Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.05.2017

oblačno
Popoldne bo spremenljivo do pretežno oblačno, pojavljale se bodo krajevne plohe in posamezne nevihte. Lahko se bodo zavlekle tudi v noč na četrtek. Ponekod bo pihal veter severnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 25, na Primorskem do 27 stopinj C.
13°C | 27°C
četrtek, 25.05.2017
13°C | 24°C
petek, 26.05.2017
8°C | 25°C
sobota, 27.05.2017
12°C | 26°C
nedelja, 28.05.2017
13°C | 28°C
Opozorila
Sreda, 24.5.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Molili in postili smo se za domovino


VERSKE

| |
24.02.2013      15:30
A A

Molili in postili smo se za domovino


'Z ljubeznijo nad zlo za našo domovino' je bilo izbrano geslo za molitveni in postni dan za domovino od petka 22. do sobote 23. februarja zvečer v župnijski cerkvi sv. Janeza Krstnika v Ajdovščini.


Deli:

O težkem in brezizhodnem stanju naše domovine tudi kristjani vsak dan  gledamo, poslušamo in veliko razpravljamo. Še vedno pa premalo zaupamo v moč molitve in odpovedi. V ozadju zunanjega dogajanja je duhovni boj in verjamemo v moč krščanskega posta in povezane molitve. Zato smo se verniki Vipavske dekanije odločili za 24 - urno nepretrgano tiho molitev pred Najsvetejšim v župnijski cerkvi sv. Janeza Krstnika v Ajdovščini.

Začetek je bil v petek zvečer s sv. mašo, med katero nam je ajdovski župnik gospod Franc Likar predstavil pomen molitve za domovino, ki pa je pogojena z osebno odgovornostjo, s poštenim delom in obnašanjem vsakega posameznika, ne pa s kazanjem na druge.

Kljub slabim vremenskim razmeram je bilo v cerkvi vedno nekaj molilcev, kar je dokaz, da imamo domovino radi in nam ni vseeno za njeno prihodnost.  Številni so se v  ta namen  ta dan tudi postili. In ker zaupamo v moč molitve, tudi verjamemo, da bodo naše molitve uslišane  in bo Gospod razlil obilni blagoslov na našo domovino. 

 Niko Ličen

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 186
Izšla: 26.04.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.