Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo v vzhodni Sloveniji pretežno jasno, drugod pa zmerno do pretežno oblačno. Predvsem ponekod na severozahodu bo lahko občasno rahlo deževalo. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 5 do 10, na Primorskem do 12 stopinj C.
10°C | 16°C
sreda, 26.04.2017
11°C | 18°C
četrtek, 27.04.2017
13°C | 16°C
petek, 28.04.2017
8°C | 16°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.4.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Na Majskem teku glavni zmagovalec vreme


ŠPORT

| |
26.06.2016      18:32
A A

Na Majskem teku glavni zmagovalec vreme


Tradicionalni že 13. Majski tek, ki ga organizira Zavod za šport Ajdovščina je pod streho. Zaradi ogromne količine padavin so morali tekači opraviti s spremenjeno progo, ki se je od osnovne podaljšala za dobrega pol kilometra. Kljub napovedanim ploham je vreme zdržalo, na trenutke so se celo sončni žarki prikazali skozi gmoto oblakov. Vseh tekačev je bilo 326, od tega 145 odraslih in kar 181 otrok.


Deli:

Kot je že v zadnjih letih praksa, je Zavod za šport Ajdovščina organiziral priprave na Majski tek. Novosti je bilo veliko, med drugim tudi natečaj za naj risbo na temo teka, kjer so sodelovali otroci iz ajdovskih vrtcev. Zmagovalka Leila Neškovič je prejela družinsko sezonsko karto za letno kopališče. Bogate nagrade ter zanimivi pokali naših sponzorjev so le še obogatile in dvignile nivo teka. Imeli smo tudi dvanajst ambasadorjev teka, ki so pritegnili večje število udeležnecev ter popestrili dogajanje. Za nagrado po pretečeni ciljni črti, so tekači lahko odšli na sproščanje v bazen. Generalni sponzor Vzajemna je popestril program za najmlajše, saj je tekel in bodril najmlajše tudi Vzajemko.

V absolutni konkurenci je zmagal Borut Albreht iz Hotedršice, ki je letos v odlični formi, slavil je namreč tudi na znamenitih ljubljanskih Trojkah. Drugo uvrščenega domačina Nejca Lokarja je premagal za minuto. Na najnižjo stopničko se je zavihtel ambasador teka, veteran Borut Malavašič. Pri ženskah je slavila ambasadorka Aleksandra Fortin, pred Sergejo Lipušček, tretja je končala Kristina Bele iz Pivke.

Veseli podatek, da je tek pritegnil več mladih tekačev, kot nedavni tolminski Tek Sotočja. Najuspešnejši so bili prav člani tolminskega atletskega društva Posočje s šestimi zmagami, s polovico manj jim je sledilo ŠD Nanos.

Zaključimo lahko, da se je Majski tek z letošnjo pestro ponudbo izkazal in ga lahko brez težav uvrstimo na najvišjo stopničko med primorskimi teki.
UP

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 185
Izšla: 31.03.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
April 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.03.2017 | Umetnost
Aleksij Kobal: Barvna stran teme
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
24.03.2017 | Umetnost
Aleksij Kobal: Barvna stran teme
28.04.2017 | Družabni dogodki
Koncert: Sara Renar
29.04.2017 | Družabni dogodki
Hardcore v žilo: Mališa Bahat, Mysery for a living in Nailed in
03.03. - 30.11.2017 | Tečaji in delavnice
PREDAVANJA IN DELAVNICE PREDELAVE SADJA, ZELIŠČ V UČNEM CENTRU BRJE 2017

Bodite prvi pri oddaji mnenja.