Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.01.2017

pretežno oblačno
Danes bo v hribovitem svetu precej jasno, po nižinah v notranjosti pa bo večji del dneva oblačno ali megleno. Prehodno bo nekoliko bolj oblačno tudi na Primorskem. Najvišje dnevne temperature bodo po nižinah od -5 do 0, v višje ležečih krajih od 1 do 5, na Primorskem do 10 stopinj C.
-4°C | 11°C
torek, 24.01.2017
-2°C | 8°C
sreda, 25.01.2017
-2°C | 6°C
četrtek, 26.01.2017
-1°C | 6°C
petek, 27.01.2017
-6°C | 8°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.1.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
-4°C
11°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Vikend državnih prvenstev za lokostrelce


ŠPORT

| |
04.10.2015      16:33
A A

Vikend državnih prvenstev za lokostrelce


V soboto 26., in v nedeljo, 27. septembra, sta se odvili dve državni prvenstvi v lokostrelstvu. Prvo je bilo državno prvenstvo v tarčnem lokostrelstvu v Kamniku. Tam se je streljalo dvakrat šest serij po šest puščic, najvišji možni rezultat pa je bil 720 krogov. Drugo pa je bilo tako imenovano državno prvenstvo 900 krogov, kjer se strelja na tri različne razdalje, na vsako deset serij po tri puščice. Najvišji možni rezultat je 900 krogov, od tod tudi ime za tovrstno tekmovanje. Budanjski lokostrelci so se udeležili obeh.


Deli:

Za državno prvenstvo v Kamniku je bila potrebna norma. Iz Budanj se je DP udeležilo 11 tekmovalcev. Še posebno smo veseli, da je bilo med njimi kar osem tekmovalcev v kategoriji »mlajši deček/mlajša deklica«, torej delo z najmlajšimi ni bilo zaman. Nihče med njimi ni z rezultatom ostal pod 500 krogi, Simon Kosovel pa jih je pristreljal preko 600.

Poleti namreč ni bilo počitnic v smislu popolnega brezdelja, temveč smo jih pošteno izkoristili za treninge in nastope na tekmah slovenskega pokala. Tam so predvsem mlajši pridno nabirali točke, tako v tarčnem lokostrelstvu kot tudi v arrowheadu. Dva tekmovalca, ki sta že prerasla kategorijo najmlajših, Jan Šinigoj in Katarina Novak, pa sta se udeleževala tekem centralno-evropskega pokala in dosegla odlični uvrstitvi, Jan je v končni uvrstitvi v močni konkurenci zasedel četrto mesto, Katarina pa tretje. V centralno-evropskem pokalu tekmujejo kadeti in starejši. Jan bo po starosti v to kategorijo spadal šele naslednje leto. Katarina je v finalu CEC-a v mešanih ekipah skupaj z Žanom Lukšičem (Dolenjske Toplice) v napetem dvoboju zmagala in osvojila zlato.

Tako sta bili državni prvenstvi nekakšen zaključek sezone streljanja na prostem, preden se preselimo v dvorano. Glede na rezultate menimo, da je bil zaključek dober:

Kamnik:
Jan Šinigoj, deček, ukrivljeni lok – 2. mesto
Metka Obljubek, mlajša deklica, ukrivljeni lok – 2. mesto
Simon Kosovel, mlajši deček, ukrivljeni lok – 3. mesto

Kočevje 900 krogov:

Marko Nardin, veteran, ukrivljeni lok – 3. mesto
Natali Panič Nardin, mladinka, ukrivljeni lok – 3. mesto
Ivan Poljanec, veteran, sestavljeni lok – 3. mesto
Jan Šinigoj, deček, ukrivljeni lok, 1. mesto
Tonja Čibej, mlajša deklica, ukrivljeni lok - 2. mesto
Simon Kosovel, mlajši deček, ukrivljeni lok – 2. mesto

(Več rezultatov je mogoče najti na strani Lokostrelske zveze Slovenije.)

Zdaj se bomo torej odpravili na trening v dvorano in dobro pripravlil na zimski del lokostrelskih tekmovanj.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
28.01.2017 | Družabni dogodki
Koncert skupine: Ottone Pesante (ITA)
01.12. - 29.01.2017 | Umetnost
Mladi vizualni umetniki na Goriškem
01.02.2017 | Tečaji in delavnice
Program Excel za osnovno vodenje financ

Bodite prvi pri oddaji mnenja.