, ki nam je pokazal veliko zanimivih trikov, ter čebelarja Bogdana Plesničarja. V sredo se nam je pridružil Rok Mulec, ki nam je spregovoril o svoji slepoti, za prav poseben obisk pa je poskrbel tudi misijonar Ivan Bajc.

V četrtek smo odšli na oratorijski izlet v neznano, ki je letos potekal na slovenski obali. Ogledali smo si Strunjanske soline, nato pa pot nadaljevali do Pirana, kjer je duhovnik Ivan Likar vodil sveto mašo. Za konec smo na Tartinijevem trgu prepevali oratorijsko himno ter si privoščili zaslužen sladoled. V petek je sonce že pogumno posijalo in dan je bil več kot odličen za vodne igre, v soboto pa smo dan zaključili z oratorijsko veselico, ki so jo pripravili otroci s svojimi najrazličnejšimi talenti. Skupen zaključek smo imeli v nedeljo pri sveti maši, kjer smo se Bogu zahvalili za vse lepo v tem tednu.

Danijela Čibej in Monika Tratnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 186
Izšla: 26.04.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.