oblačno

Prva vertikala iz Lokavca na Čaven

| |
24.09.2014      11:58

V nedeljo, 21. septembra, je Triatlon klub Ajdovščina v sodelovanju s Primorskimi gorskimi teki organiziral prvo vertikalo na primorskih tleh - tek iz Lokavca do koče na Čavnu. Gre za vzpon, kjer se na čim krajši razdalji premaga kilometrsko višinsko razliko. No, ta tek je bil dolg 4,4 km, premagalo pa se je 1074 m višinske razlike.

Najhitrejši moški

Udeležilo se ga je 36 moških in 8 predstavnic nežnejšega spola. Start je bil sončen, celo vroč, nadaljevanje po blatni, drseči podlagi, pa prehod skozi megleno ozračje ter spet sončen zaključek na cilju.

Daleč najhitrejši, v natanko 40 minutah, je bil odličen gorski tekač Simon Alič. Na drugo mesto se je uvrstil Danijel Vinčec, tretji pa je bil Jošt Lapajne. Na četrto mesto se je uvrstil Lokavčan Nejc Lokar, od tekačev iz naših krajev pa velja omeniti tudi odlično absolutno šesto mesto veterana Stanka Čuferja in sedmo Aneja Likarja.

Pri dekletih pa je s časom 50:37 na najvišjo stopničko stopila Jana Bratina, pred Mihaelo Tušar in Ano Čufer.

Na stopničkah po kategorijah pa je poleg prej naštetih stalo še kar nekaj občanov ajdovske in vipavske občine: Sandi Furlan, Borut Malavašič, Ivan Sokol, Sebastjan Polanc, Danilo Pudgar in Tine Valič pri moških, pri ženskah pa še Sindis Čufer.