Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.04.2017

delno oblačno
Popoldne bo na Primorskem sončno. Drugod bo spremenljivo do pretežno oblačno, občasno bodo krajevne padavine. Pihal bo veter severnih do vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do 19 stopinj C.
2°C | 19°C
ponedeljek, 24.04.2017
6°C | 16°C
torek, 25.04.2017
11°C | 17°C
sreda, 26.04.2017
12°C | 20°C
četrtek, 27.04.2017
13°C | 16°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
19°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Novi začetki skakalnega športa na Gori


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
01.07.2013      10:54
A A

Novi začetki skakalnega športa na Gori


Preveč je bilo besed, pogovorov in pozabljenih obljub, preidimo k dejanjem. Le - ta, skupaj s trdno gorjansko voljo, nas bodo pripeljala do želenega uspeha. Že v zimskem času sem imel občutek, da se nekaj dogaja, čutiti je bilo nekaj novega in res, kuhalo se je ...


Deli:

Vsak s svojimi idejami, mislimi in pogledi na smučarske skoke smo se zbrali in si izmenjali mnenja. Po nekaj dneh pogovorov smo stopili  ponovno skupaj in se dogovorili, da ustanovimo skakalni klub.

Smučarski skoki imajo v naših krajih poseben pečat. Skorajda ni Gorjana, ki se ne bi vsaj enkrat preizkusil v smučarskih skokih, vsaj tisti iz starejših generacij. Tradicija smučarskih skokov sega v leto 1957, ko so začeli na Predmeji z resnim pristopom in delom v takratnem klubu. Kmalu so se pokazali rezultati, imeli smo vedno več tekmovalcev in bili eden izmed najuspešnejših klubov v Sloveniji. Klub je dal mnogo odličnih tekmovalcev, ki so ponesli ime Predmeje in Gore v svet. Najuspešnejši tekmovalec je bil, žal že pokojni, Stanko Velikonja, ki je bil med letoma 1974 in 1980 tudi stalni član mladinske in članske reprezentance Jugoslavije. Njegov primorski rekord 154 m pa je držal kar 33 let, ko ga je preskočil sedanji reprezentant Jaka Hvala s Ponikev na Šentviški planoti.

Zdi se mi, da so nas prav ti rezultati slovenskih orlov ponesli, nam dali poguma in motivacije, da ta lep šport na Gori ponovno obudimo. Prav zato tudi ime SK POK (Predmeja - Otlica - Kovk), saj je namen združevati ljudi, ki imajo ta šport radi in mu želijo pomagati. Privabiti želimo čim večje število mladih ter jih počasi vpeljati v trenažni proces. Verjamem, da s tako podporo, kot jo imamo s strani SZS ter posameznikov, ki v tem športu delajo, lahko uspemo. Pokazatelj tega je že predstavitev, na kateri smo predstavili cilje kluba ter s pomočjo gostov Gorazda Pogorelčnika, ki je predstavil delovanje DPNC Kranj, ter Vesne Štemberger, ki je predstavila knjigo Na poti k velikim, poizkušali ta šport približati otrokom in staršem.

Naj nam bo to dobra popotnica za naprej. Ob tej priložnosti vabim k sodelovanju in včlanitvi v naš klub vse, ki imate ta šport radi, mu želite pomagati, predvsem pa pomagati našim mladim 'na poti k velikim'.

Predsednik kluba, ki trenutno šteje 30 članov, je Igor Polanc, podpredsednik pa Izidor Peljhan.

 

Mitja Velikonja
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 185
Izšla: 31.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
April 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Jack Holmes in Greg Rekus
24.03.2017 | Umetnost
Aleksij Kobal: Barvna stran teme
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
23.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Jack Holmes in Greg Rekus
24.03.2017 | Umetnost
Aleksij Kobal: Barvna stran teme
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
29.04.2017 | Družabni dogodki
Hardcore v žilo: Mališa Bahat, Mysery for a living in Nailed in

Bodite prvi pri oddaji mnenja.