Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.01.2017

pretežno jasno
Ponoči bo zmerno do pretežno oblačno in vetrovno. Predvsem v južnih krajih bo rahlo snežilo. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do -2, v zatišnih legah severne Slovenije do -10, ob morju okoli 0 stopinj C.
1°C | 6°C
četrtek, 19.01.2017
1°C | 5°C
petek, 20.01.2017
-3°C | 5°C
sobota, 21.01.2017
-5°C | 9°C
nedelja, 22.01.2017
-2°C | 9°C
Opozorila
Torek, 17.1.2017 ob 18h
Danes ponoči in jutri bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Postopno bo slabela v četrtek.
1°C
6°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Velika avantura se je začela za gradom


ŠPORT, TURIZEM

| |
28.06.2016      8:26
A A

Velika avantura se je začela za gradom


Vipavska dolina in z njo Ajdovščina se vse bolj umeščata med prizorišča adrenalinskih in ekstremnih preizkušenj. Tako se je v Ajdovščini začela ena najtežjih vzdržljivostnih preizkušenj v Sloveniji Adventure race.


Deli:

Na štartu ob grajskem obzidju v Ajdovščini se je zbralo 70 tekmovalcev iz sedmih držav (Slovenije, Hrvaške, Češke, Poljske, Italije, Nemčije in Francije). Organizator 450 km dolge preizkušnje je Društvo tabornikov Jezerski zmaj iz Velenja, kjer se je po treh dneh tekma tudi končala. Štiričlanske ekipe so morale opraviti različne naloge, v Ajdovščini pa so začele z orientacijskim tekom, v nadaljevanju pa so jih čakali še treking, kolesarjenje, jamarstvo, veslanje, orientacija z gorskimi kolesi, spuščanje po vrvi, plezanje in supanje. Tudi dvočlanske ekipe so morale opraviti vse te izzive, vendar na precej krajši progi (260 km) in znotraj 30 ur, medtem ko so imele štiričlanske ekipe na voljo 50 ur. Telesno in umsko izjemno pripravljenim avanturistom ponuja dogodek nepozabno doživetje po neskončnih slovenskih lepotah. Da gre za vrhunsko pripravljene športnike, priča podatek, da med dvajsetimi ekipami le štiri (po dve v vsaki kategoriji) niso zmogle naporov. Med štiričlanskimi ekipami je zmagala posadka iz Poljske, pri dvočlanskih pa sta slavili dekleti Barbora Valkova in Zuzana Weissova iz Slovaške.

rl
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.