Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 27.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo oblačno in deževno, vmes lahko tudi zagrmi. Najmanj dežja bo na vzhodu ob meji s Hrvaško, kjer bo začelo močneje deževati šele zvečer ali ponoči. Jugozahodni veter bo nekoliko oslabel. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 17, v jugovzhodnih krajih do 21 stopinj C.
13°C | 17°C
petek, 28.04.2017
13°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
8°C | 20°C
nedelja, 30.04.2017
3°C | 19°C
ponedeljek, 01.05.2017
6°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 27.4.2017 ob 13h
Do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
13°C
17°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Rekorden obisk na 8. gorskem teku na Malo ......


ŠPORT, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
22.06.2016      20:18
A A

Rekorden obisk na 8. gorskem teku na Malo goroDeli:

Bolj kot se je bližala nedelja, 12. junij 2016, vedno bolj pogosto smo organizatorji tekme na Malo goro preverjali vremensko napoved za ta dan. Vedno bližje smo bili nedelji, vedno slabša je bila napoved. Že skorajda v obupu smo po spletnih straneh iskali, kje se bo vsaj za trenutek narisal žarek sonca. Nismo ga našli! Za piko na i smo nazadnje za naš konec Slovenije našli le oranžen alarm. Nič kaj dober obet. Za izvedbo tekme je bilo vse pripravljeno že dan pred tem, zato smo sobotni večer in noč na nedeljo namenili zgolj "prosjačenju" po čim manjši količini dežja. V nedeljsko jutro smo se zbudili z nasmehom na obrazu. Po močnem nočnem deževju, zjutraj za čuda ni deževalo. Še več, na trenutke je celo posijalo sonce! Ponovno se je v nas prebudil optimizem in zagnani smo pričeli vsak s svojimi zadolžitvami. Ob osmi uri in pol so se v prostorih stare šole že pričeli prijavljati prvi tekmovalci. Ob prijavi je vsak prejel darilno vrečko presenečenja, kjer je bila poleg tekaške kape še energijska tablica Turbo Katka, plastenka Magnesie ter Fructalova Frutabela in sok. Do odhoda terenskega vozila, ki tekmovalcem dostavi osebno opremo na cilj prireditve, je bilo prijavljenih 93 tekmovalcev in tekmovalk. Na našem teku največ do sedaj! Nekaj minut pred deseto uro so vsi vpisani že ogreti stali na startni črti. Za njimi pa še otroci, ki so se letos prvič pomerili na tem teku. Sicer močno skrajšana preizkušnja, tokrat namenjena zgolj druženju in zdravi zabavi, je otrokom na obraz privabila nasmeh. Otroci so svojo preizkušnjo zaključili v središču vasi, na mestu, kjer so se odrasli že spoprijeli s prvim vzponom. Po pričakovanju je tempo narekovala manjša skupina tekačev, med katerimi je bil tudi domačin Uroš Vodopivec. Po krajšem asfaltnem delu proge je sledil precej blaten in spolzek vzpon proti prvi okrepčevalnici. Vodstvo je takrat že zanesljivo v svojih nogah držal Simon Alič, ki je po 34 minutah in 26 sekundah tudi prvi prečkal ciljno črto na Mali gori. Dobre tri minute za njim si je srebro pritekel mladi up gorskega teka, Timotej Bečan. Skorajda do konca se je z njim boril Uroš Vodopivec, a na koncu moral priznati premoč. S prihodom v cilj je med domačimi navijači požel bučen aplavz. V cilj so začeli prihajati naslednji tekmovalci in kmalu za njimi tudi najhitrejša v ženski konkurenci, Ana Čufer. Z več kot minuto naskoka pred prav tako odlično Karmen Klančnik, tudi debitantko na našem teku, je dokazala, da je trenutno v zares odlični tekaški formi. Tretje mesto si je v ženski konkurenci pritekla Tušar Mihaela. Na progi so za varnost veš čas skrbeli člani GRS Tolmin, skupina Ajdovščina. Po uri in dvajsetih minutah, ko je v cilj pritekel zadnji tekmovalec, se je pri koči na Mali gori pričel bogat spremljevalni program. Med tem so vsi udeleženci teka kot tudi njihovi spremljevalci prejeli topel obrok - pašto z odlično mesno omako (za vegetarijance tudi z brezmesno). Na voljo jim je bil čaj in sok, poleg pomaranč in banan pa tudi okusne domače češnje. Na mizah so lahko našli še pecivo, ki so ga pripravile pridne gospodinje, za konec pa so vsi bili deležni palačinke s čokolado ali marmelado. Vse udeležence teka smo letos presenetili s prav posebnim darilcem. Vsak posameznik je pred podelitvijo prejel fotografijo, na kateri je bil fotografiran ob prihodu v cilj. Z navdušenjem so si fotografije med seboj izmenjevali in se občudovali v trenutku ko se je njihov napor združil z veseljem. Med udeleženci je bilo letos precejšnje število tekačev iz Italije ter tudi dva iz Avstrije. Med njimi so bili tudi organizatorji teka "Val Resia Vertical", ki so nam podarili dve praktični nagradi ter brezplačni prijavi na njihov tek, ki se bo odvijal 10. julija. Izmed vseh udeležencev smo izbrali dva srečneža, ki se bosta tako brezplačno udeležila njihove preizkušnje. Uradno podelitev smo pričeli ob poslušanju harmonike, na katero nam je zaigral mladi harmonikar Anže Gerželj. Podelitev, na kateri so najboljši v posameznih kategorijah prejeli medalje ter praktične nagrade je povezoval Peter Vodopivec in med prisotnimi poskrbel tudi za obilico smeha. Najboljše tri in najboljši trije v generalni razvrstitvi pa so prejeli prav posebne unikatne pokale, šopek cvetic z Male gore ter denarne nagrade. Ker nam je bilo vreme še vedno naklonjeno smo prireditev zaključili v prijetnem druženju ter klepetu s tekmovalci, navijači, itd...

Verjamemo, da so tako tekmovalci kot tudi navijači na Mali gori uživali ter se lepo imeli v naši družbi. Vsem se zahvaljujemo za udeležbo na letošnjem gorskem teku in obenem tudi že vabimo na 9. Gorski tek na Malo goro, naslednje leto. ŠKTD Kamnje - Potoče se zahvaljuje tudi vsem, ki ste pomagali in sodelovali pri organizaciji prireditve ter našim sponzorjem, brez katerih bi prireditev le stežka izpeljali.

 

ŠKTD Kamnje - Potoče
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 185
Izšla: 31.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
April 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
01.05. - 02.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Anne m. Christiansen + Pacino
05.05. - 06.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Buran
06.05. - 07.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Canine
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
29.04.2017 | Družabni dogodki
Hardcore v žilo: Mališa Bahat, Mysery for a living in Nailed in
01.05. - 02.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Anne m. Christiansen + Pacino
03.03. - 30.11.2017 | Tečaji in delavnice
PREDAVANJA IN DELAVNICE PREDELAVE SADJA, ZELIŠČ V UČNEM CENTRU BRJE 2017
05.05. - 06.05.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Buran

Bodite prvi pri oddaji mnenja.