Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.10.2016

pretežno oblačno
Danes bo pretežno oblačno, še se bodo pojavljale padavine, ki bodo bolj pogoste na severu države. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem zmerna burja. Temperature bodo od 9 do 16, na Primorskem do 22 stopinj C.
12°C | 21°C
četrtek, 27.10.2016
9°C | 20°C
petek, 28.10.2016
4°C | 18°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 19°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 26.10.2016 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Četrti Terčeljev shod v Logu 2013


VERSKE

| |
25.10.2013      12:31
A A

Četrti Terčeljev shod v Logu 2013


V nedeljo, 20. oktobra smo v Logu pri Vipavi pripravili Terčeljev shod, četrti po vrsti. Molitveno uro so oblikovali voditelji skavtov stega Ajdovščina - Šturje (dve Veroniki, Katarina, Domen in Tina) pod mentorstvom gospoda Slavka Rebca. Med bogatimi mislimi in razmislekom je mladi organist Matej Marc predstavil skladatelja Martina Železnika, ki je uglasbil več kot dvajset Terčeljevih besedil.


Deli:

Sveto mašo je ob somaševanju osmih duhovnikov daroval postulator dr. Primož Krečič; s petjem je sodeloval župnijski pevski zbor iz Podnanosa pod vodstvom gospe Vide Fabčič.

Po maši je vicepostulator mag. Bogdan Vidmar prebral pričevanje gospe Danijele (Danice) Železnik, hčerke že zgoraj omenjenega skladatelja. Tedaj osemletna deklica se spominja srečanja s Filipom Terčeljem v domači hiši v Davči. Zgodovinar mag. Renato Podbersič ml. je na kratko poročal o  delu  skupine zgodovinarjev, ki je letos spomladi v vatikanskih arhivih raziskovala zapise o Terčelju. Odkriti dokumenti ne bremenijo Terčeljeve osebnosti na poti k beatifikaciji. Na koncu je podal svoje teze in ugotovitve o dogajanju v vaseh pod Ratitovcem in v Davči še vicepostulator gospod Vidmar ter tako simbolično zaključil svojo pot iskanja pričevanj o Filipu Terčelju v krajih njegovega poslednjega bivanja.

Nadja Pregeljc

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 179
Izšla: 30.09.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.