Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.01.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno, ponekod na Kočevskem in v Beli krajini pa bo zmerno do pretežno oblačno. Zjutraj in deloma dopoldne bo po nekaterih kotlinah megleno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -2 do 2, na Primorskem do okoli 8 stopinj C.
-5°C | 10°C
nedelja, 22.01.2017
-4°C | 10°C
ponedeljek, 23.01.2017
-6°C | 12°C
torek, 24.01.2017
-5°C | 8°C
sreda, 25.01.2017
0°C | 8°C
Opozorila
Sobota, 21.1.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
-5°C
10°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Okrogla miza - 'Čez prag iz otroške v odraslo ......


VERSKE

| |
01.03.2013      14:39
A A

Okrogla miza - 'Čez prag iz otroške v odraslo vero'


V organizaciji Društva skupnosti katoliške mladine in Radia Ognjišče je v četrtek zvečer v dvorani Srednje šole Vena Pilona v Ajdovščini potekala okrogla miza z naslovom 'Čez prag iz otroške v odraslo vero'.


Udeleženci okrogle mize - foto Izidor Šček
Udeleženci okrogle mize - foto Izidor Šček
Deli:

To je bila druga v nizu okroglih miz, ki pod geslom 'Skupnosti dajemo nasmeh', potekajo v vseh šestih škofijah, z namenom spregovoriti o skupni odgovornosti za vero mladih. O pragu iz otroške v odraslo vero so sinoči razmišljali: teologinja Polona Vesel Mušič, prof. Romana Pravne, biolog Peter Skoberne in katehist Tomaž Mivšek. Kako različna so pota do osebne vere, smo lahko prepoznali iz osebnih pričevanj udeležencev.  Le nekaj utrinkov iz njihovih pričevanj: » ... da vera lahko raste kot ljubezen; da mladi potrebujeo dar Svetega Duha tudi zato, da bodo lahko molili; da je ob iskanju Boga pomemben stik z naravo; da je vera odnos veselja, zaupanja, trmoglavljenja pa tudi dvomov in ne nazadnje kot žuboreč izvir žive vode ...«  Ob pričevanju udeležencev okrogle mize smo poslušalci lahko začutili, da Bog vedno znova posega v naše življenje, predvsem pa želi vstopati v naše odnose. 

Klub krščanskih izobražencev je to okroglo mizo vključil v svoje tradicionalne postne večere.

Niko Ličen

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.01.2017
Danes ni dogodkov.
28.01.2017 | Družabni dogodki
Koncert skupine: Ottone Pesante (ITA)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.