Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 05.12.2016

pretežno jasno
Dopoldne bo povečini oblačno, na jugovzhodu bodo sprva možne rahle padavine. Popoldne se bo delno razjasnilo. Več oblačnosti bo predvsem v južni in jugozahodni Sloveniji.
1°C | 12°C
torek, 06.12.2016
0°C | 12°C
sreda, 07.12.2016
-4°C | 12°C
četrtek, 08.12.2016
-5°C | 10°C
petek, 09.12.2016
-2°C | 9°C
Opozorila
Ponedeljek, 5.12.2016 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
12°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Popoldne, rezervirano za ženski nogomet


ŠPORT

| |
26.09.2015      9:25
A A

Popoldne, rezervirano za ženski nogomet


V torek, 22. septembra, je Mestni stadion Ajdovščina pripadel dekletom. Najprej se je zgodaj popoldne pomožno travnato igrišče odelo v roza barvo projekta Živi svoje sanje (Live your goals), ob 16.00 pa se je dogajanje preselilo na zelenico glavnega stadiona, kjer je slovenska ženska izbrana vrsta z reprezentanco Škotske odigrala prvo kvalifikacijsko tekmo za uvrstitev na evropsko prvenstvo leta 2017 na Nizozemskem. Oba dogodka sta privabila lepo število ljubiteljic in ljubiteljev nogometa.


Foto: arhiv NZS
Foto: arhiv NZS
Deli:

Projekt Live your goals pod okriljem FIFE in v organizaciji Nogometne zveze Slovenije je bil v Ajdovščini zadnji v nizu letošnjega tovrstnega dogajanja pri nas. V treh dogodkih se je z nogometno žogo družilo mnogo deklic, deklet in žena. Tudi v Ajdovščini, ki jo je v torek grelo prijetno jesensko sonce, so se ob nogometnih igrah zabavale tako hčerke kot njihove mame.

Prijetno vzdušje se je nadaljevalo tudi na reprezentančni tekmi med Slovenijo in Škotsko. Naša dekleta so sicer morala priznati premoč, saj so gostje zmagale, kljub temu pa je ajdovska tribuna kar nekajkrat oživela, še posebej ob izjemnem strelu Mateje Zver, ko je žoga zadela vratnico.

Naj mi bo ob nizanju vseh teh podatkov dovoljeno še nekaj misli. Silno preprost pregovor pravi: Kar je dobro, ni slabo. Hoče nam povedati, da se moramo vsega dobrega okrog nas zavedati, biti zanj hvaležni in se zanj tudi boriti. Nič ne nastane samo od sebe. Tudi torkovo dogajanje je z gledišča tistih, ki se trudimo za dvig ženskega nogometa na našem koncu, izjemnega pomena. Ko je sonce tako lepo sijalo na Ajdovščino, Čaven in Goro in se je v njem dobesedno svetila izjemna zelenica stadiona, ko je množica starejših ajdovskih deklet, ki že tekmujejo v slovenskih ženskih ligah, animirala mlajše deklice, ko so te pospremile obe reprezentanci na igrišče, ko so ob zvokih obeh državnih himn v blagem vetru plapolale zastave, mi je bilo lepo pri srcu. V vsem se lahko najde slabo, na začetku vsake poti, na kateri sta tako ajdovski ženski nogomet kot tudi slovenska ženska reprezentanca, pa je potrebno dati na prvo mesto tisto, kar je dobrega.

Bojana P. Kompara

 

 

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
December 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
05.12.2016
Danes ni dogodkov.
08.12.2016 | Umetnost
Enej Gala, "Spotikalci"
08.12.2016 | Ostalo
Drugi adventni večer 2016
08.12.2016 | Umetnost
Enej Gala, "Spotikalci"
08.12.2016 | Ostalo
Drugi adventni večer 2016
10.12.201 | Šole in vrtci
DAN ODPRTIH VRAT 2016
10.12.2016 | Umetnost
Likovna ustvarjalnica za otroke od 5. leta naprej s Kristino Božič

Bodite prvi pri oddaji mnenja.