Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.01.2017

jasno
Popoldne bo pretežno jasno, v Beli Krajini in ponekod na Kočevskem pa bo zmerno do pretežno oblačno. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -4 do 2, na Primorskem do okoli 8 stopinj C.
-5°C | 10°C
nedelja, 22.01.2017
-4°C | 10°C
ponedeljek, 23.01.2017
-6°C | 12°C
torek, 24.01.2017
-5°C | 8°C
sreda, 25.01.2017
0°C | 8°C
Opozorila
Sobota, 21.1.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
-5°C
10°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Ob Filipovem teku še skoki


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
30.01.2013      10:57
A A

Ob Filipovem teku še skoki


Letošnja zima je bila s snegom radodarna in tako je Gora prekrita s kar debelo snežno odejo. Letos torej ne bi smelo biti težav pri pripravi vsakoletne tekme s staro smučarsko opremo, ki ga društvo Gora prireja že 18 let. Še več, tradicionalnemu Filipovemu teku se bodo letos pridružili tudi skoki na obeh skakalnicah v Tihi dolini.


Štart Filipovega teka
Štart Filipovega teka
Deli:

Tekmovanje s staro smučarsko opremo na Predmeji je sestavljeno iz dveh disciplin – najprej s smučarskim tekom navzgor, kar spominja na prvo smučarsko tekmo pred 118 leti (8. marca 1895) s Predmeje preko Smrekove drage na vrh Malega Golaka, ko je zmagal gozdar Filip Kajnradel (po njem je prireditev na Gori tudi dobila ime), nato pa se smučarji tričlanski žiriji predstavijo v spustu navzdol, kjer je poudarek na skladnosti vožnje z opravo tekmovalca.  Tokrat bo tekaška proga dolga pol kilometra, s približno 50 metri nadmorske razlike.  

Predmejska tekma si je svoj termin izborila na slovenski kulturni praznik in tudi letos bo 8. februarja z zbiranjem udeležencev ob 10.00 v športnem parku društva Gora na Rupi v Tihi dolini.  
Ljubitelji smučanja po starem bodo razporejeni po kategorijah, moški do 60 in nad 60 let, pri ženskah je ta meja 50 let, nastopajo tudi dečki in deklice, posebna kategorija pa so še lovci in gozdarji.
Naslednjega dne, v soboto, 9. februarja ob 13.00, pa bo nordijska sekcija društva Gora izpeljala še tekmovanje v skokih. Pripravili bodo obe skakalnici (K = 14 m in K = 18 m), pač za različne starostne kategorije. Tekmovalci lahko skačejo z alpskimi ali skakalnimi smučmi, obvezna pa je čelada.
Razglasitvi rezultatov z družabnim srečanjem bosta v obeh primerih v ogrevanem šotoru društva Gora.  

Planinska sekcija društva Gora pa za nedeljo, 17. februarja, obljublja še tradicionalni pohod na zasneženi Golak, prav tako z izhodiščem in zaključkom v športnem parku Tiha dolina. Skupne hoje bo za okoli 5 ur, potrebna je zimska oprema (tudi male dereze).
rl
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 180
Izšla: 28.10.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.01.2017
Danes ni dogodkov.
28.01.2017 | Družabni dogodki
Koncert skupine: Ottone Pesante (ITA)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.