19°C

Matej Žvokelj najbolj natančen v državi

| |
28.05.2014      12:26

Vsaj eno ime je že znano za sprejem prihodnje leto pri ajdovskemu županu (kdorkoli že bo) – to je Matej Žvokelj, ki je postal državni prvak v natančnem zbijanju, eni od disciplin balinanja.

Ni prav veliko športnikov v občini, ki se lahko pohvalijo z naslovom državnega prvaka, še posebno v panogi, kjer igra Slovenija zelo vidno vlogo v svetovnem merilu (in ki že dolgo časa ni več gostilniški šport). Matej Žvokelj, sicer doktor znanosti, se je po vrnitvi v Ajdovščino pridružil balinarskemu klubu na Planini in uspešno branil barve kluba - še več - pred poldrugim letom je osvojil naslov državnega podprvaka v bližanju v krog, na dan mladosti pa je v Tržiču stopil še na najvišjo stopničko v natančnem zbijanju, kar pomeni, da je Matej vsestranski tekmovalec in da ga krogle ubogajo tako po tleh kot po zraku.

Med skoraj trideseterico tekmovalcev je Žvokelj v Tržiču začel zelo dobro in se s 26 točkami  uvrstil med 12 najboljših, kjer pa mu je v drugem krogu roka malce zadrhtela in se je med štiri finaliste uvrstil po dramatičnem razpletu – zbral je namreč enako število točk (17) kot Jaka Stenovec (prav tisti, ki ga je premagal v finalu igre v krog), zato sta o četrtem finalistu odločala v neposrednem dvoboju.  Matej je ohranil mirne živce in Jaki vrnil milo za drago (15 : 12). V obračunu za medalje v velikem finalu je spet izostril merilne naprave, dosegel 21 točk in s prednostjo štirih točk sebi, Planini Petrič in ajdovski občini priboril naslov državnega prvaka. V klubu so se Mateju s simbolnim darilom zahvalili ob zaostali tekmi s Košano sredi tedna.