Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 31.03.2017

jasno
Ponoči bo večinoma jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, ob morju okoli 9 stopinj C.
5°C | 24°C
sobota, 01.04.2017
6°C | 22°C
nedelja, 02.04.2017
6°C | 22°C
ponedeljek, 03.04.2017
6°C | 25°C
Opozorila
Četrtek, 30.3.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
24°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Vipavske košarkarice četrte v Sloveniji


ŠPORT

| |
26.11.2012      12:55
A A

Vipavske košarkarice četrte v Sloveniji


Ekipa mlajših pionirk U12 je prinesla v klubske vitrine nov pokal! Resda je to pokal za 4. mesto, toda kljub temu je to največji uspeh v zgodovini KK Vipava na klubskem nivoju.


Košarkarice Vipave s trenerjem
Košarkarice Vipave s trenerjem
Deli:
Po velikih uspehih v šolski košarki so mlade vipavske košarkarice dosegle še izjemen uspeh v veliko močnejši konkurenci - 17. novembra so se na zaključnem turnirju v Škofji Loki pomerile štiri najboljše ekipe v Sloveniji v kategoriji mlajših pionirk. Vipavke so na obeh tekmah dale vse od sebe, toda to ni bilo dovolj za uvrstitev med najboljše tri. Prav vse nasprotnice so višje in močnejše od naših igralk, kar je v veliki meri vplivalo na končni rezultat. Kljub vsemu pa so pustile dober vtis in dokazale, da so zasluženo v slovenskem vrhu.

 

Nika Kodelja je potrdila sloves najboljše strelke rednega dela prvenstva (povprečje 15,5 točke na tekmo). Na obeh tekmah je dosegla 36 točk, dve manj od Maruše Podgrajšek iz Slovenskih Konjic. Trenerji pa so jo uvrstili v najboljšo peterko turnirja. Naše igralke so prejele medalje za osvojeno 4. mesto, kar jih bo spominjalo na velik uspeh v letošnji sezoni.

 

Izjava trenerja Ivana Ivanova po uspešno končani sezoni: »Izredno sem ponosen. Ne toliko zaradi odličnega rezultata. Predvsem sem ponosen na svoje igralke, skupaj smo že 5 let, skupaj smo zmagovali, včasih tudi izgubili, se veselili, se učili in odraščali. V teh skupnih letih so dekleta razvila neverjeten odnos do igre, športa in nasprotnic. Na igrišču dajo vedno vse od sebe, se borijo po najboljših močeh, igrajo srčno, ne obupajo, kadar jim ne gre. Fair play je pri naši ekipi vedno na visoki ravni. Nasprotnice vedno spoštujemo; ko so boljše, jim od srca čestitamo, ko so slabše, jih ne ponižujemo. Po vsakem porazu smo se znali pobrati in se vrniti boljši, močnejši, izkušenejši. Po zmagah smo se znali spustiti na realna tla in trezno nadaljevati svojo športno pot… Privilegij je doživeti vse to, ki pri vsakemu udeležencu pusti nepozabna čustva, nove življenjske izkušnje in ustvarja možnosti za uresničevanje našega slogana:Igrati igro in v igri uživati!«

 

Na fotografiji stojijo: Ivan Ivanov (trener), Ana Pervanja, Nika Mislej, Zala Ferjančič, Nina Drinič, Meta Kočevar, Terezija Krečič, Špela Fajdiga, Nika Kodelja; klečijo Nastja Fajdiga, Petra Fajdiga, Tjaša Kuzmin, Karin Batagelj in Loti Ličen.

 

Rezultati finalnega turnirja: polfinale Odeja : Vipava 45 : 31 in Konjice : Felix 33 : 31;

za 3. mesto Vipava : Felix 44 : 56, za 1. mesto Odeja : Konjice 43 : 54.

 

Končni vrstni red:

1. ŽKK Konjice Slovenske Konjice,

2. KK Odeja Škofja Loka,

3.  ŠD Felix Zasavje Trbovlje,

4. KK Vipava.

 

ii
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 184
Izšla: 03.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.