Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Danes bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo večinoma oblačno in ponekod megleno, predvsem v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rosilo ali rahlo deževalo. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 20, v vzhodnih krajih do okoli 22 stopinj C.
14°C | 18°C
sreda, 26.10.2016
13°C | 21°C
četrtek, 27.10.2016
9°C | 19°C
petek, 28.10.2016
5°C | 18°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 20°C
Opozorila
Torek, 25.10.2016 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Na Majskem teku glavni zmagovalec vreme


ŠPORT

| |
26.06.2016      18:32
A A

Na Majskem teku glavni zmagovalec vreme


Tradicionalni že 13. Majski tek, ki ga organizira Zavod za šport Ajdovščina je pod streho. Zaradi ogromne količine padavin so morali tekači opraviti s spremenjeno progo, ki se je od osnovne podaljšala za dobrega pol kilometra. Kljub napovedanim ploham je vreme zdržalo, na trenutke so se celo sončni žarki prikazali skozi gmoto oblakov. Vseh tekačev je bilo 326, od tega 145 odraslih in kar 181 otrok.


Deli:

Kot je že v zadnjih letih praksa, je Zavod za šport Ajdovščina organiziral priprave na Majski tek. Novosti je bilo veliko, med drugim tudi natečaj za naj risbo na temo teka, kjer so sodelovali otroci iz ajdovskih vrtcev. Zmagovalka Leila Neškovič je prejela družinsko sezonsko karto za letno kopališče. Bogate nagrade ter zanimivi pokali naših sponzorjev so le še obogatile in dvignile nivo teka. Imeli smo tudi dvanajst ambasadorjev teka, ki so pritegnili večje število udeležnecev ter popestrili dogajanje. Za nagrado po pretečeni ciljni črti, so tekači lahko odšli na sproščanje v bazen. Generalni sponzor Vzajemna je popestril program za najmlajše, saj je tekel in bodril najmlajše tudi Vzajemko.

V absolutni konkurenci je zmagal Borut Albreht iz Hotedršice, ki je letos v odlični formi, slavil je namreč tudi na znamenitih ljubljanskih Trojkah. Drugo uvrščenega domačina Nejca Lokarja je premagal za minuto. Na najnižjo stopničko se je zavihtel ambasador teka, veteran Borut Malavašič. Pri ženskah je slavila ambasadorka Aleksandra Fortin, pred Sergejo Lipušček, tretja je končala Kristina Bele iz Pivke.

Veseli podatek, da je tek pritegnil več mladih tekačev, kot nedavni tolminski Tek Sotočja. Najuspešnejši so bili prav člani tolminskega atletskega društva Posočje s šestimi zmagami, s polovico manj jim je sledilo ŠD Nanos.

Zaključimo lahko, da se je Majski tek z letošnjo pestro ponudbo izkazal in ga lahko brez težav uvrstimo na najvišjo stopničko med primorskimi teki.
UP


Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 179
Izšla: 30.09.2016
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.