Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 09.12.2016

pretežno oblačno
Ponoči bo deloma jasno. Ponekod po nižinah ter ob morju bo megleno. V višje ležečih krajih se bo krepil zahodni veter, ki pa bo le redkokje segel do nižin. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do 0, ob morju okoli 4 stopinje C.
-4°C | 9°C
sobota, 10.12.2016
-6°C | 10°C
nedelja, 11.12.2016
-2°C | 9°C
ponedeljek, 12.12.2016
4°C | 13°C
torek, 13.12.2016
-2°C | 9°C
Opozorila
Četrtek, 8.12.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
-4°C
9°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Bog je z nami – nismo sami!


VERSKE

| |
02.09.2013      14:02
A A

Bog je z nami – nismo sami!


Vipavski Križ – Med 19. in 24. avgustom se je v Vipavskem Križu, že sedmo leto zapored odvijal zdaj že tradicionalni kriški oratorij, tokrat z geslom Bog je z nami – nismo sami.


Deli:

Letošnji oratorij, ki so ga vodili Ana Raspor, Ines Vodopivec, Urban Štrancar, Luka Kobal, Matej Lozar in brat Joško, je pod streho samostana združil več kot 170 otrok in 60 animatorjev z vseh koncev in krajev. Z zgodbo o čarobnem popotovanju Jutranje zarje, vsem znane ladje iz narnijskih zgodb, smo otroke vodili skozi mnogo molitev, katehez, velikih iger, delavnic ter odličnih dramatizacij, ki se jih otroci nikakor niso mogli naveličati.  

Večere so nam krajšali gostje. Prvi nas je obiskal Robert Friškovec, duhovnik v zaporih, ki se nas je s svojim pričevanjem resnično dotaknil. Drugi naši gostje, pa so bili člani glasbene skupine Odsev, ki so poskrbeli za dobro glasbo in zabavo. Pogumno smo se odpravili na pot mimo Lokavškega bajerja, pa do Fužin, kjer smo, tako kot vse preostale dni, dan zaključili s sveto mašo. Skratka, samostan in Vipavski Križ sta zaradi ogromnih količin pozitivne energije, zabave, mladostne razigranosti in otroške preprostosti pokala po šivih.

Za konec naj z vami delimo še vsem zanimive podatke oratorija v številkah: v šestih dneh smo pojedli 90 kg mesa, 40 kg pašte, spili smo 2100 l tekočine ter opravili približno 8200 ur prostovoljnega dela.

Monika Semič in Dejan Slokar

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.