Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.10.2016

delno oblačno
Dopoldne bo oblačno in deževno. Meja sneženja bo v južni Sloveniji nad 1400 m nadmorske višine, drugod pa med 800 in 1200 m. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Popoldne bodo padavine slabele in do večera povsod ponehale. Od zahoda se bo začelo jasniti. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 9, na Primorskem do 14 stopinj.
9°C | 15°C
sobota, 22.10.2016
4°C | 17°C
nedelja, 23.10.2016
6°C | 15°C
ponedeljek, 24.10.2016
10°C | 19°C
torek, 25.10.2016
12°C | 17°C
Opozorila
Petek, 21.10.2016 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
15°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Tradicionalni piknik ob koncu sezone


ŠPORT

| |
30.06.2014      7:25
A A

Tradicionalni piknik ob koncu sezone


Košarkarji KK Ajdovščina kategorije U15 so v spomladanskem delu (zaradi že znanih novih tekmovalnih smernic KZS-ja) tekmovali 'samo' v kvalifikacijah za tekmovanje v 1. SKL in na obeh tekmah visoko premagali nasprotnika ter se tako uvrstili v najvišjo ligo za starejše pionirje v tekmovalni sezoni 2014/15.


Foto Alojz Bolčina
Foto Alojz Bolčina
Deli:

Da pa fantje niso samo trenirali, so se udeleževali tekem mednarodne lige BCAA in se po uspešno odigranih tekmah uvrstili na zaključni turnir Final four. Tako smo se igralci in starši v nedeljo, 15. junija, odpravili v Kranj. A ni se izšlo po naših željah. Fantje so polfinalno tekmo proti ekipi Tolmina izgubili po ogorčenem boju šele po podaljšku, tekmo za 3. mesto pa proti ekipi Parkljev iz Ljubljane. Takoj po tekmah so bili fantje sicer razočarani, a se je razpoloženje kmalu popravilo. Samo upamo lahko, da so se iz teh dveh porazov tudi kaj koristnega   naučili.

V petek in soboto, 20. in 21. junija, je v Ajdovščini po 35-ih letih ponovno potekalo že 38. srečanje športnikov iz obmejnih dežel, ki ga je organizirala Športna zveza Ajdovščina. Naši fantje (letnik 2000 in mlajši) so v soboto dopoldne v domači dvorani OŠ Šturje gostili svoje vrstnike iz Avstrije in Italije. Prvo mesto so osvojili člani ekipe Združenja slovenskih športnih društev iz Italije, drugo mesto Slovenska športna zveza Koroške, tretje in četrto mesto pa naši dve ekipi.

Popoldne pa smo tekmovalno sezono tradicionalno zaključili v Športnem parku Budanje s piknikom in (seveda) merjenjem moči pod koši. Vreme nam je bilo naklonjeno, za hrano, pijačo in sladoled poskrbljeno. Tekmovali so v metanju trojk in prostih metov. Za razburjenje med najmlajšimi člani kluba je poskrbel »sodnik«, ki je na prvi tekmi mamam izdatno pomagal do zmage. So pa na drugi tekmi vse skupaj bolj zares odigrali očetje in ekipa starejših pionirjev. Fantje so igrali z lahkoto in pokazali kar nekaj košarkarskega znanja, očetje pa se svojih doseženih točk niso veselili preveč evforično, saj so morali varčevati z energijo – kondicijska priprava in leta so naredila svoje. Fantje so se predvsem zabavali, očetje pa … sopihali. Rezultat, zmagovalec? Ni pomembno. Gledalci smo uživali in navijali za svoje. Važno je, da  smo se vsi skupaj zabavali in imeli fajn. Druženje se je zaključilo v poznih večernih urah.

In zdaj? Zaslužene počitnice. Za igralce, trenerje, starše. Da si vsi skupaj oddahnemo od košarkarskih igrišč in oranžno-rjavih žog. A le do avgusta, ko bodo nekatere ekipe že začele s pripravami na novo tekmovalno sezono. Na nove uspehe, na nove zmage.

Dejmo Wajdušna!

Pa lepe in nepozabne počitnice želimo!

Saša Brecelj za KK Ajdovščina

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 178
Izšla: 02.09.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.