Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 01.03.2017

pretežno jasno
Zvečer in ponoči bo oblačno, padavine se bodo krepile in zajele vso Slovenijo. V prvem delu noči bo še pihal zmeren do močan jugozahodni veter, ob morju jugo. V drugi polovici noči in zjutraj lahko tudi zagrmi. Ohladilo se bo, meja sneženja se bo zjutraj spustila do nadmorske višine okoli 500 m, ob močnejših padavinah lahko tudi nižje. Prehodno bo zapihal severni do severovzhodni veter, na Primorskem šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 4, ob morju 7 stopinj C.
7°C | 14°C
četrtek, 02.03.2017
3°C | 14°C
petek, 03.03.2017
2°C | 14°C
sobota, 04.03.2017
5°C | 16°C
Opozorila
Torek, 28.2.2017 ob 16h
Danes bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod še presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
7°C
14°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Tradicionalni piknik ob koncu sezone


ŠPORT

| |
30.06.2014      7:25
A A

Tradicionalni piknik ob koncu sezone


Košarkarji KK Ajdovščina kategorije U15 so v spomladanskem delu (zaradi že znanih novih tekmovalnih smernic KZS-ja) tekmovali 'samo' v kvalifikacijah za tekmovanje v 1. SKL in na obeh tekmah visoko premagali nasprotnika ter se tako uvrstili v najvišjo ligo za starejše pionirje v tekmovalni sezoni 2014/15.


Foto Alojz Bolčina
Foto Alojz Bolčina
Deli:

Da pa fantje niso samo trenirali, so se udeleževali tekem mednarodne lige BCAA in se po uspešno odigranih tekmah uvrstili na zaključni turnir Final four. Tako smo se igralci in starši v nedeljo, 15. junija, odpravili v Kranj. A ni se izšlo po naših željah. Fantje so polfinalno tekmo proti ekipi Tolmina izgubili po ogorčenem boju šele po podaljšku, tekmo za 3. mesto pa proti ekipi Parkljev iz Ljubljane. Takoj po tekmah so bili fantje sicer razočarani, a se je razpoloženje kmalu popravilo. Samo upamo lahko, da so se iz teh dveh porazov tudi kaj koristnega   naučili.

V petek in soboto, 20. in 21. junija, je v Ajdovščini po 35-ih letih ponovno potekalo že 38. srečanje športnikov iz obmejnih dežel, ki ga je organizirala Športna zveza Ajdovščina. Naši fantje (letnik 2000 in mlajši) so v soboto dopoldne v domači dvorani OŠ Šturje gostili svoje vrstnike iz Avstrije in Italije. Prvo mesto so osvojili člani ekipe Združenja slovenskih športnih društev iz Italije, drugo mesto Slovenska športna zveza Koroške, tretje in četrto mesto pa naši dve ekipi.

Popoldne pa smo tekmovalno sezono tradicionalno zaključili v Športnem parku Budanje s piknikom in (seveda) merjenjem moči pod koši. Vreme nam je bilo naklonjeno, za hrano, pijačo in sladoled poskrbljeno. Tekmovali so v metanju trojk in prostih metov. Za razburjenje med najmlajšimi člani kluba je poskrbel »sodnik«, ki je na prvi tekmi mamam izdatno pomagal do zmage. So pa na drugi tekmi vse skupaj bolj zares odigrali očetje in ekipa starejših pionirjev. Fantje so igrali z lahkoto in pokazali kar nekaj košarkarskega znanja, očetje pa se svojih doseženih točk niso veselili preveč evforično, saj so morali varčevati z energijo – kondicijska priprava in leta so naredila svoje. Fantje so se predvsem zabavali, očetje pa … sopihali. Rezultat, zmagovalec? Ni pomembno. Gledalci smo uživali in navijali za svoje. Važno je, da  smo se vsi skupaj zabavali in imeli fajn. Druženje se je zaključilo v poznih večernih urah.

In zdaj? Zaslužene počitnice. Za igralce, trenerje, starše. Da si vsi skupaj oddahnemo od košarkarskih igrišč in oranžno-rjavih žog. A le do avgusta, ko bodo nekatere ekipe že začele s pripravami na novo tekmovalno sezono. Na nove uspehe, na nove zmage.

Dejmo Wajdušna!

Pa lepe in nepozabne počitnice želimo!

Saša Brecelj za KK Ajdovščina

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!