Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 27.05.2017

pretežno jasno
Danes bo pretežno jasno, občasno ponekod zmerno oblačno. Čez dan bo pihal šibak veter vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 22 do 26 stopinj C.
12°C | 28°C
nedelja, 28.05.2017
14°C | 28°C
ponedeljek, 29.05.2017
12°C | 28°C
torek, 30.05.2017
14°C | 28°C
sreda, 31.05.2017
13°C | 29°C
Opozorila
Sobota, 27.5.2017 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
28°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Uspešno izpeljan tretji Turnir mesta ......


ŠPORT

| |
27.05.2014      19:22
A A

Uspešno izpeljan tretji Turnir mesta Ajdovščina


Kar tri dni, 17., 24. in 25. maja, je mestni stadion v Ajdovščini dihal z mladinskim nogometom. Tretjega – zdaj že lahko rečemo tradicionalnega – Turnirja mesta Ajdovščina se je udeležilo rekordnih 99 ekip (okrog 1500 udeležencev) iz štirih držav.


Deli:

Turnir mesta Ajdovščina je bil že ob svojem rojstvu zastavljen mednarodno in na visokem nivoju. Pri prvem zelo veseli dejstvo, da so se letošnjega udeležili tudi mladi nogometaši iz Breze v Bosni in Hercegovini ter s tem obudili tesne prijateljske vezi, oblikovane še v času NK Primorje. Da turnir ohranja visoko kvaliteto, pa je pravzaprav rezultat mnogih dejavnikov, med katerimi so prav gotovo v ospredju trud posameznikov, ki bdijo in so tudi tokrat bdeli nad nemotenim potekom prireditve, urejenost mestnega stadiona, ki igralcem ponuja izjemne tekmovalne pogoje, in ne nazadnje tudi lepo spomladansko vreme.

Zadovoljstvo nad celotnim potekom prireditve in zahvale vsem je na spletni strani Nogometne šole Ajdovščina izrazil tudi vodja mladinskih ekip Andi Mamič: »Zahvaljujemo se vsem, ki so kakor koli pripomogli k zagotavljanju pogojev za izpeljavo dogodka. V treh dneh se je na stadionu zvrstilo med štiri in pet tisoč gledalcev, ki so nastopajoče spodbujali – tudi njim se zahvaljujemo za obisk in večinoma športno navijanje.

Velika zahvala gre vsem ekipam, ki so se odzvale našemu vabilu in s svojo prisotnostjo obogatile program. Še enkrat se zahvaljujemo najbolj predanim staršem, ki so žrtvovali ogromno energije, da je dogodek uspel in upravičil visoko zastavljene kriterije

V treh dneh so obiskovalci ob navijanju za svoje favorite lahko uživali tudi ob mnogih spremljevalnih dogodkih, kot sta npr. srečelov ali atraktiven prelet letala, ki nas je obdaril z bomboni, zadnji dan pa so se v času pred odločilnimi tekmami najboljših na revijalni tekmi predstavile tudi mlade nogometašice: med seboj so se pomerile članice ženske ekipe iz Lokavca in ajdovske mladinke, ki letos prvič, vendar zelo uspešno tekmujejo v prvi slovenski ženski mladinski ligi. Vse gledalce so slednje lepo povabile na zaključno tekmo letošnjega prvenstva, v soboto, 31. maja, na mestnem stadionu v Ajdovščini, ko se bodo ob 17.00 pomerile z ekipo Jevnice. Tako razvoj ženskega nogometa, kot tudi uspešne predstave mladih fantov kažejo, da ima nogomet na Zgornjevipavskem zagotovljeno prihodnost. Še posebej velja v tem oziru izpostaviti uspeh kadetov in mladincev, ki so postali prvaki EPNL, ter starejših dečkov (skupaj z Vipavo), ki so prvaki MNZ lige U15. Oboje čakajo sedaj kvalifikacije za uvrstitev v prvo oz. drugo slovensko ligo.

bpk
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.