Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.10.2016

delno oblačno
Ponoči bodo padavine prehodno nekoliko oslabele in se proti jutru od zahoda znova krepile.
9°C | 13°C
sobota, 22.10.2016
5°C | 18°C
nedelja, 23.10.2016
6°C | 17°C
ponedeljek, 24.10.2016
6°C | 19°C
torek, 25.10.2016
11°C | 19°C
Opozorila
Četrtek, 20.10.2016 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
13°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Nedelja Svetega pisma


VERSKE

| |
30.01.2014      16:10
A A

Nedelja Svetega pisma


V nedeljo, 26. januarja, smo v katoliški cerkvi na Slovenskem obhajali nedeljo Svetega pisma. Na številnih srečanjih v organizaciji Slovenskega bibličnega gibanja na več krajih po Sloveniji so to obeležili.


Koprski škof dr. Jurij Bizjak
Koprski škof dr. Jurij Bizjak
Deli:

Za našo, koprsko škofijo je bilo tako srečanje namenjeno voditeljem in članom bibličnih skupin, pa tudi vsem, ki jim je Sveto pismo vsakodnevna dušna hrana. V polnem avditoriju Škofijske gimnazije Vipava nam je naš škof ordinarij dr. Jurij Bizjak, velik poznavalec Svetega pisma, med drugim v svojem bogatem razmišljanju spregovoril o metodi lectio divina:

»To je v osnovi zelo preprost način, ki nam omogoča osebno srečanje z Gospodom ob premišljevanju in molitvi, ki temeljita na Svetem pismu. Dejansko to ni študijska metoda. Vsako dodatno znanje nam je seveda lahko v pomoč, ni pa ključno. Z drugo besedo lahko to metodo označimo kot božansko branje. Da Božjo besedo začutimo kot glas iz neba, kot navdihnjene besede božjih piscev, ki so bili nošeni od božjega vetra. Po tej metodi besedilo Svetega.pisma beremo kot človeško in božje. Branju sledi premišljevanje božjih obljub, nekateri uporabljajo za to drugo stopnjo izraz 'žvečenje', tretja stopnja je molitev in zadnja četrta stopnja je kontemplacija. Je čas intimnega druženja z Bogom. Utihnimo pred njim in ga povabimo k sebi. Tu besede skoraj niso potrebne. Uživajmo v njegovi prisotnosti. Preprosto bodimo z njim in se prepustimo njegovi ljubezni. Včasih je dovolj le en stavek, ali celo ena beseda iz Svetega pisma. Pisma, ki nas nagovori ter jo premišljujemo in smo z njo napolnjeni lahko ves dan. Lectio divina je stara metoda, ki pa se danes ponovno oživlja. Tako molitveno branje lahko nagovori nekoga, ki prvič vzame v roko Sveto pismo, nekoga, ki ga zna morda pretežno na pamet pa ne. Pomembna je naša odprtost in vsako tako branje nas lahko spravi 'na drugo – novo pot'.«

Niko Ličen

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 178
Izšla: 02.09.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
22.09.2016 | Umetnost
Veno Pilon, začetki. Ob 120. obletnici rojstva Vena Pilona
22.10.2016 | Družabni dogodki
JAZZ VEČER
24.10.201 | Tečaji in delavnice
Zdravilec Maksim Osipov ponovno v Novi Gorici
25.10.2016 | Tečaji in delavnice
PROGRAM EXCEL ZA OSNOVNO VODENJE FINANC
26.10.2016 | Tečaji in delavnice
UPORABA SOCIALNIH OMREŽIJ ZA DELO IN PROSTI ČAS

Bodite prvi pri oddaji mnenja.