Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.10.2016

pretežno oblačno
Danes bo pretežno oblačno, še se bodo pojavljale padavine, ki bodo bolj pogoste na severu države. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem zmerna burja. Temperature bodo od 9 do 16, na Primorskem do 22 stopinj C.
12°C | 21°C
četrtek, 27.10.2016
9°C | 20°C
petek, 28.10.2016
4°C | 18°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 19°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 19°C
Opozorila
Sreda, 26.10.2016 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

ŠD Tekači Vipavske doline vabi nove člane ......


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
19.02.2014      9:10
A A

ŠD Tekači Vipavske doline vabi nove člane začetnike in vse tiste, ki radi tečete v skupini


Marsikateri tekač začetnik, ki se šele podaja v tekaški svet, kar hitro odneha zaradi premajhne vztrajnosti, ki je potrebna, da se tek prevesi v vsakdanjo rutino. »Kako začeti in kako vztrajati pri teku?« je vprašanje, ki muči marsikaterega tekača novinca. Splošnega odgovora na to vprašanje ni, trening v skupini pa nam pri tem lahko veliko pomaga.


Deli:

Ena izmed možnosti je včlanitev v ŠD Tekači Vipavske doline, kjer trening teka poteka v skupini.  Takšen trening ima številne prednosti, ki tekača začetnika motivirajo ter ga tako navdušijo za nadaljnje treninge, udeležbo na množičnih tekih, tekmovanjih ali pa krepijo dobro in zdravo počutje.

Skupine se pri takšnem načinu treninga oblikujejo po težavnostnih stopnjah. Tako so tekači, ki imajo približno podobne tekaške sposobnosti združeni v eno skupino, tekači, ki pa zmorejo treninge večje intenzivnosti in obsega, pa so združeni v svojo, ločeno skupino. Tako nam pri skupinskem treningu teka ni potrebno skrbeti, ali bomo zmogli predpisan trening teka ali ne.

Velika prednost tekaškega treninga v skupini je tudi ta, da nas pri treningu vodi ter nadzoruje strokovno usposobljen izkušen tekač ali atletski vaditelj. Tekač začetnik marsikdaj ne ve, kako začeti, kakšnega tipa treninga naj se loti, kaj mu bo bolj koristilo in kaj ne? Kakšna je pravilna tehnika teka? Kako spremeniti način teka, da tečemo bolj lahkotno, hitreje in dlje? Kako postati pravi tekač, to je tisti, ki zna v teku zelo uživati? To so vprašanja, na katera bomo dobili odgovore in pojasnila med treningi v skupini in tako sproti zvedeli kaj in zakaj počnemo.

Skupinska motivacija je zelo močna, saj nekaj, kar se na prvi pogled za nekoga zdi nedosegljivo, postane s skupnimi močmi in odličnimi motivatorji dosegljivo.

Prvi informativni trening bo 6. marca 2014 ob 16,30 uri pred Športnim centrom Police in skupaj z Zavodom za šport bomo pričeli priprave za Majski tek.

                                                                          

Tea Bajc, ŠD Tekači Vipavske doline

 

                                                                                  

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 179
Izšla: 30.09.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.