Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-2°C | 6°C
sobota, 21.01.2017
-7°C | 9°C
nedelja, 22.01.2017
-5°C | 10°C
ponedeljek, 23.01.2017
-5°C | 11°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-2°C
6°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Začelo se je!


ŠPORT

| |
03.11.2014      11:58
A A

Začelo se je!


Tekmovanje v 2. SKL. In to sezono tudi z našo člansko ekipo. Na prvi tekmi v telovadnici OŠ Šturje je gostovala ekipa Slovana, ki je še v lanski sezoni nastopala v ligi Telemach. Fantje so se gostom iz Ljubljane dostojno upirali, a na koncu vseeno izgubili v svojem prvem nastopu v drugi ligi.


Deli:
Domači so v prvem delu tekme imeli veliko treme, tako do so na odmor odšli s petimi točkami zaostanka. V drugem delu so naši igralci igrali zelo dobro. Izvedli so številne protinapade, igrali so hitro košarko in borbeno v obrambi. Domači ekipi se je poznala odsotnost visokega Gveriča, tako da so imeli pod košem zelo velike težave. V zadnji del tekme je domača ekipa odšla s točko naskoka. Zadnja četrtina je minila v izenačenem boju, vse do konca tekme. V zadnjih dveh minutah so domači igralci odigrali nezbrano in nekoliko nezrelo, kar so igralci Slovana znali kaznovati in dosegli šest točk, naši pa nobene. 

Našim fantom grejo vse čestitke za izredno požrtvovalno igro in samo upamo, da bodo v takem slogu tudi nadaljevali. In seveda - zahvala gre številnim gledalcem, ki so napolnili domačo telovadnico. V športno-navijaškem vzdušju tudi igralci lažje igrajo.

Prav glede športnega obnašanja na tekmah je bila med polčasoma predstavljena Častna košarkarska – pravila obnašanja in spoštovanja do vseh udeležencev košarkarske igre. Mama Brecelj in trener Gregor sta predstavila Častno starševsko in Častno trenersko, igralci ekipe mlajših pionirjev (U-13) pa so 'zaprisegli' pravila Častne igralske. Upamo, da je bilo slišano in da bo v veliki meri tudi spoštovano.

V 2. krogu pa so Ajdovci gostovali v Škofji Loki in s kolektivno igro v obrambi in napadu zasluženo premagali domačine ekipo LTH Casting z rezultatom 75:72.  Ekipa Ajdovščine je vodila skozi celotno srečanje, največja prednost je znašala 10 točk, vendar se gostitelji niso predali in so se vedno nevarno približali. Tekma je bila v končnici zelo napeta in sreča je bila na ajdovski strani, tako da so fantje tekmo srečno pripeljali do prve zmage v konkurenci 2. SKL.

Nadaljujejo se tudi tekmovanja mlajših selekcij. Veliko je zmag, nekaj je tudi porazov. Da bi bilo slednjih čim manj (pa čeprav so sestavni del športa), vabimo ljubitelje košarke, da spodbujate vse naše igralce, od najmlajših kategorij do članske ekipe, in se nam pridružite na tribunah v telovadnici OŠ Šturje. Skupaj bomo glasneje navijali: »Dejmo Wajdušna!«

KK Ajdovščina, foto Boštjan Jerončič

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.